Take a fresh look at your lifestyle.

تدریس زبان ،واردات ماشین آلات معدنی و سرمایه‌گذاری روی کتیرا

177


تدریس زبان ،واردات ماشین آلات معدنی و سرمایه‌گذاری روی کتیرا

کلاف اول:

شک ندارم خیلی از شما که اکنون دارید این کلاف را می‌خوانید، مسلط به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی هستید و شاید هم بیکار.  اگر قرار بود از اطلاعاتتان استفاده نکنید پس چرا ادامه تحصیل دادید؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که کس دیگری می‌توانست به جای شما در صندلی دانشگاه بنشیند و درسی را بخواند که امروز از طریق آن کسب‌وکاری راه بیندازد؟ همان‌طور که می‌دانید زبان، فرار است و اگر تمرین نشود، از یادتان خواهد رفت و این یعنی از دست رفتن سرمایه.

تدریس در کلاس‌های آموزش زبان یکی از پیش پا افتاده‌ترین راه‌های کسب درآمد است اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد. اگر حوصله کلاس رفتن را ندارید، از شاگردان بخواهید که به منزلتان بیایند. به همین راحتی! اما شاید بگویید که من اصلا تدریس را دوست ندارم. خب! این حرف دیگری است و راهکار خودش را دارد. فیلم‌ها و کتاب‌های زیادی وجود دارند که منتظر دوبله هستند. شما می‌توانید با ترجمه آنها و حتی تهیه نرم‌افزاری که زیرنویس را روی فیلم نصب کند، کارتان را شروع کنید. نخستین مشتریان شما از دوستان و همسایگانتان خواهند بود!

کلاف دوم:

«کتیرا یکی از موادی است که به گفته صاحبنظران، اگرچه به طور مستقل اثر دارویی چندانی ندارد ولی چون ماده‌ای امولسیون‌دهنده است برای معلق نگه داشتن پودرهای دارویی غیر‌محلول از آن استفاده می‌کنند. » این یکی از جمله‌هایی است که در یک گزارش مفصل از خبرگزاری ایرنا در مورد کتیرا منتشر شده است. در این گزارش آمده است:«ارزش تجارت جهانی گیاهان دارویی اکنون حدود ۱۰۰میلیارد دلار در سال است که در سال ٢٠۵٠ میلادی به رقم پنج تریلیون دلار خواهد رسید.

ایران با داشتن شرایط اقلیمی و تنوع گیاهی مطلوب، اکنون تنها ۱۰۰میلیون دلار یعنی یک هزارم از تجارت جهانی گیاهان دارویی را به خود اختصاص داده است که بخش عمده‌ای از این رقم مربوط به صادرات زعفران است اما در دهه ۱۳۳۰ سالانه چهار هزار تن کتیرا صادر می‌شد که اکنون به هزار تن هم نمی‌رسد و اغلب به امارات عربی متحده، هند و برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و انگلستان صادر می‌شود.» یک کلام؛ سرمایه‌گذاری روی کتیرا را فراموش نکنید!

کلاف سوم:

پیش از عید که با یکی از معدنداران در مورد کسب‌وکارش صحبت می‌کردم، حرف‌های زیادی به میان آمد که یکی از آنها مشکل ماشین‌آلاتی بود که در بخش معدن وجود داشت. این فعال کارکشته معتقد بود کهنه بودن ماشین‌آلات موجود در معادن، میزان بهره‌وری از معادن را به شدت پایین آورده است. همچنین به گفته وی، مکانیزم واردات آنها بسیار سخت و در برخی موارد حتی غیرممکن است اما به تازگی در خبرها آمده که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران شرایط ارائه تسهیلات تا ۸۰درصد ارزش ماشین‌آلات معدنی را فراهم کرده است.

به گزارش ایلنا، این طرح به دنبال عقد تفاهمنامه با صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی و دو بانک ملت و تجارت اجرایی شده به طوری که اشخاص حقیقی و حقوقی دارندگان پروانه معادن روباز و پیمانکاران معادن بزرگ و متوسط می‌توانند نسبت به دریافت تسهیلات خرید انواع دامپتراک و بیل مکانیکی اقدام کنند. این ماشین‌آلات شامل دامپتراک‌های ۴۰، ۱۰۰، ‌۱۵۰ و ۲۲۰ تنی و همچنین بیل‌های مکانیکی و غیره است. بد نیست اگر می‌توانید در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید و در عین حال از تسهیلات دولتی نیز بهره ببرید.

فرصت سرمایه گذاری

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.