Take a fresh look at your lifestyle.

اجرای آزمون های بین المللی مهارت در ایران کلید خورد

0 206

دکتر کورش پرند:
اجرای آزمون های بین المللی مهارت در ایران کلید خورد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برنامه اصلی این سازمان را حضور در عرصه بین المللی خواند و از برگزاری آزمون های بین المللی در ایران خبرداد.

دکتر کورش پرند که برای شرکت در همایش دیپلماسی مهارت به شیراز سفر کرده بود در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود : یکی از مشکلات مهارت آموزان در سال های گذشته عدم برگزاری آزمون های بین المللی به دلیل شرایط سیاسی کشور بود که با تدابیر اتخاذ شده و طبق تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان People Cert و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به زودی این آزمون ها در کشور برگزار خواهد شد.

طبق اظهارات وی با برگزاری آزمون های بین المللی در ایران دیگر نیازی به حضور متقاضی در کشور هایی همچون ترکیه و مالزی نیست.

دکتر پرند اظهار داشت: در این راستا چند مرکز آزمون الکترونیکی خصوصی و دولتی ایجاد خواهد شد تا آزمون ها به صورت استاندارد برگزار شود.

وی همچنین از ارائه آموزش زبان های تخصصی در حوزه مهارت های آموزش فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: در حالی که یکی از الزامات اعزام نیروی کار به خارج از کشور آشنایی این نیرو ها با زبان های تخصصی مرتبط با مهارتشان است اما متاسفانه اغلب افراد فاقد این تخصص هستند برای حل این معضل برنامه ریزی لازم برای برگزاری دوره های آموزش زبان تخصصی انجام شده است.

دکترپرند اظهار داشت: اعزام نیروی کار به خارج از کشور در دستور کار این سازمان قرار گرفته و تلاش می شود تمام تمهیدات لازم از جمله برگزاری دوره های زبان تخصصی مد نظر قرار گیرد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همچنین اظهار داشت: امسال اولین دوره مسابقات مهارت ویژه افراد معلول شهریور ماه امسال در سطح ملی برگزار شد و برگزیدگان این دوره به مسابقات بین المللی مهارت ویژه افراد دارای معلولیت در سال 2016 اعزام خواهند شد.


صفحه اصلی

ارسال یک پاسخ