Take a fresh look at your lifestyle.

گزارش استارتاپ ویکند مشهد با رویکرد شهر هوشمند

255

پنجمین رویداد استارتاپ ویکند در مشهد با رویکرد شهر هوشمند با اعلام سه تیم برگزیده به کار خود خاتمه داد.

پنجمین دوره رقابت های استارتاپ ویکند مشهد از روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه با حضور نزدیک به ۶۰ شرکت کننده در قالب هفت گروه در مرکز آموزش های علمی و کاربردی شهرداری مشهد برگزار شد .

از حامیان اصلی این دوره می توان مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان، شهرداری مشهد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را نام برد و همچنین حامیان رسانه ای این رویداد،رسانه استارتاپی ها و روزنامه شهر آرا  و ارنیکاوب بودند. شرکت گرین وب و مرکز تحقیقات کارآفرینی تک نیز از دیگر حامیان این رویداد معرفی شدند

photo_2015-03-14_14-04-40

از میان ایده های متعددی که برای حضور در این استارتاپ ویکند ارائه شده بود تیم Context با ایده تولید محتوا برای پورتال ها به عنوان تیم برگزیده اول، تیم دوم با عنوان آلونک با ایده ارائه خدمات جانبی در خرید و فروش ملک و تیم سوم با عنوان ساخت و ساز ( ایجاد بازار برای ارتباط مستقیم بین تامین کنندگان پروژه های ساختمانی و مالکان پروژه ها) معرفی گشتند.

از دیگر ایده های مطرح شده در این دوره که می توان به آن اشاره کرد ، ایده” باکس شارژ”بود که برای رفع مشکل شارژ تلفن های همراه در اماکن پرترافیک شهری طراحی شده است که با هماهنگی صورت گرفته با سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد برای پرداخت هزینه استفاده از آن از کارتهای هوشمند حمل و نقل شهری (من کارت) استفاده خواهد شد.

مهندس جاهدی مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری خراسان و یکی از اعضای هیئت داوران این رویداد، افزود : توسعه فرهنگ خلاقیت و پویایی در فضای کار آفرینی کشور خصوصا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و آموزش اصول و مبانی راه اندازی کسب و کار به مخاطبان از اهداف برگزاری این رویدادها می باشد .

مهندس جاهدی همچنین افزود: برای بهتر برگزار شدن رویدادهای مشابه لازم است سازمان ها ی دولتی و خصوصی موثر در این حوزه که ماموریت های مرتبط دارند، حمایت های بیشتر و جدی تری از این رخدادها انجام دهند و تنها به ذکر شعار نپرداخته و برگزارکنندگان این رویدادها را به جای درگیر کردن در بروکراسی سازمان های عریض و طویل خود، به عنوان تسهیلگر و به شکل موثرتری حمایت بنمایند تا شاهد رویدادهای بهتر و بیشتری در شهرمان باشیم.

وی همچنین از ضمن قدردانی از زحمات آقای سعیدیان به عنوان برگزارکننده این دوره، از حمایت های شهرداری مشهد تقدیر نمود و افزود: علی رقم اینکه شهرداری از حامیان اصلی این دوره از برنامه ها بود ولی در مراسم اختتامیه هیچ یک از مدیران مرتبط در شهرداری حضور نداشتند و جای خالی آنها در رویداد با عنوان “شهر هوشمند” جدا خودنمایی می نمود.

مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات همچنین افزود: در سطح کلان، نتایج برگزاری رویدادهای مشابه را طی دوسال گذشته بسیار مثبت ارزیابی نمود و افزود: امیدواریم نتایج کاربردی آن به صورت خلق ارزش افزوده مبتنی بر دانش بیشتر در سطح جامعه مشاهده گردد.

 از نکات دیگر قابل ذکر در این رویداد بیانیه هیئت داوران بود که در آن ضمن اشاره به پتانسیل بسیار بالای شهر مشهد به عنوان قطب کسب وکارهای فناوری اطلاعات کشور، لزوم توجه به افزایش کیفیت رویداد به لحاظ کمی و کیفی و توجه به اهمیت فرآیند منتورینگ (مربی گری و پرورش ایده ها حین رویداد) را به برگزار کنندگان این رویدادها یادآور شدند.

photo_2015-03-14_14-04-34

photo_2015-03-14_14-04-27

photo_2015-03-14_14-04-24

photo_2015-03-14_14-04-31

photo_2015-03-14_14-04-37

نوشته گزارش استارتاپ ویکند مشهد با رویکرد شهر هوشمند اولین بار در استارتاپی‌ها پدیدار شد.

استارتاپی‌ها

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.