Take a fresh look at your lifestyle.

سرمایه‌گذاری در چند بخش مختلف

163


سرمایه‌گذاری در چند بخش مختلف

پرورش ماهی در استان زنجان

کلاف اول:
مدیر امور شیلات استان زنجان اظهار کرد: زنجان، استان سالمی در خصوص پرورش ماهی است .وی گفته که آبزیان دچار بیماری‎های ویروسی، انگلی و باکتریایی می‌شوند که تاکنون برای بیماری‎های ویروسی، درمانی شناخته نشده است، اما استان زنجان، استان سالمی درخصوص پرورش ماهی است. این مقام مسئول معتقد است، طراحی و احداث مزارع پرورش ماهی مهندسی‌شده، استفاده از منابع آب‎های مساحت قشری کنار زنجانرود و سعی در استفاده از ماهی‎های اصلاح شده و سریع‌الرشد که در ۶ ماه پرورش می یابند و همین‌طور ارتقای ضریب مکانیزاسیون مزارع باعث افزایش عملکرد استان در خصوص پرورش ماهی شده است.

این روزها پرورش ماهی در ایران با استقبال خوبی از طرف مسئولان مواجه می‌شود به طوری که تسهیلات ویژه برای طرح‌های توجیهی به سرمایه‌گذاران داده می‌شود تا تشویقی باشد برای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری. پس اگر امکاناتش را در اختیار دارید، فرصت را از دست ندهید، چراکه استان زنجان بهترین موقعیت را دارد.

***

سرمایه ای به نام هنر نقاشی

کلاف دوم:

در بین آشنایان‌مان کسی را می‌شناسم که چند سالی است در کلاس‌های نقاشی شرکت می‌کند و انصافا نقاشی‌های درخور توجهی می‌کشد، اما حقیقت این است که نقاشی‌های او در حدی نیست که بتوان آن را در یک گالری به نمایش گذاشت و به فروش رساند، ولی این فرد خوش‌ذوق، فکر دیگری برای کسب درآمد کرده است. اگرچه بزرگ‌ترین سرمایه او همین هنر نقاشی است، اما مقداری از پس‌انداز خود را نیز برای خرید کوزه‌های سفالی و بی‌رنگ و لعاب هزینه کرد تا روی آنها نقاشی‌های جذاب بکشد.

بعد از چند هفته وی توانست ۳ برابر پولی را که برای کوزه‌ها خرج کرده بود، به دست آورد. این یعنی یـک  فکر بکر و  ایده نو. شما هم می‌توانید روی سنگ، نقاشی یا طرح‌های جذاب بکشید. این سنگ‌های کوچک و بزرگ می‌توانند یادگاری بسیار خوبی برای دیگران و پیشنهادی عالی برای کادو دادن باشند. چندان فرقی نمی‌کند طرح‌تان چه باشد، طرح‌های انتزاعی، سنتی یا چشم‌اندازهای طبیعی پیشنهاد ما به شماست. پس فکر می‌کنید آدم چگونه سرمایه‌دار می‌شود؟ !

***

راه‌اندازی وب‌سایت عرضه محصولات مربوط به خواب

کلاف سوم:

امروزوب‌سایت‌های بی‌شماری برای فروش محصولات مختلف وجود دارد که اکثرا تخصصی نیستند و اگر هم فقط محصــول خاصی را می‌فروشند که مربوط به یک زمینه است، رقبای زیادی دارند. حال ما می‌خواهیم به شما پیشنهادی بدهیم که شاید هیچ کس به فکرش نرسیده باشد. آیا تا به حال دقت کرده‌اید که در جوامع امروزی مشکلات کم‌خوابی بیشترین دغدغه مردم است؟

نظرتان راجع به راه‌اندازی وب‌سایتی که محصولات مربوط به خواب را عرضه می‌کند، چیست؟ از کتاب‌ها و موسیقی‌های مربوط به خواب گرفته تا لباس‌های راحتی. پس از همین امروز تحقیقات خود را آغاز کنید. وب‌سایتی بسازید که از هیچ چیزی در رابطه با خواب فروگذار نکند. پیدا کردن موسیقی‌های آرامش بخش هم که مثل آب خوردن است. اصلا می‌توانید در این مورد با یک روان‌شناس معتمد مشورت کنید. تا دل‌تان بخواهد، تشک و بالش‌های طبی نیز در بازار موجود است.

***

سرمایه‌گذاری در استان خوزستان

کلاف چهارم:

اگر یادتان باشد، طرح ۵۵۰ هزا رهکــتاری خوزسـتان ازجمـــله طرح‌های پراهمیت و ویژه‌ای است که می‌تواند نقش موثری در تولید و ایجاد اشتغال در زمینه کشاورزی داشته باشد. اما آنطور که باید و شاید در گذشته به این پروژه توجهی نشده و همچنان مسکوت مانده است، این در حالی است که به تازگی مسئولان به فکر بهره‌برداری از این اراضی افتاده‌اند.آخرین مطلبی که راجع به همین اراضی منتشر شد، از اختصاص ۷هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به این پروژه خبر می‌دهد.

به گفته یکی از مسئولان، اجرای این طرح باعث افزایش قابل توجه تولید محصولات کشاورزی، ایجاد اشتغال، استفاده بهینه از منابع آب و خاک، استفاده بهینه از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، جلوگیری از مهاجرت و حتی ایجاد مهاجرت معکوس، افزایش ضریب امنیت اجتماعی و زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌های تکمیلی فرآوری و تکمیلی بخش کشاورزی خواهد شد.حال که فرصت فراهم شده، علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران می‌توانند به این استان سفر کنند و برای توسعه اقتصادی کشور گامی موثر بردارند. البته در این راه، دولت پشتیبان آنها خواهد بود.

فرصت سرمایه گذاری

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.