Take a fresh look at your lifestyle.

ایده‌های به‌‌دنبال سرمایه

150


ایده‌های به‌‌دنبال سرمایه

سامانه هوشمند توقف اضطراری پله برقی

نام ایده‌پرداز: امیرحسین قدم السلطانی

مشخصات: سامانه هوشمند توقف اضطراری پله برقی سامانه‌ای کاملاً هوشمند است که بدون کوچک‌ترین خللی در عملکرد عادی و طبیعی پله برقی و تنها درصورت گیرکردن چادر، لباس، شال، کفش یا قسمتی از بدن و یا برهم خوردن تعادل و افتادن مسافران و استفاده‌کنندگان از هرگونه پله برقی یا سطح شیبدار افتادن یا هر گونه اتفاق خطرآفرین دیگر، در کسری از ثانیه موتور پله برقی را قطع و بعد از بازیابی تعادل شخص حادثه دیده یا خروج وی از پله به دوصورت اتومات و منوآل راه‌اندازی مجدد می‌شود و درواقع شما با به‌کار‌گیری این سامانه، پله برقی هوشمندی خواهید داشت که به محض رخداد کوچک‌ترین سانحه‌ای حرکت پله را متوقف و از بروز فاجعه‌هایی که متأسفانه در جراید و رسانه‌ها هر ماهه در داخل و خارج از کشور شاهد هستیم جلوگیری به‌عمل خواهد آمد. 

مزایا:  با توجه به آمار بالای سوانح رخ‌داده در پله برقی که توسط کمیته محصولات ایمنی آمریکا ارائه شده سالانه ۱۱تا ۱۷هزار نفر در آمریکا هنگام استفاده از پله برقی دچار سانحه شده که ۷۰درصد این سوانح خطرآفرین و دچار آسیب و ۱۰درصد منجر به قطع عضو شدید و فوت می‌شود و این آمار در کشوری مثل آلمان ۵هزار نفر است.

و با عنایت به حیاتی بودن ثانیه‌ها در هنگام رخداد حادثه شما با به‌کار‌گیری این سامانه، نگهبانی بیدار و ۲۴ ساعته و باسرعت عمل بسیار بالا استخدام کرده‌اید. با توجه به قیمت یک پله برقی که ۱۵۰میلیون تومان است، نصب این سامانه روی یک پله برقی و افزودن این آپشن حیاتی و ضروری روی آن، باافزایش قیمت از ۱۵۰ به ۱۵۵ میلیون بسیار موجه و توجیه‌پذیر و قابل قبول است.

***

قاشق غذاخوری با قابلیت برنامه‌ریزی تعداد و فاصله زمانی ویژه رژیم چاقی  (پرخوری) و تندخوری

نام ایده‌پرداز: علی اصغر دریغ

مشخصات:  نحوه استفاده از این قاشق به‌طور خلاصه بدین صورت است که کاربر قبل از شروع به میل غذا، با استفاده از دکمه‌های مربوطه، تعداد قاشق‌های غذایی که طبق نظر پزشک باید میل کند و فاصله بین برداشتن هر قاشق با قاشق بعد را تنظیم کرده و با روشن شدن چراغ سبز ونمایش تعداد قاشق‌های تنظیم شده توسط نمایشگر، شروع به میل غذا می‌کند.

در حین میل غذا پس از برداشتن هر قاشق، به‌طور خودکار چراغ زرد شده و نمایشگر شماره شروع به معکوس شمار زمان تعیین شده بین قاشق‌ها می‌کند. با گذشت زمان تعیین شده دوباره چراغ سبز شده و نمایشگر شماره تعداد قاشق‌های مانده را نشان می‌دهد (یک شماره کمتر). و همین روند ادامه پیدا می‌کند تا آنجا که شماره تعداد قاشق‌های مانده به صفر برسد که در این هنگام چراغ قرمز به معنی پایان غذاخوردن روشن می‌شود.

مزایا: کمک به افراد در جهت کنترل پرخوری و تندخوری غذا که نتیجه آن پیشگیری و کنترل چاقی و سوءهاضمه و عوارض ناشی از آنها، با ساده‌ترین و ارزان‌ترین روش به نسبت درمان‌های رایج این دو بیماری است.

***

دستگاه فروش تمام اتوماتیک

نام شرکت ایده پرداز: مهندسی توسعه اندیش اسپادانا

مشخصات:  این سیستم بدون نیاز به اپراتور با اشغال فضای کم و مصرف انرژی پایین در اماکن پر تردد قرار گرفته و در تمام طول شبانه روز به ارائه کالا و خدمات مشغول است. 

مزایا:

– بومی‌سازی جهت ساخت سیستم‌های فروش برای کالا‌های متنوع

-قابلیت اتصال به اینترنت

-قابلیت اتصال به سیستم‌های کارتخوان بانکی و غیر‌بانکی

– قابلیت شبکه شدن

– منو‌های فارسی و سیستم ارتباط لمسی

فرصت سرمایه گذاری

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.