Take a fresh look at your lifestyle.

دومین نبرد برنامه نویسی هاکاتهران برگزار شد.

0 234

دومین نبرد هاکاتهران در تاریخ ۱۴ مردادماه ۱۳۹۳ در کانون کارآفرینی ایران برگزار شد. در این رویداد ۱۵ نفر از برنامه نویسان پس از صرف پیتزا به رقابتی چند ساعته پرداختند.
موضوع نبرد برنامه نویسی این دوره به نقل از آریا مینایی، یکی از برگزارکنندگان، این چنین بود:
« یک فایل json با آرایه ای از ۴۴۰۰ تیتر یک روزنامه در اختیار تیم ها قرار داده شد و از آنها خواستیم که در یک صفحه html روزنامه ای دیگر، با کمک تیتر های فایل JSON، تیترهایی بگذارند که از لحاظ گرامری صحیح هستند اما در آرایه‌ی ۴۴۰۰ تایی قرار ندارند.»

پس از اتمام مسابقه، تیم برنده با یک طراحی هوشمندانه و جمله بندی هایی خنده دار و جالب تمامی تیترها را در زیر هر عکس با نوشتن یک اسکریپت فراخوانی کردند. به این تیم تخفیف شرکت در رویداد استارتاپ ویکند زنجان هم تعلق گرفت.

حامی مالی دومین نبرد هاکاتهران، شرکت شبکه تبلیغات بود که هزینۀ پیتزاها را به عهده گرفته بود و در ابتدای جلسه آقای شایان شلیله سخنرانی چند دقیقه ای در خصوص روند شکل گیری جمع های برنامه نویسی و آیندۀ این شغل را بیان داشتند. از تیم شبکه تبلیغات آقایان محمد امیری و حسین موسوی نیز حضور داشتند.

هاکا گلوبال چیست؟
تعداد HackaCity ها در حال افزایش است و در آینده‌ی نردیک نیز افرادی از هر HackaCity در یک Hackathon جهانی به نام HackaGlobal شرکت میکنند که در یک شهر توریستی برگزار میشود.

هر رویداد Hacka چه مراحلی دارد؟
هر HackaCity دو روایداد متفاوت برگزار میکند.

رویداد اول Brawl نام دارد که شامل یک نبرد برنامه نویسی دو تا سه ساعته است. از آنجایی که زمان این نبرد ها محدود میباشد، شرکت کنندگان به جای ساختن یک محصول، بر سر یک هدف مشخص رقابت میکنند. Brawl ها هر ماه به طور منظرم برگزار میشوند.

رویداد دوم Hackathon نام دارد که دو تا سه روز به طول میکشد و در قالب آن، شرکت کنندگان در قالب چند تیم، تمام مراحل طرح ایده و ساخت نسخه اولیه یک محصول را طی میکنند.

هدف برگزاری HackaTehran چیست؟
جامعۀ برنامه نویسان در دنیا خیلی فعال هستند و با اشتراک گذاری دانش میان یکدیگر باعث رشد و پیشرفت جامعۀ برنامه نویسی می شوند. در ایران کمی اوضاع فرق می کند و برنامه نویسان معمولاً زیاد از فعالیت های یکدیگر اطلاعی ندارند و در اتاق خودشان مشغول کدنویسی هستند. این رویداد باعث می شود که اولاً با همکاران خودشان بیشتر آشنا شوند و شبکه سازی (Networking) در میان آنان به صورت حضوری و مجازی انجام شود، دوم اینکه شرکت هایی که به دنبال نیروهای متخصص می گردند، با حمایت مالی از رویداد می توانند برنامه نویسان خوب و خبره را در این رویدادها شناسایی و جذب نمایند.

چه زبان های برنامه نویسی برای شرکت در این رویداد باید بلد باشیم؟
تسلط به حداقل یک زبان برنامه نویسی برای شرکت در این رویداد کافی است.

برگزارکنندگان هاکاتهران چه کسانی هستند؟
آقایان آریا مینایی، حمیدرضا احمدی و پویا کندری تیم برگزارکنندۀ هاکاتهران هستند. این رویداد به حمایت کانون کارآفرینی ایران برگزار شده و در حال حاضر برگزاری آن در دفتر این سازمان مردم نهاد انجام می شود.

برای شرکت در این رویداد چه کار کنم؟
تنها کافیست به سایت tehran.hackaglobal.com مراجعه کنید. شرکت در این رویداد برای برنامه نویسان رایگان است.

برای حمایت مالی در این رویداد چه کار کنم؟
اگر شرکتی هستید که مایلید در این رویداد حامی مالی شوید، می توانید با آدرس الکترونیکی [email protected] در ارتباط باشید.

10325172_10204413757374451_6547622994218328343_n10526055_10204413781935065_5194048808409915461_n


کانون کارآفرینی ایران

ارسال یک پاسخ