Take a fresh look at your lifestyle.

رشد اکوسیستم استارتاپ و نوآوری

0 273

 رشد اکوسیستم استارتاپ و نوآوری 

 

  1. خودتان را معرفی کنید، در چه رشته‌ای تحصیل کرده‌اید و در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

سلام! من امین قاسمی هستم. در حال حاضر سال آخر رشته MBA در دانشگاه تهران هستم و رشته لیسانسم مهندسی مکانیک بوده است. من در ارومیه یک استارت اپ در زمینه ساختمان هوشمند و اینرنت اشیا راه اندازی کرده ام و نزدیک به یک سال است در آنجا مشغول می باشم. همچنین به صورت پاره وقت مشاوره کسب و کار می دهم. می توانید به وب سایت شخصی من سر بزنید و اطلاعات بیشتری در مورد من کسب کنید. AminGhasemi.com

  1. چه زمانی با استارتاپ ویکند و جامعه استارتاپی آشنا شدید؟ چه موضوعی باعث شد که به این مسائل علاقه مند شوید؟ در رابطه با فعالیت‌های استارتاپی و جامعه استارتاپی تا به حال در شهرتان چه فعالیت‌هایی انجام داده‌اید؟

من تقریبا سال ۱۳۹۲ و در جریان استارت آپ ویکند دانشگاه امیر کبیر با استارت آپ ویکند آشنا شدم. هم رشته تحصیلی خودم و هم روحیه و علاقه شدید به راه اندازی کسب و کار باعث علاقه مند شدنم بود تا به حال ۱ استارت آپ ویکند در ارومیه برگزار کرده ام و در حال آمادگی برای برگزاری یک استارت آپ ویکند دیگر هم هستم.

  1. آیا در شهر شما رویدادهایی که برای کارآفرینان مفید باشد و ارتباطات میان جامعه استارتاپی را بهبود بخشد وجود دارد؟ اگر پاسخ شما به این سوال آری است، لطفا آنچه در این رویدادها رخ می‌دهد را شرح دهید؛

نخیر به جز استارت آپ ویکند رویداد دیگری وجود ندارد!

۴. چند نفر را می‌شناسید که به استارتاپ‌ها و کسب و کارهای آنلاین علاقه مند هستند؟ آیا این افراد، بیشتر افرادی با دانش فنی هستند؟ به             نظرتان چه کار می‌شود کرد که تعداد این افراد بیشتر شود؟
در ارومیه حدود ۴۰ الی ۵۰ نفر را می شناسم که به استارت ها و کسب و کار های آنلاین علاقه مند هستند. اما از نظر دانش فنی در سطح چندان بالایی نییستند. برگزاری استارت آپ ویکند ها و جلسه های هفتگی و همایش ها می تواند راه خوبی برای افزایش جمعیت این اکوسیستم باشد.

  1. آیا در شهر شما استارتاپ‌هایی که مشغول فعالیت هستند با هم ارتباط دارند یا به صورت جزیره‌ای فعالیت می‌کنند؟

بعضی از استارت آپ ها با هم در ارتباط هستند و بعضی هم به صورت جزیره ای کار می کنند.

  1. آیا فرهنگ کارآفرینی در شهر شما وجود دارد؟ آیا مردم شهر شما برای کارآفرینی و کارآفرینان ارزش قائل هستند؟ اگر بخواهید یک استارتاپ را شروع کنید فکر میکنید که چقدر اطرافیانتان از شما حمایت میکنند؟

نخیر متاسفانه جواب هر سه سوال خیر است!

  1. آیا در شهر شما کارآفرینان شناخته شده‌ای وجود دارند؟ آیا افراد کارآفرین شهر شما حاضر به راهنمایی استارتاپ‌ها و کمک به رشد جامعه استارتاپی هستند؟

کار آفرینان جوان معمولا علاقمند به کمک و راهنمایی استارت آپ ها هستند اما کارآفرینان مسن تر به این چیز ها اعتقادی ندارند!

  1. در شهر شما، بیشتر کسب و کارها حول چه محوری هستند؟ شما پتانسیل شهرتان را چه می‌دانید؟

در ارومیه بیشتر کسب و کار خدماتی و کشاورزی می باشد. به خاطر آب و هوا خاص ارومیه تعداد باغ های میوه و گردشگری در منطقه رواج دارد.

کانون کارآفرینی ایران

ارسال یک پاسخ