Take a fresh look at your lifestyle.

برای خودتان کار کنید

287

چگونه تمرکز کنیم؟

راه‌اندازی و توسعه یک کسب و کار، نقطه مقابل شغل‌های معمولی با ساعات کاری مشخص ۸ ساعت در روز است. برای کارآفرینان زمانی برای ساعت‌زدن روزانه وجود ندارد! کار آفرینان تا جایی که بتوانند کار می‌کنند. در کارآفرینی این کارکردن بی‌حد و حصر کارآفرینان شامل هر نوع کاری می‌شود. سمت دیگر این همه‌کاره بودن این است که نیاز به تمرکز بسیار بالایی وجود دارد و به‌دست آوردن و حفظ این تمرکز کار بسیار دشواری است. در ادامه برخی نکات را از زبان کارآفرینان بیان می کنیم:

Its'

زنگ تفریح برای خودتان در نظر بگیرید

یکی از مزایای کارکردن برای خودتان این است که لازم نیست نگران ساعات حضور خود باشید. کارها و عملکرد شما مسئول موفقیت یا شکست شرکت هستند، نه مدت زمانی که در دفتر کار حاضر می‌شوید یا زمانی که آن را برای صرف ناهار ترک می‌کنید. من هر چند وقت یک‌بار لابه‌لای کارها ۱۵ دقیقه چرت روزانه می‌گنجانم و زمانی که بیدار می‌شوم بسیار بهره‌ورتر از پیش به کار ادامه می‌دهم.

کنترل سر و صدای محیط اطراف

برای من موسیقی بهترین راه حفظ تمرکز است. من دوست دارم سروصدای پس‌زمینه در دفتر کارم را با گوش‌دادن به موسیقی ساکت‌کنم. در Spotify (یا یوتیوب) لیست‌های جالبی برای موسیقی‌های مناسب برای تمرکز وجود دارد. همیشه برای یک جفت هدفون باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید.

زمان مشخصی برای برگزاری جلسات تعیین کنید

وقتی استارتاپی را می‌گردانید، فرصت‌های زیادی برای ملاقات با مشتریان، مشاوران و سرمایه‌گذارها پیدا می‌کنید. اگر تمامی درخواست‌ها را قبول می‌کردم دیگر وقتی برای توسعه و پیشرفت کارها باقی نمی‌ماند. ما سعی کرده‌ایم به جای پخش‌کردن جلسات در طول هفته، حتی‌الامکان آنها را فقط در جدول زمانی پنجشنبه‌ها بگنجانیم.

ذهن خود را آرام کنید

گوش‌دادن به موسیقی تکراری در حین کار به من کمک می‌کند تا “متمرکز” بمانم. به‌علاوه‌ کارکردن دیروقت به من در حفظ تمرکز کمک می‌کند؛ چون وقتی مغزم کمی خسته شده تمرکزکردن برایم آسان‌تر می‌شود.

اولویت بندی کردن کارها

رسیدگی به چند کار کوچک پیش از رفتن سراغ یک کار بزرگ باعث می‌شود کار بزرگ‌تر با راحتی بیشتری پیش برود. دکمه‌های میان‌بر صفحه‌کلید رایانه نیز کمک زیادی به حفظ تمرکز در حین انجام کارها می‌کند.

برنامه‌ریزی جامع

اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید آن را در تقویم بنویسید. اگر کاری در تقویم من نباشد انجام نخواهد شد

سازماندهی وظایف

ما هنوز در مراحل اولیه‌ی توسعه محصول و کسب و کار خود هستیم، درنتیجه تمرکز برای ما یک امر کلیدی است. ما از waffle.io برای طوفان ذهنی و پیگیری ویژگی‌های محصول جدید استفاده می‌کنیم که با سیستم کنترل‌ نسخه‌های مختلف محصول تلفیق شده تا همگی یک لیست وظایف و مسائل را داشته باشیم. با یکی‌کردن وظایف متنوع‌مان می‌توانیم تمام اعضای تیم را برروی یک هدف متمرکز نگه داریم

زمانبندی کردن کارهای روتین زندگی 

من همه چیز را در تقویمم می‌نویسم: وعده‌های غذایی، ایمیل‌هایی که باید ارسال کنم و خواب! در روزهای شلوغ بعضی وقت ها فراموش‌کردن هر سه اینها آسان می‌شود. اختصاص‌دادن زمان برای انجام برخی امور در هر شرایط و اوضاع تضمین می‌کند که حداقل وقتی همه چیز دیوانه‌وار می‌شود از برنامه‌ی روزانه‌ی ایده‌آل خود آگاه باشم. به‌عنوان جایزه، یک ساعت در روز را برای ورزش اختصاص دهید

مشخص کردن اهداف هفتگی

هر هفته ما اهدافی که هرکسی باید در آن هفته عملی کند را تعیین می‌کنیم، تا به‌عنوان یک لیست کنترل بهره‌وری از آن استفاده کنیم. در پایان هر هفته یک به یک به دنبال موارد مشخص‌شده می‌رویم و درباره‌ی آنها صحبت می‌کنیم که آیا آنها را عملی کرده‌ایم و اگر نه چرا و بعد برای هفته‌ی بعد هدف می‌گذاریم. این روش کمک می‌کند همه در کنترل باشند و به جلو پیش برویم

یک چیز دیگر که به ما کمک می‌کند تعیین زمان‌هایی در تقویم برای صحبت درباره‌ی مسائل محتلف است. درگیرشدن بیش ازحد در پاسخ به ایمیل‌ها و کارکردن بر روی پروژه‌های فردی خیلی آسان اتفاق می‌افتد، درنتیجه اگر زمان مشخصی برای کار با یکی از اعضای تیم برروی موضوعی خاص تعیین کنید، هر دو می‌توانید برای روزهایتان مطابق آن برنامه‌ریزی کنید و آن زمان تعیین شده را به‌صورت بهره‌ور استفاده کنید. ما نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا به زمان‌های شروع و پایانی که برای برنامه‌ها تعیین می‌کنیم پایبند باشیم. همه‌ی تقویم‌هایمان با همه‌ی اعضای تیم به اشتراک گذاشته می‌شود تا مدیریت آن آسان باشد

 از خودتان مراقبت کنید

در طول کار ما رشد بسیار سریعی را تجربه کردیم. ورزش کردن و سالم ماندن در اوقاتی که محصول نهایی را بالانس می‌کنید، سرمایه جذب می‌کنید و یا در هنگام تلاش‌های روز نمایش بسیار مهم است.

The post برای خودتان کار کنید appeared first on کاریا.

کاریا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.