Take a fresh look at your lifestyle.

نخستين همايش اجراي طرح ملي آموزش و اشتغال

0 217

سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور برگزار كرد:

نخستين همايش اجراي طرح ملي آموزش و اشتغال در صنعت جواهر سازي مهره اي

نخستين همايش اجراي طرح ملي آموزش و اشتغال در صنعت جواهر سازي مهره اي، امروز، جمعه مورخ 7/6/93 با حضور ثبت نام كنندگان و كارآموزان اين طرح در محل سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور برگزار شد.

به گزارش پيك مهارت آنلاين، به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، کورش پرند، معاون وزیر تعاون و كار و رفاه اجتماعی و رييس اين سازمان در نشست ياد شده  بيان كرد: در حال حاضر كاهش نرخ بيكاري يكي از اولويت هاي مهم  كشورهاي دنيا است.

رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در ادامه افزود: پارامتر هاي زيادي بر مشكل بيكاري تأثير دارد كه مي توان به تسهيلات و قوانين بانكي، رشد اقتصادي، رونق كسب و كار، بخش تعاوني و تحريم ها اشاره كرد.

وي ادامه داد: يكي از اين پارامتر ها كه بر مبحث اشتغال تأثير مي گذارد آموزش هاي مهارتي و فني و حرفه اي است، تحقيقات صورت گرفته حاكي از اهميت اين آموزش ها است  تا حدي كه سال 2012را سال جوانان و مهارت ها- رابطه آموزش هاي مهارتي و جهان بازار كار نام گذاري كردند.

دكتر پرند بيان داشت: در شرايط كنوني كشور هرچه قدر در حوزه آموزش هاي فني و حرفه اي و مهارتي سرمايه گذاري شود، به نفع كشور مي باشد.

وي تأكيد كرد: يكي از مشكلات در حوزه بازار کار، بحث فرهنگ مهارت آموزی کار و كارآفريني است كه : متاسفانه ظرف ده سال گذشته فرهنگ مدرک گرایی جایگزین فرهنگ کار شده است.

رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور ادامه داد: نتیجه این موضوع بیکاری 4 و نیم میلیون نفری فارغ التحصیلان فاقد مهارت است .

دكتر پرند در ادامه با بیان اینکه فرهنگ کار باید در جامعه نهادینه شود اظهار کرد: آمارها نشان دهنده این است که هر فرد در كشور ما 3.7 نفر را پشتیبانی می کند، منظور از پشتیبانی تحت حمایت یک نفر بودن است.

معاون وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعي بیان کرد: زمانی که فردی مسؤولیت تأمین معاش 3.7 نفر را دارد به معنی این است که به جای یک شغل باید در 3 شغل فعالیت کند که این مسئله خود باعث از بین رفتن تعدادی از فرصت های شغلی برای افراد جویای کار می شود.

رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در ادامه بيان داشت: در حوزه اشتغال افراد داراي ديپلم و زير ديپلم مشكل جدي وجود ندارد و مشكل اساسي براي ليسانس به بالا و افراد داراي مدرك ليسانس است .

دكتر پرند ادامه داد: يك ميليون فرصت شغلي در كشور وجود دارد كه به علت تضعيف فرهنگ كار، نيروي كار وارد اين حوزه هاي شغلي نمي شوند.

دكتر پرند بيان داشت: آموزشهای محصول محور یکی از طرحهای مهم سازمان است که خوشبختانه می تواند منجر به اشتغال شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به الگوی آموزش، تولید، بازاریابی و فروش برای گسترش اشتغال در کسب و کارهای کوچک گفت: در کسب و کارهای کوچک به مرحله بعد از تولید یعنی بازاریابی و فروش توجه کافی نشده بنابراین اجرای این مدل می‌تواند تا حد زیادی  این معضل را برطرف کند.

دكتر پرند تصريح كرد: در اين الگوي آموزشي به مراحل قبل  از توليد، توليد و بعد از توليد توجه شده است.

وي بيان داشت: در كشور ما در طي سال هاي گذشته به بحث بازاريابي، بازارسازي، برند سازي بعنوان يك مقوله علمي و تخصصي توجه نشده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور در ادامه افزود: در راستاي تأكيدات وزير محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعي در نظر داريم در مجموعه وزارت خانه همگرايي داشته باشيم تا درحوزه اشتغال كارهاي مهمي صورت گيرد و بخش دولتي در حوزه اشتغال بايد نقش تسهيل گر را داشته باشد.

وي بيان داشت: معاونت توسعه كارآفريني و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و صندوق مهر امام رضا (ع) به عنوان تسهيل گر در اجراي طرح مذكور همكاري مي كنند.

رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اظهار داشت: يكي از طرح هايي كه در اين وزارت خانه درحال شكل گيري است، طرح آموزش  و اشتغال در صنعت جواهر سازي مهره اي است.

وي بيان داشت: ديدگاه ما در اجراي طرح آموزش محصول محور ديدگاه فرا ملي است و درصد موفقيت در اجراي طرح مذكور بسيار بالا است.

دكتر پرند بيان داشت: در راستاي اجراي طرح آموزش محصول محور يكي از سرمايه گذاري ها  در حوزه سنگهاي قيمتي و نيمه قيمتي صورت گرفته است.

وي بيان داشت: خودباوري، اعتماد به نفس و توكل به خدا رمز موفقيت است كه اين امر در بررسي عوامل موفقيت كارآفرينان به خوبي مشهود است.

رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور ادامه داد: در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي بعنوان تسهيل گر اجراي طرح آموزش محصول محور كمك مي كنيم كه اين كار با موفقيت انجام پذيرد.

دكتر پرنددر خاتمه بيان داشت: اميدواريم در زمينه كارآفريني و اشتغال سنگهاي قيمتي و نيمه قيمتي در حوزه صادرات هم موفق باشيم.


صفحه اصلی

ارسال یک پاسخ