Take a fresh look at your lifestyle.

شتابدهنده برای استارتاپ من مناسب است؟

324

همینطور که به آخرین روزهای مهلت ثبت نام در سومین چرخه آواتک نزدیک میشیم، ایمیل ها و پیام های زیادی از تیم های استارتاپی ارسال میشه که میگن ما بیشتر از یکسال هست که روی استارتاپمون داریم کار می کنیم و تیم ۴-۵ نفره ای هستیم. احساس می‎کنیم ورود به شتابدهنده برای ما مناسب نیست. همیشه هم جواب من اینه که اتفاقا شما به همین دلیل نیاز به ورود به شتابدهنده دارید.

startup_accelerator_logos

چرا شما به یک شتابدهنده نیازمندید:

  • ورود به شتابدهنده برای گرفتن شتاب است. اینکه یک تیم بیش از چند ماهه که داره روی یک محصول کار میکنه و نه محصول به بازار عرضه شده و نه ترکشن گرفته یک زنگ خطر برای اون تیم باید باشه. این رویکرد در عرضه محصول به بازار با رویکرد استارتاپ ناب (Lean Startup) که با استفاده از روش های چابک و کشف مشتری همراهه در تضاد هست.
  • ارزش اصلی در شتابدهنده، بهره گیری از برنامه مربیگری، حضور در کنار تیم هایی در مرحله مشابه و چالش های مشترک، بهره گیری از شبکه پهناور شتابدهنده هست و امکاناتی مثل فضای کاری و سرمایه اولیه در مرحله دوم اهمیت قرار دارند.
  • اگر استارتاپ شما هنوز ترکشن جدی که به نظر من برای استارتاپ های ایرانی در حال حاضر (بطور تقریبی) به معنی درآمد ماهانه بالای ۲۰ میلیون تومان یا تعداد کاربر فعال (Active Users) بالای ۱۰ هزار نفر نیست، اصلا موقعیت مناسبی برای جذب سرمایه مرحله بذری (seed funding) نیست و بهتر هست که برای ورود به شتابدهنده اقدام کنید.

The post شتابدهنده برای استارتاپ من مناسب است؟ appeared first on کاریا.

کاریا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.