Take a fresh look at your lifestyle.

eCaring و نوآوری در پرستاری

312

این نوشته ترجمه شده از سری مقالات وب سایت ecaring است.

چالش مراقبت از جمعیت روبه سالمندی ایران و داستان استارت آپ eCaring

کشور ما به گفته آمارها در آینده‌ی نه چندان دور با مشکل افزایش جمعیت روبه سالمندی  رو‌به رو خواهد شد. براساس شاخص ها و آمارهای منتشرشده تعداد سالمندان کشور با توجه به پیشرفت های بهداشتی و درمانی، تحصیلات، میزان شغل و درآمد، و افزایش امید به زندگی نسبت به سال های قبل افزایش یافته به طوری که هم اینک ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار سالمند در کشور با شرایط متفاوتی زندگی می کنند و گفته می شود با توجه به شیب تند سالمندی این آمار تا چند سال آینده به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید، اما مساله ای که در این زمینه ممکن است جامعه را با بحران ها و چالش های متعددی روبه رو کند، نگهداری از این سالمندان در آینده یکی از این چالش ها خواهد بود. این جمعیت فزاینده سالمند نیازمند نیروی مراقبت و نگهداری می باشد.

1

سازمان‌های دولتی به جای یافتن راه‌حل‌های نوآورانه برای مقابله با چالش مراقبت از سالمندان در آینده، مصوباتی برای تشویق جامعه جوان به فرزند‌آوری برای افزایش نیروی مراقبتی و پرستاری از سالمندان در‌ آینده کرده‌اند؛ این در حالی است که افزایش جمعیت جوان در آینده سبب کمبود امکانات رفاهی، آموزشی، بهداشتی و غیره می‌گردد و تامین این امکانات برای این نسل جوان نیاز به برنامه‌ریزی و چاره‌اندیشی دارد. بعضی از کشورهای اروپایی و آمریکایی در گذشته با افزایش جامعه رو‌به سالمندی مواجه شدند، گروهی اقدام به طراحی و تولید اپلیکیشن‌هایی با قابلیت نصب برروی بسیاری از وسایل ارتباطی کردند تا به سالمندان و کسانی که مسولیت نگهداری سالمندان را داشتند در جهت مراقبت بهتر و آسان‌تر کمک کنند و این یک نمونه موفق نوآوری اجتماعی بود. صاحبان این اپلیکیشن‌ها علاوه بر حل یک معضل اجتماعی توانستند با فروش محصول خود کسب درآمد کنند.

ecaring یک استارت آپ موفق با موضوع مراقبت از سالمندان است. eCaring یک استارت آپ نوآورانه برای حل چالش مراقبت از سالمندان در آمریکا است.

این استارت آپ در زمینه مدیریت درمان خانواده و مانیتورینگ بیماران سالمند در منزل است. رابرت ام. هرزوگ بنیان گذار این استارت آپ در زمینه مدیریت زمان بندی دارو دادن به مادرش مشکلاتی را از سر گذراند و به فکر چاره‌ای برای این مشکل عمومی افتاد. در نهایت به ایجاد استارتاپ eCaring برای غلبه بر مشکلات مشابه پرداخت. این استارتاپ مستقر در نیویورک در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه‌ی کارآفرینی Startupalooza شد. این رویداد شهر نیویورک به مانند نمایشگاهی برای نمایش توانایی‌های استارتاپ‌ها در زمینه‌های فناوری‌های برتر،healthcare  و رسانه‌های دیجیتال است. اما eCaring چگونه به چنین جایگاهی دست یافت؟

2

Healthfirst نام یک طرح غیرانتفاعی سلامت عمومی در شهر نیویورک است که هم‌اکنون در فاز آزمایشی خود، بیش از یک میلیون نفر را تحت پوشش دارد. این طرح از ژانویه ۲۰۱۵ با همکاری شهرداری و مسئولان شهری نیویورک و شرکت eCaring با هدف کاهش تعداد مریض‌های بخش اورژانس و همچنین بستری مجدد در بیمارستان‌ها شروع به کار کرده است. eCaring در این طرح وظیفه‌ی جمع‌آوری و ارائه‌ی بلادرنگ داده‌های پرونده‌ی سلامت بیماران را از تمامی مراکز (منزل بیماران، مطب‌ها، داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و…) عهده‌دار است. همچنین کار تحلیل داده‌های به دست آمده از کاربرد این خدمت، عواقب آن و تجربه‌های بیماران بر عهده‌ی این شرکت است. eCaring همچنین به ارائه‌ی خدمات منحصربفرد ابری خود برای مدیریت خدمات درمانی و نرم‌افزار مانیتورینگ بر روی تبلت می‌پردازد. راهکاری که به اشخاص این امکان را می‌دهد تا همچنان که در منزل‌شان می‌مانند، خدمات و مزایای اساسی درمانی خود را دریافت کنند.

سامانه‌ی مبتنی بر وب eCaring شامل ابزارهای گوناگونی برای زیرنظر داشتن وضعیت سلامت جسمانی، رفتاری و ذهنی یک مراقبت‌گیرنده‌ی درمانی است. برای مثال ابزار CarePortrait از فعالیت‌های یک مراقبت‌گیرنده‌ی درمانی عکس‌های فوری و اجمالی تهیه می‌کند، زمان‌بندی مصرف داروهایش را مدیریت می‌کند، و شرایط رفتاری او را در سراسر روز و یا هفته زیر نظر می گیرد.

این شرکت محصولات مبتنی بر خدمات ابری خود را برای تمامی رده‌ها در نظر گرفته: از بیمارستان‌ها و سازمان‌های درمانی بزرگ تا پرستاری یک کهنسال در منزل. سامانه‌ی eCaring مبتنی بر شش ابزار اساسی است:

  • CareTracker برای مکان یابی کردن بیمار/بیماران
  • CarePlans برای مدیریت طرح‌های درمانی
  • CareManager یک داشبورد مدیریتی برای کارهای اجرایی مراقبت
  • CareAlerts هشداردهنده و یادآور بلادرنگ
  • Data Analytics تحلیل‌گر داده‌های به دست آمده از فرایند
  • CareTeamCommunication برای ارتباط اعضای تیم‌های درمانی با یکدیگر

در صورتی‌که بخواهید از یک پرستار خانگی برای کهنسالی که در خانه‌تان نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، بهره بگیرید؛ یک ماژول هم برای محاسبه‌ی دستمزد او برمبنای کارش وجود دارد که امکان زمان‌بندی و برنامه‌ریزی مراقبتی را نیز می‌دهد.

راز موفقیت eCaring را باید در یکپارچگی راه‌حل‌های جامع‌اش جستجو کرد. در حقیقیت رابرت ام. هرزوگ توانست با ارائه استارت آپ موفق eCaring راه‌حل نوآورانه‌ای برای چالش مراقبت از سالمندان در آمریکا ارائه دهد.

The post eCaring و نوآوری در پرستاری appeared first on کاریا.

کاریا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.