Take a fresh look at your lifestyle.

جزئیات ثبت نام ۱۸۰ هزار نفر برای کار

314

یک مقام مسوول در وزارت کار با اشاره به تلاش برای ورود کارجویان ایرانی به بازارهای کار بین‌المللی، از مذاکره با برخی کشورها مانندقطر، عراق، ترکیه، کویت، آلمان، استرالیا، کانادا و دانمارک در این باره خبر داد.

محمد اکبرنیا با اعلام اینکه براساس اطلاعات سامانه شبکه ملی بازار کار که از طریق دفاتر کاریابی اطلاعات دریافت می‌کند، در ۴ ماه نخست امسال حدود ۱۸۰ هزار نفر جوینده کار در دفاتر مشاوره شغلی کشور ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: لیست ثبت‌نام شده‌ها به تفکیک سن و جنس و همچنین میزان تحصیلات وجود دارد.

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار اظهار کرد: از آمار یادشده حدود ۵۷ هزار نفر توانسته‌اند با معرفی به بنگاه‌ها و شرکت‌های مختلف، مشغول به کار شوند، همچنین بررسی وضعیت بیمه‌ای تازه واردهای به بازار کار نشان می‌دهد براساس آخرین گزارش تامین اجتماعی، ۷۸ درصد این افراد با کد ملی مشخص، بیمه شده و در آمارها نیز وارد شده‌اند. اکبرنیا درخصوص عدم ارتباط بین آموزش‌های دانشگاهی با نیاز روز بازار کار و وجود خلأ عدم آمادگی کارجویان برای پذیرش تصدی‌های شغلی، ادامه داد: هم اکنون در بازار کار کشور دچار این معضل هستیم و فنی و حرفه‌ای باید برای ارتقای سطح مهارت کارجویان، نقش‌آفرینی کند.

این مقام مسوول در وزارت کار افزود: متناسب با نیاز بازار کار باید به کارجویان آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارتی ارائه شود. در حال حاضر حتی امکان جذب نیروهای تئوری خوانده دانشگاه‌ها در مراکز دولتی نیز وجود ندارد و در این بخش جذب نیرو اشباع شده است. وی با بیان اینکه افراد باید خواسته‌ها و ایده‌آل‌های شغلی خود را تغییر دهند تا بتوانند وارد بازار کار شوند، گفت: جوانان به دنبال رشته‌هایی در دانشگاه‌ها بروند که برای آنها جذب در بازار کار وجود داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است بیکار بمانند. مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت کار تصریح کرد: یک اقدام مهم برای جبران عدم مهارت و تخصص کارجویان برای ورود به بازار کار در شرایط فعلی این است که پای فنی و حرفه‌ای به آموزش‌های شغلی بیشتر باز شود. همچنین از مباحث دیگر این است که بتوان موضوعات کارآفرینی را به دانشگاه‌ها وارد و تقویت کرد. به گفته اکبرنیا، اینکه افراد بتوانند کارآفرین شوند و این مساله ترویج شود، باید مورد توجه دانشگاه‌های کشور قرار گیرد. در کنار این مساله، ایجاد صندوق‌های مردم‌نهاد کارآفرینی حائز اهمیت است و تاکنون کارهایی صورت پذیرفته است.

این مقام مسوول در وزارت کار بیان کرد: علاوه بر موارد ذکر شده، در بخش ایجاد ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه نیز باید کار شود. برآوردها نشان می‌دهد در حال حاضر ۲۰ درصد جذب نیروی کار در بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی کشور از طریق کاریابی‌ها صورت می‌گیرد

(منبع:دنیای اقتصاد)

نوشته جزئیات ثبت نام ۱۸۰ هزار نفر برای کار اولین بار در پایگاه اطلاع‌رسانی کارآفرینی پدیدار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی کارآفرینی

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.