Take a fresh look at your lifestyle.

نرخ بیکاری جوانان 2 برابر متوسط کشوری است

0 214

معاون وزیر کار:

نرخ بیکاری جوانان 2 برابر متوسط کشوری است

۱۳ میلیون تومان تسهیلات به مشاغل خرد و کوچک اختصاص یافت

65 درصد آموزشهای تخصصی مهارت منجر به اشتغال می شوند

معاون وزیر تعاون، کار در آستانه هفته کار آفرینی به اهمیت فرهنگ کار اشاره کرد و گفت: قرار است در قالب حمایت از مشاغل خرد و کسب و کارهای کوچک ۱۳ میلیون تومان تسهیلات به طرح‌های پشتیبان از سوی صندوق مهر امام رضا تعلق گیرد. پرند با تاکید بر اینکه در کسب و کارهای کوچک به موضوع بازاریابی و مراحل بعد از تولید توجهی نمی شود اظهارداشت: در حال حاضر، بیش از 65 درصد کل آموزش های فنی و حرفه ای به اشتغال منجر می شود.

معاون وزیر کار با تاکید بر اینکه نرخ بیکاری جوانان 2 برابر متوسط کشوری است افزود: باید یک بسته خاصی را در زمینه آموزش های مهارتی ارائه کنیم و ایجاد شبکه ملی نخبگان و استعدادهای برتر در این زمینه دنبال می شود.به گزارش خبرنگارما کوروش پرند رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور یکی از برنامه های جدید این سازمان را حضور در عرصه های خارجی و تقویت حضور در مسابقات بین المللی برشمرد و اظهارداشت: در این زمینه 18 میز در حوزه آفریقا، اروپا، آسیا و کشورهای همسایه و نیز سازمان ها و نهادهای بین المللی تشکیل شده است.پرند یکی دیگر از اقدامات جدید فنی و حرفه ای را بین المللی کردن گواهینامه های مهارتی دانست و بیان داشت: ایجاد کمپ کارآفرینی برای نوجوانان و جوانان نیز در دستور کار قرار دارد.وی به تلاش برای ایجاد خوشه های اشتغالی در کشور پرداخت و افزود: اولین خوشه در صنعت کفش ایجاد شده است. در زمینه توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک نیز با کشور هندوستان تفاهماتی شده است.وی در خصوص مرحله کشوری پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت گفت: این مسابقات از هشتم تا 15 شهریور ماه برگزار می شود. تعداد شرکت کنندگان استانی در این مسابقات هشت هزار و 156 نفر شامل پنج هزار و 270 نفر شرکت کننده مرد و 2 هزار و 886 نفر شرکت کننده زن است.

وی گفت: آزمون کتبی نخستین مسابقات مهارت ویژه معلولان روز هفدهم مردادماه امسال در حرفه های مسابقات طراحی گرافیک رایانه ای، کارورword، خیاطی و کنده کاری روی چوب با حضور یکهزار و 88 معلول کشور برگزار خواهد شد.

معاون وزیر کار به برگزاری آزمون های بین المللی مهارت آموزی و کمک به اعزام نیروی کار به خارج کشور را به عنوان دیگر برنامه های اولویت دار فنی و حرفه ای برشمرد و تصریح کرد: فعالیت آموزشگاه های ایرانی تاکنون در 5 کشور عملیاتی شده و در این زمینه 32 رموافقت اصولی نیز اخذ شده است.این مقام مسئول در فنی و حرفه ای افزود: پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت نیز در هشتم تا پانزدهم شهریورماه امسال برای انتخاب تیم ملی مهارت برای اعزام به کشور برزیل برگزار خواهد شد. همچنین در سال جاری برای نخستین بار، مسابقات مهارتی برای معلولان برگزار خواهد شد. این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه طرح جدید مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی 13 مدل دارد که توسط سازمان فنی و حرفه ای طراحی شده است، گفت: قرار است این طرح توسط وزیر کار به رئیس جمهور ارائه شود.رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: این طرح هم اکنون پس از بررسی در وزارت کار آماده تصویب است که البته در 1200 صفحه آماده شده است.


صفحه اصلی

ارسال یک پاسخ