Take a fresh look at your lifestyle.

جشنواره ایده پروری گردشگری مشهد

280

جشنواره ایده پروری گردشگری مشهد توسط شتابدهنده فناوری های فرهنگی مشهد و در اسفندماه ۹۴ برگزار می گردد.

این جشنواره با شعار «گردشگری ایده‌آل در آرمان‌شهر رضوی» توسط پارک علم و فناوری خراسان و با مشارکت معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و گروه مشاوران جوان شهردار برگزار می‌شود.

59

محور رویداد:

دبیرخانه برگزاری این جشنواره، محور اصلی این رویداد را «ارتقاء کیفیت خدمات زیارتی شهر مشهد» با رویکرد «افزایش مدت اقامت « و با شعار «گردشگری ایده‌آل در آرمان‌شهر رضوی» اعلام نمود.

این پنجمین رویداد ایده پروری است که در حوزه فناوری های فرهنگی و توسط این شتابدهنده پارک علم و فناوری خراسان برگزار می گردد.

دوره های ایده پروری رویدادهایی ۳ روزه مباشند که بر اساس بررسی و بومی سازی مدلهای مختلف رویدادهای کارآفرینی همچون استارتاپ ویکند طراحی شده است که در طول آن تیم‌ها با راهنمایی مداوم مربیان و مشاوران قادر به تکمیل مدل کسب و کار اولیه خود در حوزه “ارتقاء کیفیت خدمات زیارتی و افزایش مدت اقامت”  خواهند شد. در انتهای دوره ، هر کدام از تیم ها طرح خود را در جمع داوران ارائه داده و کسانی که آراء بیشتری را جلب نمایند بعنوان منتخبین جشنواره شناخته شده و از جوایز مادی و معنوی بهره مند می گردند.

در این رویداد که شرکت کنندگان در قالب تیم های تشکیل شده قبلی حضور خواهند داشت، در جلسه ای ابتدا به بیان توانمندیها و ایده خود پرداخته و در صورت اخذ رای داوران مرحله اول، برای حضور در جشنواره انتخاب و معرفی خواهند شد.

آقای مهندس مهذب به عنوان دبیر برگزاری این جشنواره و در نشست خبری برگزار شده تصریح کرد: عموم مردم و به ویژه تیم های دانشجویی نیز می‌توانند جهت شرکت در نخستین جشنواره ایده پروری گردشگری مشهد ثبت نام نموده و هیچگونه محدودیتی در این رابطه وجود ندارد.

مدیر مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان در رابطه با نحوه ثبت‌نام شرکت‌کنندگان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا ۱۳ اسفند‌ماه با مراجعه به آدرس اینترنتی: www.didarfestival.ir مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند، همچنین جهت دریافت پاسخ سؤالات احتمالی خود می‌توانند با شماره تلفن ۳۶۰۸۸۲۱۰-۰۵۱ در تماس باشند.

وی گفت: در چهاردهم اسفند ماه نیز دوره آموزش بوم مدل کسب و کار برگزار می‌شود، پس از این دوره برگزیدگانی که با رأی داوران مرحله اول انتخاب شوند به همراه اعضای تیم خود در روزها ۲۰ و ۲۱ اسفند ماه جهت شرکت در این جشنواره که در فرهنگسرای کودک و آینده مشهد برگزار می‌شود حاضر می‌شوند.

مهذب تأکید کرد: نخستین جشنواره ایده پروری گردشگری مشهد در چهار حوزه گردشگری، بازاریابی، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود که محمد زاهدی، حسین ستوده، رضا رضوانی و علی جاهدی منتورهای تخصصی این چهار حوزه می باشند  و در مدت برگزاری این جشنواره نیز از بخش‌های مختلف صنعت گردشگری جهت مذاکره و سرمایه‌گذاری دعوت به عمل آمده است.

ایشان با اشاره به ۶ رکن اصلی نخستین جشنواره ایده پروری گردشگری مشهد، عنوان کرد: ارکان اصلی و ۶ گانه نخستین جشنواره ایده پروری گردشگری مشهد شامل مسئول برگزاری «فرهاد باقرنیا»، دبیر اجرایی «مسعود اعلم‌ صمیمی»، مسئول کمیته علمی «هادی اصغری»، مسئول کمیته فناوری اطلاعات «جواد عرفانی»، مسئول کمیته روابط عمومی «مهدی آقاسی‌زاده» و مسئول کمیته تشریفات «جواد محمدزاده» هستند.

وی افزود: از مجموعه‌هایی همچون دانشگاه جامع علمی و کاربردی خراسان رضوی، اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی، دانشگاه پیام‌نور مشهد، مؤسسه آموزش عالی شاندیز مشهد، مؤسسه آموزش عالی حکیم توس، مؤسسه آموزش عالی خردگرایان‌مطهر، مرکز آموزش عالی علمی و کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، مرکز آموزش عالی علمی و کاربردی فنی و حرفه‌ای مشهد و مرکز آموزش عالی علمی و کاربردی پردیسان به عنوان حامیان این جشنواره می‌توان نام برد.

مهذب بیان کرد: در نخستین جشنواره ایده پروری گردشگری مشهد ۲۰ تیم در مرحله اولیه، پذیرش می‌شوند که ۶ تیم برگزیده به دوره شتاب راه می‌یابند و در این دوره بوم کسب و کار به طرح کسب و کار تبدیل شده و در دوره رشد نیز به اشتغال تبدیل می‌شود.

پوستر این رویداد:

farhangi-low

 

 

نوشته جشنواره ایده پروری گردشگری مشهد اولین بار در استارتاپی‌ها پدیدار شد.

استارتاپی‌ها

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.