Take a fresh look at your lifestyle.

هدفگذاری برای تولید سوغات زیارتی شهر مشهد

261

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه صنایع فرهنگی شهر مشهد باید متناسب با رویکرد زیارتی باشد، بر ضرورت هدف‌گذاری در تولید سوغات زیارت تاکید کرد.

بنا به گزارش ارسالی به استارتاپی‌ها از پایگاه اطلاع‌رسانی فناوری‌های فرهنگی در مشهد، محمود رسولی‌نژاد، مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: صنایع فرهنگی نقش مهمی در صدور فرهنگ ایرانی اسلامی به جهان، دفاع از فرهنگ خودی در مقابل تهاجم فرهنگی، افزایش خود باوری و صدور پیام انقلاب اسلامی دارد.

وی افزود: باتوجه به تشرف میلیونی زائران داخلی و خارجی به شهر مشهد، فراهم کردن زمینه آشنایی زائران با برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، می‌تواند گام مثبتی در رغبت زائران برای تهیه صنایع و سوغات فرهنگی باشد.

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه صنایع فرهنگی شهر مشهد باید متناسب با رویکرد زیارتی باشد، اظهار کرد: ثبت کردن محصولات و صنایع فرهنگی مختلف به عنوان میراث فرهنگی شهر مشهد یکی از راهکارهای اساسی در توسعه صنایع فرهنگی این شهر است که البته لازمه این امر توجه به نیازهای اقشار مختلف بالاخص زائران کم‌درآمد است.

رسولی‌نژاد خاطرنشان کرد: توجه به ظرفیت بارگاه ملکوتی حرم مطهر رضوی، آثار و میراث فرهنگی، اندوخته‌های غنی فرهنگ تشیع و بهره‌گیری از تجربیات دیگر کشورهای اسلامی از مولفه‌های حائز اهمیت در توسعه و رشد صنایع فرهنگی شهر مشهد است.

وی از هدف‌گذاری به عنوان مهم‌ترین ضرورت در تولید و ارائه سوغات زیارتی شهر مشهد نام برد و تصریح کرد: ماهیت سوغات زیارت باید تداعی‌کننده هویت مذهبی شهر مشهد برای زائران باشد.

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد: امروزه کشورهایی که به اهمیت استراتژیک صنایع فرهنگی پی برده و اقدامات مناسبی انجام داده‌اند، از نظر اقتصادی و همچنین نفوذ فرهنگی از  موقعیت ممتازی برخوردار هستند.

رسولی‌نژاد با اشاره به برگزاری دوره‌های ایده‌پروری مرکز رشد فناوری‌های فرهنگی و زیارت، گفت: این مرکز یکی از ابزار رسیدن به اهداف زیارتی شهر مشهد است که می‌تواند سهم بسزایی در نهادینه کردن اهمیت صنایع فرهنگی در پایتخت معنوی ایران داشته باشد.

نوشته هدفگذاری برای تولید سوغات زیارتی شهر مشهد اولین بار در استارتاپی‌ها پدیدار شد.

استارتاپی‌ها

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.