Take a fresh look at your lifestyle.

این ده فیلم را هرگز از دست ندهید

454

کتاب، مجله ، سخنرانی ها ، فیلم همگی باعث می شوند ایده های خلاق و ناب به ذهن ما بیاید و از هر جرقه ای که به ذهن ما می خورد برای توسعه خود و کسب و کارمان استفاده کنیم. فیلم هایی که در ادامه این مطلب به شما معرفی میکنم حاوی نکته های آموزشی بسیاری است که تعدادی از آنها در مدرسه های کسب و کار معتبر دنیا به دانشجویان توصیه می شود ، هر فیلم نکته های بسیاری برای یادگیری دارد.

کمی تخمه بخرید و به تماشای هر کدام از این فیلم ها که دوست داشتید بنشینید و لذت ببرید، البته یک کاغذ و خودکار هم کنارتان باشد بد نیست شاید بخواهید بعضی نکته ها را یادداشت کنید.

دوازده مرد خشمگین (۱۲ Angry Man)

اگر می خواهید ۱۲ شخصیت مختلف با سن های مختلف را یکجا ببینید و یاد بگیرید که با هر کدام چطور می توان گفتگو کرد، تماشای این فیلم را از دست ندهید.

این فیلم محصول سال ۱۹۵۷ می باشد و در IMDB امتیاز ۸.۹ را کسب کرده است اما با صرف نظر از قدیمی بودن آن به اندازه ای این فیلم مفید است که در کمتر مدرسه کسب و کاری به دانشجویان توصیه نمی شود. شما در این فیلم دوازده مرد با شخصیت های مختلف را می بینید که در رابطه با اعدام یک کودک دور یک میز جمع شده اند و بحث می کنند. شما با دیدن فیلم دوازده مرد خشگمین یاد میگیرید چطور می توان در رابطه های شخصی و کاری دیگران را قانع کرد و نظرشان را عوض کرد.

All-jurors

بازی پول (MoneyBall)

این فیلم به ما می گوید که یک مدیر باید چگونه رفتار کند و در جلسات چگونه صحبت کند. با دیدن فیلم بازی پول متوجه می شویم چگونه باید با کارکنان رفتار کرد و انگیزه داد. البته این فیلم داستان یک سرمربی بیسبال است که باشگاه بودجه ی لازم را ندارد تا بازیکنان گران قیمت بخرد اما با کشف استعدادهای فراموش شده به تیم برتر لیگ تبدیل می شود.

brad-pitt-in-moneyball

از اینکه سیگار می کشید متشکرم (Thank you for smoking)

این هم یکی از فیلم های حوزه مذاکره است که نکته های فراوانی دارد ، تماشای این فیلم را از دست ندهید.

این فیلم که دیگر شاهکار مذاکره است! چه کسی نمی داند سیگار برای بدن مضر است و هر دلیلی هم که بیاورید باز هم سیگار خاصیت مضر بودن خودش را از دست نمی دهد. اما با دیدن این فیلم خواهید دید که یک مذاکره کننده چطور در بین سازمان های بهداشت و مصاحبه هایش به شما می فهماند که سیگار آنقدر هم که فکر میکنید مضر نیست تازه مفید هم هست، پس تا می توانید سیگار بکشید!

ddbb54c727ed64357039de4ce2deadf2

هتل رواندا (Hotel rwanda)

این فیلم داستان مدیر هتلی است که در بین جنگ های آفریقا به خوبی از عهده کسب و کارش بر می آید و می داند در بین دو گروهی که هر کدام قصد کشتن او و خانواده‌اش را دارد چگونه مذاکره کند و آنها را قانع کند. این فیلم تسلط بر شرایط سخت و دشوار را به خوبی نشان می دهد و برای کسانی که بیشتر در جلسات حضور پیدا می کنند و دائما با افراد متخلفی در ارتباط هستند بسیار مفید است. فیلم هتل رواندا در IMDB امتیاز ۸.۲ را کسب کرده است که نشان از محبوبیت این فیلم در دنیا دارد.

شبکه اجتماعی (The Social Network)

همه ما فیسبوک را می شناسیم و شاید در آن عضو باشیم اما شاید به این توجه نکرده باشیم که فیسبوک چگونه توانست در مدت کوتاهی به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان تبدیل شود و ثروت چند میلیارد دلاری برای خود رقم بزند. این فیلم داستان صفر تا صد فیسبوک را نشان می دهد و اینکه مارک زاکربرگ چگونه ایده گرفت و ایده ی خود را پیاده سازی کرد. اگر می خواهید با راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی بیشتر آشنا شوید حتما این فیلم را ببینید. این فیلم محصول سال ۲۰۱۰ است و امتیاز ۷.۸ را در IMDB به خود اختصاص داده است.

در جستجوی خوشبختی (The Pursuit of Happiness)

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است و محصول سال ۲۰۰۶ است ، مردی که به همراه یک فرزندش توانست با تحمل رنج های بسیاری به یکی از ثروتمند ترین های وال استریت تبدیل شود و یک شرکت چند میلیون دلاری برای خود داشته باشد. این فیلم برای کسانی که فکر می کنند کارآفرینی کاری ساده و بدونه دغدغه است توصیه می شود! این فیلم امتیاز ۷.۹ را در IMDB به دست آورده است.

ارباب جنگ (Lord of War)

این فیلم داستان مردی را بازگو می کند که وارد تجارت اسلحه شده است. این فیلم که با نقش آفرینی بسیار زیبای نیکولاس کیج همراه است مردی را نشان می دهد که با تاجران بزرگ اسلحه وارد رقابت می شود که بخاطر جوان بودنش کسی به او بها نمی دهد اما او با تلاش زیاد به یکی از بزرگترین تاجران اسلحه تبدیل می شود. البته این فیلم را فقط ببینید و رد شوید که خدایی نکرده وارد تجارت اسلحه نشوید! این فیلم محصول سال ۲۰۰۵ است و رتبه ۷.۶ را در IMDB کسب کرده است.

جری مگوایر (Jerry Maguire)

اگر فکر می کنید همه چیز پول است شاید با دیدن این فیلم نظرتان عوض شود. این فیلم داستان یک دلال ورزشی است که در مسیر شغلی خودش تصمیم جالبی می گیرد و خلاف نظر و عقیده همکارانش رفتار می کند. شاید خودتان این فیلم را تماشا کنید از تعریف کردنش بهتر باشد. این فیلم محصول سال ۱۹۹۶ و با بازی زیبای تام کروز همراه است.

اگه میتونی بیا منو بگیر (Catch me if you can)

طنز مرد هزار چهره را که دیده اید؟ این فیلم مشابه همان طنز خودمان (البته مرد هزار چهره مشابه این فیلم بود) اما در قالب نمایشی جدی است. داستان مردی که با اعتماد به نفس بالا خود را در موقعیتهای حساس و خطرناک قرار می دهد و کلاهبرداری های زیادی انجام می دهد. این فیلم تسلط در شرایط مختلف را به خوبی نشان می دهد، مردی را نشان می دهد که انگار در هر سمت شغلی ده ها سال تجربه دارد! رتبه ۸.۰ در IMDB نشان از محبوبیت این فیلم در دنیا است.

مذاکره کننده (The negotiator)

اگر از کسانی هستید که به حوزه مذاکرات علاقه دارید و می خواهید با تکنیک های مذاکره آشنا شوید حتما این فیلم را ببینید. تمام تکنیک های مذاکره در این فیلم به خوبی به نمایش گذاشته شده است، امتیاز دادن و امتیاز گرفتن های پی در پی در طول فیلم نشان از یک فیلم بسیار حرفه ای برای علاقه مندان به مذاکره است. اینکه چطور بتوانید در شرایط سخت امتیاز دهید تا امتیاز بهتری به دست آوردید، میزان تسلط بر شرایط محیطی و موارد جذاب دیگر در این فیلم وجود دارد. مذاکره کننده محصول سال ۱۹۹۸ می باشد و امتیاز ۷.۳ را در بین فیلم های IMDB کسب نموده است.

The post این ده فیلم را هرگز از دست ندهید appeared first on کاریا.

کاریا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.