Take a fresh look at your lifestyle.

شاخص بورس مثبت شد

198

شاخص بورس مثبت شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص بورس دادوستدهای هفته پایانی خرداد را با رشد ۲۴۸ واحدی آغاز کرد و در ارتفاع ۶۲ هزار و ۵۷۱ واحد قرار گرفت.

نمادهای معاملاتی وبملت، رمپنا و وبصادر نیز در روزجاری بیشترین اثر مثبت و نمادهای معاملاتی پکرمان، شفن و حکشتی بیشترین اثر منفی را بر روند حرکتی نماگر بازار سرمایه داشتند و نمادهای معاملاتی وبملت، وبصادر، شبندر، خودرو، مبین، ونفت و خپارس هم پربیننده‌ترین نمادهای امروز بازار شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز مثبتی را سپری کردند به طوری که شاخص قیمت(وزنی – ارزشی) ۱۰۳ واحد، کل(هموزن) ۵۲ واحد، قیمت(هموزن) ۴۶ واحد،  آزادشناور ۴۷۲ واحد، بازار اول ۲۵۶ واحد و بازار دوم ۳۸ واحد رشد را به خود دیدند.

در بازارهای فرابورس ایران نیز تعداد ۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزشی بیش از یک هزار میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و آیفکس در روز جاری با رشد ۶٫۴ واحدی به عدد ۶۹۷٫۹۱ واحد رسید. بعلاوه این که بیشترین حجم و ارزش معاملات به نام حق تقدم توکا ریل با معامله ۳۴ میلیون و ۹۰ هزار ورقه بهادار با رقم ۲۹ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال شد.

بازگشایی نماد معاملاتی شرکت‌های گروه صنعتی بارز، بانک سینا، کارتن ایران،سیمان دورود،کارخانجات تولیدی شیشه رازی،توسعه معدنی و صنعتی صبانور و توقف نمادها معاملاتی شرکت‌های صنایع شیمیایی سینا، لامپ پارس شهاب، مس شهید باهنر، کمک فنر ایندامین سایپا، اوراق مشارکت شرکت لیزینگ رایان سایپا و اوراق مشارکت شرکت میدکو هم از جمله آمد و رفت‌های امروز بازار سهام بودند.

نوشته شاخص بورس مثبت شد اولین بار در پایگاه اطلاع‌رسانی کارآفرینی پدیدار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی کارآفرینی

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.