Take a fresh look at your lifestyle.

۹ علت شکست استارتاپ ها

288

ما همیشه درس‌های جالبی از شکست می‌گیریم. دنیای استارت‌آپ‌ها هم به همین شکل است. ما همواره تلاش می‌کنیم که استارت‌آپ‌ها بتوانند از یک شکست فاجعه‌بار اجتناب کرده و مراحل رشد خود را با موفقیت ادامه دهند. برخی از آن‌ها با موفقیت این راه را طی می‌کنند ولی تعداد زیادی گریبان‌گیر شکست می‌شوند. باید بپذیریم که این شکست در ذات استارت‌آپ‌ها نهفته است.

در ادامه به ۹ راهی که استارت‌آپ‌ها را به سمت شکست کشانده‌است، معرفی می‌کنیم:

۱. کارآفرینان استارت‌آپ‌های شکست‌خورده در خلاء زندگی می‌کردند. برای کارآفرینان آسان است که بر‌روی موضوعی تمرکز کنند و آنقدر درگیر آن شوند که درنهایت چشم‌انداز خود را از دست دهند. این یک واقعیت است که یکی از مزیت‌های کلیدی برای جذب سرمایه خطرپذیر (venture capital) از شرکت‌ها، شناخت کافی از بازار هدف شماست که بتواند به شما بازخوردهای مناسب داده و صحت استراتژی شما را تایید کند. به همین دلیل کارآفرین باید از محیط بسته خود خارج شده و بیشترین ارتباط را با بازار هدف خودش ایجاد کند.

۲. ایده استارت‌آپ‌های شکست‌خورده نمی‌توانست به‌شکل منحصربه‌فرد مشکل بزرگی را حل کند. جهان به سمت پیچیده‌ای در حال حرکت است. هرچه‌قدر که پیچیدگی جهان بیشتر می‌شود مشکلات بیشتری هم به وجود می‌آید که نیازمند راه حل‌های خاص خود هستند. باید به این نکته توجه داشت که با پیدایش یک مشکل بزرگ، راه‌حل آن هم وجود دارد. در حقیقت این دو در کنار هم بوده و باید راه‌حل مناسب را جست‌وجو کنیم.

۳. استارت‌آپ‌های شکست‌خورده از لحاظ نقدینگی به آخر خط رسیده بودند. برای تمامی موسسانی که استارت‌آپ خود را به تنهایی راه‌اندازی کرده بودند، با مشکل کمبود نقدینگی رو به‌رو شدند که به دلایلی زیادی این اتفاق پیش می‌آید. آن‌ها از ابتدا بودجه مناسبی در استارت‌آپ خود نداشتند. آن‌ها هیچ برنامه خاصی برای افزایش نقدینگی و یا جذب سرمایه‌گذار نداشتند. نرخ هدر‌دادن نقدینگی در استارت آپ آن‌ها بسیار بالا بود.

۴. استارت‌آپ‌های شکست‌خورده بیشتر بر مفهوم ایده‌ی خود متمرکز بودند و به طور کامل بر محصول تمرکز نداشتند. ایده‌ها و اختراعات تسهیل‌کننده جریان استارت‌آپ هستند اما آنچه که مصرف‌کنندگان و دیگر کسب‌وکارها به طور کامل خریداری می‌کنند، محصولی است که مورد استفاده آن‌ها قرار خواهد گرقت. باید به این نکته توجه داشت که تفاوت بسیار زیادی بین ایده و محصول یک استارت‌آپ وجود دارد.

۵. آن‌ها خلاء بزرگی در استراتژی خود داشتند. بعضی از خلاء‌های پیش رو قابل پیش‌بینی هستند اما در بعضی اوقات حضور برخی پدیده‌ها مثل کم‌بودن هزینه مواد اولیه و دسترسی به امکانات و زیرساخت‌ها که در ظاهر خوب جلوه می‌کنند، مانع از اتخاذ استراتژی‌های درست برای استارت‌آپ‌ها می‌شوند.

یرای خواندن ادامه مطلب می‎توانید به ICTStartups مراجعه کنید

The post ۹ علت شکست استارتاپ ها appeared first on کاریا.

کاریا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.