Take a fresh look at your lifestyle.

سال ۹۵،سال دانش‌بنیانی‌ها

189


سال ۹۵،سال دانش‌بنیانی‌ها

معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بنا داریم در سال ۱۳۹۵ به‌گونه‌ای از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنیم که بتوانند بازاری برای محصولات خود داشته باشند. مهدی الیاسی، در خصوص اولویت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال جدید به خبرگزاری مهر گفت: اولویت ما در معاونت علمی فعال کردن برنامه‌های طرف تقاضا و بازارسازی برای شرکت‌های دانش بنیان است. وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین این برنامه‌ها در راستای اجرای ماده ۴۳ قانون رفع موانع تولید است، افزود: این ماده برای پشتیبانی تولید و صادرات محصولات دانش بنیان مصوب شده و بازار سازی، ایجاد تقاضا و رفع موانع تولید در چارچوب این قانون قرار دارد.

معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تاکنون توانستیم در معاونت علمی در شش حوزه کارگروه تخصصی تشکیل دهیم، گفت: آب و برق، سلامت، کشاورزی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، دفاع و حمل‌و‌نقل حوزه‌های مهمی به شمار می‌روند که بنا داریم برای بازار شرکت‌های دانش بنیان این شش حوزه اقداماتی انجام دهیم.

الیاسی با بیان اینکه ما پیگیر این موضوع هستیم تا تقاضا را برای شرکت‌های دانش بنیان یا شرکت‌هایی که توانایی تولید محصولات دانش بنیان دارند فراهم کنیم، اظهار داشت: اگر شرکت‌های دانش بنیان در این راستا هر مشکلی اعم از بیمه‌ای، ضمانت نامه‌ای، آزمایشگاهی، تامین مالی یا استاندارد داشته باشند برطرف خواهیم کرد. وی با بیان اینکه برنامه‌های ما در سال آینده در فضای اقتصادی حرکت می‌کند، افزود: بر این اساس ما در تلاشیم در سال جدید پنجره‌ای برای اقتصاد دانش بنیان باز کنیم تا شرکت‌های دانش بنیان برای ورود به بازار مشکلی نداشته باشند.

وی با اشاره به روش اجرایی برنامه‌های خود در سال ۹۵ گفت: روش ما یک روش بخشی است و این بدان معناست که با مسئولان همان بخشی که قرار است محصولات دانش بنیان آن به بازار وارد شود، مذاکراتی داشته باشیم تا در ورود محصولات این شرکت‌ها به بازار تسهیل‌گری شود.

الیاسی با اشاره به اولویت دوم خود در معاونت علمی و فناوری در سال جدید اظهار داشت: پیوست فناوری طرح‌های خارجی از برنامه‌های ما در سال جدید به شمار می‌رود تا در همین بخش‌هایی که کارگروه برای آنها تعیین شده است، علاوه بر ایجاد بازار، سرمایه‌گذاری صورت گیرد. الیاسی افزود: تاکنون از شرکت‌ها حمایت می‌کردیم ولی در سال جدید بنا داریم که به‌عنوان مکمل مسیر شرکت‌های دانش بنیان، آنها را به بخش‌های مهم کشوری وصل کنیم.

فرصت سرمایه گذاری

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.