Take a fresh look at your lifestyle.

برگزاری نهمین استارتاپ ویکند تهران

0 242

متخصصان کسب و کار، نرم افزار و طراحان در ۳ روز در منظومه خرد گرد هم آمدند، ایده های خود را مطرح کرده و تیم تشکیل دادند تا آن ایده ها را تجاری سازی کنند و به مرحله اجرا برسانند. این رویداد از روز چهارشنبه ۵ الی جمعه ۷ شهریورماه با حمایت مرکز ترویج حاکمیت و مسئولیت شرکتی و صندوق توسعه فناوریهای نوین و avatechو صندوق سرمایه گذاری سرآوا، توسط کانون کارآفرینی ایران ۹۳ برگزار شد. ۹۶ نفر در این رویداد شرکت نمودند که از میان آنها ۴۷ نفر ایده های خود را ارائه نمودند. با توجه به اینکه این رویداد به تشویق حضور زنان در کارآفرینی تمرکز داشت، حدود ۶۲% از شرکت کنندگان خانم بودند. این در حالی است که متوسط شرکت کنندگان خانم در دوره های قبلی ۱۸% بود.

sw9

آقای احمدی، ضمن خوش آمد گویی به مهمانان از اهداف برگزاری اولین استارتاپ ویکند بانوان گفت. وی با اشاره به آمارها اشاره کرد با وجود اینکه نسبت ادامه تحصیل بعد از مقطع دبیرستان خانمها به آقایان ۸۶% است اما ۷۵% خانمهای شاغل، شغل مناسب تحصیلاتشان ندارند. آقای احمدی در ادامه اظهار کرد که با اطلاع رسانی بهتر در جامعه امید است که  درصد مشارکت خانم ها افزایش یابد.

hamidreza ahamdi

آقای علیرضا امیدوار در ادامه ضمن خوشامدگویی پنل گفتگویی که با حضور خانم نادره شاملو، مشاور و اقتصاددان ارشد بانک جهانی، خانم سادیا خان، مدیر اجرایی شرکت Selar و خانم دردانه داوری، کارآفرین موفق ایرانی در زمینه مشاوره مدیریت استراتژی برگزار شد را مدیریت کرد. خانم نادره شاملو در این باره که خانم‌ها با تمامی محدودیت های موجود در جوامع خاور میانه باز هم کسب و کار های خود را توانسته اند به انداره آقایان و حتی بیشتر هم گسترش بدهند و محدودیت ها مانعی برای پیشرفت نخواهند بود صحبت کردند. وی ضمن تحلیلی کوتاه در مورد کارآفرینی زنان از هدف خود در فعالیت در این حوزه سخن گفت که قصد دارد تا با اشاره به این موضوع توجه عده بیشتری را به این مسائل جلب کند. وی در بخشی از صحبت هایش با اشاره به تحقیاقتش در مورد کارآفرینی زنان در کشورهای منطقه و دیگر کشور ها گفت.

سادیا خان از تجارب خود در زمینه کارآفرینی زنان صحبت کرد و اهداف خود را برای حضور در این حوزه استقلال شخصی و نیاز آن در زندگی خودش گفت.وی با اشاره به جمعیت جوان پاکستان از فرصت های زیاد موجود در این بخش سخن گفت. سادیا خان در انتها سوالاتی پاسخ داد.

خانم دردانه داوری از تجربه ۱۸ ساله خود در بازار کار گفت و به مشکلات و فرصت هایی در این راه برای وی وجود داشته است اشاره کرد. وی از تجربیات خود از راه اندازی اولین شرکت مشاوره مدیریتی خود درست بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه امیر کبیر گفت و اینکه چطور با ارتباطی خود توانسته بود از تجارب افراد دیگر استفاده کند سخن گفت. وی در بخشی دیگر از صحبت های خود از تجربه خود به عنوان یک زن در تشکیل یک تیم گفت. وی همچنین  تجربیاتش از برگزاری اولین کنفرانس مهندسی صنایع ایران صحبت کرد.

SWTEHRAN9-001

محسن ملایری موسس آواتک نیز در مراسم اختتامیه با بررسی اتفاقات ۵۴ ساعت گذشته گفت : شما اولین قدم را در مسیر  کارآفرین شدن برداشتید و هم اکنون شما باید با حفظ این روحیه تصمیم جدی برای ادامه این مسیر داشته باشید. وی با بیان این تیم ها برای شروع مشکلات بسیار زیادی دارند اما چیزی که شما در این رویداد متوجه شدید دغدغه های مشترکی بود که باعث میشد بر روی یک ایده کار کنید. وی همچنین در مورد رویدادهای مفیدی که در این زمینه هم اکنون برگزار می شود گفت حضور در این رویداد ها که بعضا رایگان هم هستند در شبکه سازی و آشنا شدن هرچه بیشتر با این فضا می تواند به شما کمک کند.

mohsen malayeri

در نهمین استارتاپ ویکند تهران با رویکرد تمرکز بر بانوان در کارآفرینی، ۹۶ شرکت کننده که شامل ۴۵ نفر متخصص کسب و کار (۳۵ خانم و ۱۰ آقا)،  ۳۷ نفر متخصص نرم افزار (۱۴ خانم و ۲۳ آقا) و ۱۴ نفر متخصص طراحی (۱۰ خانم و ۴ آقا) بود که در کل ۴۷ ایده کسب و کار را مطرح کرده و ۱۱ تیم برای اجرای ۱۱ ایده تشکیل دادند.

در نهایت، بعد از ارائه تیم ها در مراسم اختتامیه، تیم « ایخانواده» که استارتاپی است که با استفاده از نمودار و پرسش و پاسخ علائم بیماری کودک را بررسی کرده و اطلاعات و توصیه های مناسبی را به والدین ارائه دهد تا در مواقع اضطراری اقدامات اولیه را در منزل انجام دهند به عنوان تیم برنده انتخاب شد.

1th_Fotor


کانون کارآفرینی ایران

ارسال یک پاسخ