Take a fresh look at your lifestyle.

گزارش دهمین استارتاپ ویکند تهران

247

رویداد استارتاپ ویکند از سری برنامه «صد در صد» در دانشگاه صنعتی امیر کبیر

 

group-pic-sw10-lowres

امروزه با رشد تکنولوژیهای نوین و گسترش دسترسی به شبکه جهانی اینترنت، انقلابی در حوزه کارآفرینی و ظهور کسب و کارهای نوپا در حال شکل گیری است. بنگاههای اقتصادی کوچک با سرمایه های اندک حول محور تکنولوژی ها بنا میشوند و طی مدت کوتاهی تیتر رسانه ها شده و سپس سهام آنها دربورس عرضه میگردد.
بر این اساس مرکز شتابدهی نوآوری زیر نظر پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۳ تأسیس شده و اجرای ۱۰۰ برنامه استارتاپ ویکند در طول ۳ سال و مشارکت ۱۰.۰۰۰ کارآفرین در این برنامه ها را در دستور کار خود دارد.
کانون کارآفرینی ایران نیز به عنوان مجری برنامه ۱۰۰در۱۰۰ با هدف ایجاد بستر مناسب برای رشد و ظهور استارتاپها و تقویت اکوسیستم استارتاپها در کشور، با نظارت مرکز شتابدهی نوآوری اقدام به برگزاری رویدادهای استارتاپ ویکند نموده است.

innovation center

طرح صد در صد چیست؟

مرکز شتابدهی نوآوری زیر نظر پارک فناوری پردیس و با حمایت مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ترویج کارآفرینی و تشویق جامعه متخصص به ایجاد کسب و کار برپایه نوآوری و دانش، برنامه «صددرصد» را اجرا مینماید. این برنامه قصد دارد با حمایت از برگزاری یکصد رویداد استارتاپ ویکند که با حضور یکصد شرکت کننده برگزار می شود، ۱۰.۰۰۰ نفر را با روش راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی آشنا نماید.
مرکز شتابدهی نوآوری، با همکاری نزدیک پارک فناوری پردیس، صندوق توسعه فناوری های نوین و صندوق سرمایه گذاری سرآوا و با حمایت از شکل گیری استارتاپ های پایدار در ایران ایجاد شده و کانون کارآفرینی ایران و شتابدهنده آواتک Avatech Accelerator)) به ترتیب اجرای برنامه «۱۰۰در۱۰۰» و «۱۰۰ استارتاپ» را بر عهده دارند.

در این دوره حدود ۱۰۰ نفر شرکت داشتند که از این تعداد ۲۱ تعداد خانم ها و۷۹ نفر آقایان نفر را آقایان تشکیل   میدادند.  ۳۲نفر کسب و کار ۴۷  نفر فنی و  ۲۱نفر طراحی بودند. دانشجویان ۴۰%  افراد را تشکیل میدادند.

سخنرانان این دوره:

دکتر نادری با اشاره به رویکرد متفاوت دانشگاه صنعتی امیرکبیر در انجمن های علمی به بیان فعالیت های صورت گرفته در دانشگاه در این زمینه پرداخت.

آقای دکتر سلطانی با اشاره به اهمیت گسترش کارآفرینی در کشورها از نقش مهم رویدادهایی مانند استارتاپ ویکند گفت. وی ضمن بیان فعالیت های صندوق شکوفایی نوآوری از برنامه های این صندوق در حمایت از کارآفرینان گفت.

آقای قنبرپور با اشاره به تاسیس مرکز شتابدهی نوآوری در راستای ترویج کارآفرینی و برنامه های کارآفرینی در ایران به تشریح برنامه های این مرکز پرداخت.

دکتر بای با بیان تغییر رویکرد در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از عذم جدی دولت از حمایت از طرح های علمی و پژوهشی گفت. وی با اشاره به پتانسیل های زیاد موجود در کشور از لزوم حمایت از شرکت ها و کالاهای ایرانی سخن گفت.

سعید رحمانی مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری سرآوا با بیان اینکه طبق آمارهای جدید طی چند دهه آینده بخش عمده نیروی کار از کشورهای در حال رشد به وجود می آیند و معضل اصلی این کشورهای کارآفرینی و اشتغال کار خواهد بود.

علی نادعلیزاده با بیان اینکه برای ساخت یک زندگی هیجان انگیز حرکت و دنبال کردن اهداف امری ضروری است از انگیزه بالای افرادی که در رویدادهای مانند استارتاپ ویکند شرکت می کنند گفت.

محسن ملایری تسهیل گر جهانی استارتاپ ویکند در رویداد تهران بود. وی ابتدا ضمن خوش آمد گویی از تاریخچه شکل گیری استارتاپ ویکند در دنیا و ایران گفت.

 ایده های ارائه شده

در این رویداد از حدود ۱۰۰ شرکت کننده ۵۵ ایده در زمینه های مختلف مطرح شد. هر شرکت کننده به مدت ۱ دقیقه فرصت داشت ایده خود را شرح دهد.

تیم برنده

تیم اول: فرش سبز

یک بازی که هدف آن گسترش فرهنگ درخت کاری است

 

red carpet

 

جوایز تیم اول:

  • ویدیوی ۹۰ ثانیه برای شرکت در رقابت GSB از طرف کانون کارآفرینی ایران
  • بازدید از سرآوا و سرمایه گذاری سرآوا در صورت به اجرا رساندن ایده تیم
  • یک تور در آواتک و استفاده از کارگاه آموزشی
  • سه روز در صفحه اول بازار اپلیکیشن خود را بگذارند
  • یک میلیون تبلیغ رایگان در شبکه تبلیغات

 

 

 

استارتاپ ویکند شهرهای ایران

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.