Take a fresh look at your lifestyle.

طرح توانمندسازی اشتغالی اهالی ۴۲۸ روستا

235

طرح توانمندسازی اشتغالی اهالی ۴۲۸ روستا

 

با بیان اینکه هم اکنون صندوق نهادی تخصصی با ابعاد کامل حمایتی دو سویه در کشور است که در دوزمینه تامین مالی خرد و حمایت از کسب و کارهای خرد به صورت تخصصی فعالیت می کند افزود: از محل یک هزار میلیاردتومان هدفمندی یارانه ها به دنبال مشارکت مردمی هستیم و  ۶۰۰ صندوق در ۱۴ استان  به عنوان پایلوت با مشارکت مردم توانمندسازی می‌شود تا در ایجاد فرصت اشتغالزایی، کارهای لازم را انجام دهند.

وی در تصریح راهبردها و الویت های صندوق کارآفرینی امید افزود: تغییر روش پرداخت تسهیلات از خوداشتغالی انفرادی به کسب و کارهای مبتنی بر مدل های خطی ، همکاری با نهادهای تخصصی در شناسایی خوشه ها ، زنجیره های ارزش ، برندها و مانند آن برای پشتیبانی از کسب و کارهای جدید در داخل منظومه تولید ، اعزام کارشناسان به دوره های آموزشی بین المللی ، نمایشگاه های تخصصی و مطالعه ، ترجمه و به کارگیری آخرین دستاوردهای نهادهای مرجع و کشورهای همگن ، آغاز مطالعات توسعه تامین مالی خرد در امور بیمه ای ، ضمانت های مشترک و اوراق و سرمایه گذاری مشترک ، مقررات زدایی ، توانمندسازی و بازاریابی از مهمترین راهبردها و اولویت های کاری صندوق کارآفرینی امید در سراسر کشور است.

نوراله زاده  با اشاره به تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید و معاونت توسعه روستایی مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت:قبل از انعقاد این تفاهم نامه استراتژی توسعه متوازن منطقه ای در صندوق پیگیری می‌شد و با مطالعات صورت گرفته با همکاری معاونت توسعه روستایی مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اکنون استراتژی توسعه مشارکت مردمی در دست اقدام قرار گرفته است. این موضوع نیازمند همکاری مردم و دولت است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه نهادسازی اولین گام دراجرای این طرح است اظهار کرد: بهترین نهاد در اجرای این طرح مردم هستند و دومین گام توانمندکردن افراد است تا بتوانند مجموعه و شرکت ایجاد شده را با مشارکت خود به بهترین نحو اداره کنند. طرح توانمندسازی روستا را در ۴۲۸ روستا با رویکردهای فیزیکی، کالبدی،اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و فضائی دنبال می‌کنیم.(منبع: تسنیم)

نوشته طرح توانمندسازی اشتغالی اهالی ۴۲۸ روستا اولین بار در پایگاه اطلاع‌رسانی کارآفرینی پدیدار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی کارآفرینی

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.