Take a fresh look at your lifestyle.

کارگاه آموزشی حفاظت از اسرار و ایده های تجاری ( قراردادهای NDA )

294

این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی با اهمیت حفاظت از اسرار تجاری و قرارداد عدم افشا و توسط مرکز تحقیقات کارآفرین دانشکده فنی مشهد و با مشارکت پارک علم و فناوری خراسان برگزار می گردد.

این کارگاه در تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۴ و از ساعت ۱۵ الی ۱۹:۳۰ و در محل دانشکده فنی مشهد برگزار خواهد شد و به شرکت کنندگان در این کارگاه گواهینامه رسمی از سوی پارک علم و فناوری خراسان و این آموزشکده اعطا می گردد.

e615eaa6-e2fe-44db-aaa8-2951f5d17c95

شرح دوره:

واژه اسرار تجاری که درفعالیت های صنعتی و تجاری دارای نقش مهمی است، اغلب به عنوان اطلاعات محرمانه ای مورد تعریف واقع می شود. تعریف و طبقه بندی اشکال مختلف اطلاعات محرمانه به عنوان اسرار تجاری دارای اهمیت زیادی است. زیرا حمایت از آن بسیاری از اوقات بستگی به این تعاریف دارد. اسرار تجاری دارای جنبه هایی است که آن را از سایر انواع مالکیت های فکری متمایز می سازد. ویژ گی های متمایز اسرارتجاری، حمایت خاصی را می طلبد که در قوانین کشورهای مختلف جهان و همچنین کنوانسیون های مهم بین المللی بدان پرداخته شده است. یکی از راهکارهای مهم حفاظت از اسرار تجاری انعقاد توافق نامه عدم افشا ( قرارداد محرمانگی ) است.

cover_tak01

قرارداد عدم افشا (NDA) قراردادی است که به موجب آن یکی از طرفین در مقابل طرف دیگر یا طرفین در مقابل یکدیگر متعهد می شوند تا از افشای اطلاعات موضوع قرارداد به اشخاص ثالث خودداری کنند. تنظیم قرارداد عدم افشا برای هرشخصی که بخواهد در جریان مذاکرات تجاری و بازاریابی از اطلاعات محرمانه خود محافظت کند امری حیاتی است. هدف و فلسفه وجودی این قراردادها حمایت از اقلام مختلف مالکیت ها و اموال فکری از قبیل دانش فنی، اسرار تجاری، طرح های صنعتی است تا زمینه لازم را برای تامین منافع مالکانه تولید کننده این اموال و مدیریت نحوه بهره برداری از آنها فراهم سازد. استفاده از این قرارداد در زمینه فناوری های پیشرفته به ویژه برای شرکت های فعال در عرصه تکنولوژی که سرعت گسترش زیادی دارند بسیار رایچ است. با توجه به این که در روند انتقال فناوری و دانش فنی اهمیت اطلاعات محرمانه افزایش یافته، پیچیدگی این نوع قراردادها نیز به نسبت بیشتر شده است.

NDA

امضای قرارداد عدم افشا در صورت عدم آگاهی از قوانین، پیامدها و ویژگی های آن برای اشخاص و شرکت ها بسیار خطرناک بوده و می تواند تعهدات سنگینی به دنبال داشته باشد.

در این دوره تلاش می گردد تا ضمن بررسی ابعاد مختلف اسرار تجاری و قرارداد عدم افشا، راهکارهای حمایتی و ملاحظات خاص آن مورد کنکاش قرار گیرد.

سرفصل های دوره :

  • آشنایی با اسرار تجاری و معیارهای تعیین و تشخیص آن
  • راهکارهای حمایت از اسرار تجاری
  • آشنایی با اقسام مختلف قرارداد عدم افشا
  • آشنایی با عناصر مهم قرارداد عدم افشا
  • آشنایی با حل و فصل اختلافات در قرارداد عدم افشا
  • آشنایی با انواع ضمانت اجراها و غرامت ها در قرارداد عدم افشا
  • ارائه نمونه های موردی مختلف از قرارداد عدم افشا

مدرس : سید ابراهیم دراجی

 فارغ التحصیل رشته حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات از دانشگاه Oslo نروژ

 مشاور حقوقی در امور تکنولوژی شرکت های Linkada و Vertas LT در اروپا

 مشاور ارزیابی طرح های مستعد جهت سرمایه گذاری

مشاور حقوق قراردادها و حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات در زمینه های حقوق تجارت بین الملل(تجارت الکترونیک، قراردادهای تجاری ، حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات ، حقوق حاکم بر اینترنت، حفظ حریم خصوصی و حفاظت از داده ها

برای ثبت نام در این کارگاه از طریق این لینک اقدام نمایید.

منبع: مرکز تحقیقات کارآفرین

نوشته کارگاه آموزشی حفاظت از اسرار و ایده های تجاری ( قراردادهای NDA ) اولین بار در استارتاپی‌ها پدیدار شد.

استارتاپی‌ها

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.