Take a fresh look at your lifestyle.

کاهش تقاضای فلز سرخ در تالار نقره‌ای

170

کاهش تقاضای فلز سرخ در تالار نقره‌ای

روز یکشنبه عرضه‌های مس در تالار صنعتی بورس کالای ایران با روند نزولی قیمت نسبت به هفته گذشته رو‌به‌رو شد و کاهش بیش از ۳۰۰ تومانی را در هر کیلو نسبت به معامله قبلی تجربه کرد.

با وجود اینکه کاهش نرخ فلز سرخ بیشتر با روند بازارهای جهانی در حال تغییر است، اما کاهش میانگین هفتگی نرخ ارز نیز بر روند منفی معاملات این محصولات بی‌تاثیر نبوده است.

 

از طرفی نیز عرضه‌های مس در این روز برای سومین هفته متوالی باز‌هم نتوانست خود را با میزان درخواست محصول هماهنگ کند و مجدد شاهد افت تقاضای این فلز در بورس کالای ایران بودیم که مهم‌ترین دلیل آن نیز پایین آمدن توان خرید معامله‌گران بوده است. همچنین برخی از کارشناسان حوزه فلزات پایه معتقدند دلیل این افت تقاضا انتظار برای کاهش بیشتر قیمت‌ها با توجه به روند رو به پایین بازارهای جهانی بوده است.

از سویی شنیده‌ها حکایت از این دارد که در بازار غیررسمی این محصولات به دلیل کمبود نقدینگی، برخی فروشندگان چوب حراج به محصولات خود زده‌اند تا جایی که گفته می‌شود کاتد حدود یک هزار تومان در هر کیلو زیر قیمت بازار به فروش می‌رسد. به این ترتیب روز یکشنبه ۱۷ خرداد ماه، بورس کالای ایران شاهد معامله بیش از ۳۶۳ هزار و ۱۲۰ تن انواع کالا بود که در این میان چهار هزار تن مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران راهی تالار معاملات شد.

این شرکت همچنین ۳۵۰۰ تن مس مفتول را در این روز عرضه کرد. از دیگر محصولات عرضه‌شده شرکت ملی صنایع مس ایران در این روز می‌توان به ۲۰ هزار تن انواع مس کم‌عیار، ۱۱۰ تن سولفور مولیبدن و ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها اشاره کرد. علاوه بر این، ۲۷۰ تن مس مفتول شرکت صنایع تولیدی دنیای مس کاشان نیز در این تالار معاملاتی به فروش رسید.

بر این اساس، مس کاتد شرکت ملی مس با قیمت ۱۹ هزار و ۸۴۷ تومان در هر کیلو به فروش رسید که نسبت به هفته گذشته کاهش ۳۶۸ تومانی را تجربه کرد. کل عرضه برای این محصول ۴ هزار تن بود درحالی‌که میزان تقاضا ۵۶۰ تن ثبت شد. همچنین مفتول مس شرکت ملی مس نیز با قیمت ۱۹ هزار و ۹۹۵ تومان عرضه شد که نسبت به آخرین معامله، افت ۳۶۵ تومانی را در هر کیلو به ثبت رساند.

کل عرضه برای این محصول ۳ هزار و ۵۰۰ تن بوده است، درحالی‌که تقاضاکنندگان خواستار ۴۲۰ تن از این محصول بوده‌اند. مفتول مس شرکت دنیای مس کاشان نیز در این روز با قیمت پایه ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شد که نسبت به آخرین عرضه در هفته گذشته، کاهش ۳۶۵ تومانی در هر کیلو را تجربه کرد.

کل عرضه برای این محصول ۲۷۰ تن بود که با میزان تقاضا برابری می‌کرد. از سوی دیگر این فلز سرخ هم‌اکنون در بازار آزاد با قیمت ۲۱ هزار و ۶۰۰ تومان در هر کیلو به فروش می‌رسد که نسبت به روز گذشته کاهش ۲۰۰ تومانی در هر کیلو داشته است.(منبع: دنیای اقتصاد)

نوشته کاهش تقاضای فلز سرخ در تالار نقره‌ای اولین بار در پایگاه اطلاع‌رسانی کارآفرینی پدیدار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی کارآفرینی

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.