Take a fresh look at your lifestyle.

ایده هایی ناب در مکان هایی ناب

281

آیا ساعتهای زیادی را پشت میز و یا با نشستن بروی صندلی های کوچک کافی شاپ برای یافتن ایده های جدید کسب و کار صرف کرده اید؟ اما هیچ ایده ی جدیدی به ذهنتان نرسیده است و یا به دلیل خیالی بودن ایده از فکر کردن و انجام دادنش صرف نظر کرده اید. برای یافتن ایده های جدید باید دید خود را نسبت به  محیط اطراف تعییر دهید. شما دقیقا نمی دانید در چه مکانی جرقه  یک ایده به ذهنتان می خورد پس از جایتان بلند شوید و به اطرافتان با دقت نگاه کنید. ایده های استارتاپ در یک گوشه از اطرافتان جا خوش کرده اند.

درد را پیدا کنید و سپس دارویش را تولید کنید

یافتن ایده های پرسود مانند یافتن یک “درد” در یک بازار مشخص و تلاشی که برای آرام کردن این درد انجام می دهیم هستند. فرقی نمی کند ایده ی شما می خواهد یک قسمت کوچک از یک بازار مشخص را هدف قرار دهد یا اینکه یک تئوری را بهبود دهد ، هر کارآفرین موفقی فقط یک مشکل را حل کرده است.در ادامه شش مکانی که می توانیم به ایده های جدید کسب و کار برسیم آورده شده است:

شبکه های اجتماعی

Social-Media-Marketing

یکی از چیزهایی که مردم مایلند در شبکه های اجتماعی لایک کنند چیزی نیست جز نارضایتی از مشکلاتی که هر روز با آنها دست و پنجه نرم می کنند. روزانه پست های زیادی در شبکه های اجتماعی ارسال  می شود فقط کافیست دقت کنید کاربران این شبکه ها از چه چیز می نالند. به هشتگ ها دقت کنید به کامنت هایی که زیر هر پست نوشته می شود توجه کنید. اگر از کاربران حرفه ای شبکه های اجتماعی باشید حتما تاکنون متوجه شده اید که  چقدر از اوضاع بد اقتصادی حرف میزنند، چقدر به دنبال شادی های کوچک هستند، گروه های جک که هر روز به تعدادشان نیز اضافه می شود نشان از فرصت خوب ایجاد یک کسب و کار شادی آفرین است. اگر میتوانید با یک ایده ارزش آفرین مردم را شاد کنید یا اوضاع اقتصادیشان را بهتر کنید این فرصت را از دست ندهید.

منزل خودتان

به اطراف منزل یا آپارتمانتان خوب نگاه کنید. با چه مشکلی در منزل مواجه شده اید یا حس کردید اگر چیزی در یک گوشه از منزل بود محیط بهتری می توانستیم داشته باشیم. درزهایی که گرد و خاک از آن وارد منزل می شوند؟ حمام کثیف؟ راه پله های کثیف؟ اگر واقعا به یکی از این مشکلات توجه کنید مطمئن باشید شانس این را دارید که بقیه همسایه ها نیز مشکل مشابه شما را دارند. خیلی از همسایه ها از کارهای منزل که وقتشان را می گیرد می نالند، با راه اندازی کسب و کاری که خدمات منزل ارائه می دهد می توانید به همسایه بفهمانید که کمتر ناله کنند چون چاره ی کار دست شماست.

محله خودتان

همسایه ها و مردمی که نزدیک شما زندگی می کنند یکی از بهترین فرصت هایی است که می تواند به شما ایده دهد. در مورد محله و اجتماع های محلی که نزدیک شما برگزار می شود خوب فکر کنید. اگر در محله شما پدر و مادرها شاغل هستند، انجام کار منزل آنها یا نگهداری از کودکانشان، می تواند یکی از فرصت های عالی برای درآمدزایی باشد. اگر محله شما افراد سالمند زیادی دارد می توانید خدمات سلامت در منزل ارائه دهید. همسایه های شما حیوان خانگی دارند؟ سعی کنید کسب و کاری در رابطه با نگهداری حیوانات راه اندازی کنید.

موتورهای جستجو

تا حالا شده چندین ساعت برای پیدا کردن یک محصول یا یک مطلب اینترنت را زیر و رو کنید اما به نتیجه دلخواهتان نرسید یا چیز دندان گیری نصیبتان نشود؟ در این حالت سه تا انتخاب پیش رو دارید: یا به همان چیزهایی که دست و پا شکسته پیدا کرده اید بسنده کنید یا کلا بیخیال جستجو شوید یا خودتان دست به کار شوید و آن محصول یا مطلب را تولید کنید، زیرا دیگران هم قبلا این جستجو را انجام داده اند و به نتیجه نرسیده اند ولی ترجیح داده اند گزینه اول یا دوم را انتخاب کنند. از این فرصت استفاده کنید و آن را تولید کنید و در یک فروشگاه آنلاین بفروشید.

search-engine-marketing

محل کارتان

اگر می خواهید یک کار نیمه وقت برای خودتان دست و پا کنید از همکارتان بپرسید چه محصول و خدماتی در زندگیش کم دارد. شاید آنها به دنبال این هستند که کودکشان را به کلاس موسیقی یا زبان بفرستند. اگر مهارتی دارید که می توانید به کودکانشان آموزش دهید، از این فرصت استفاده کنید و مهارت های خودتان را به کودکانشان آموزش دهید کسب درآمد کنید. وقتی در زمان استراحت هستید با همکارانتان در مورد مشکلاتشان صحبت کنید مطمئن باشید اینقد مشکل وجود دارد که به یک ایده ارزش آفرین برسید.

کودک خودتان

اگر پدر یا مادر باشید به خوبی می دانید هر محصول یا خدمتی که به فرزند شما کمک کند تا رشد بهتری داشته باشد و آینده ی بهتری را برایش رقم بزند ارزش پول خرج کردن دارد. بسیار با دقت به این بازار توجه کنید زیرا کودکان، عزیز پدر مادرها هستند چیزی که بیشتر از هر چیزی برایشان اهمیت دارد کودکشان است. اگر خودرو دارید می توانید سرویس مدارس کودکان باشید و خیال والدین را از ناامنی که در مسیر مدرسه ممکن است با آنها مواجه شوند راحت کنید ، اگر مهارتی دارید که به درد کودکان می خورد از آن برای شروع یک کسب و کار استفاده کنید. مجرد هستید؟ از اعضای فامیل که کودک دارند پرس و جو کنید با والدین دیگر صحبت کنید و ببینید کودکشان چه می خواهد که در حال حاضر به دلیل وجود نداشتن آن چیز نتوانسته اند برای فرزندانشان تامین کنند.

The post ایده هایی ناب در مکان هایی ناب appeared first on کاریا.

کاریا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.