Take a fresh look at your lifestyle.

بررسی برنامه صبحگاهی 10 کارآفرین برتر جهان

0 1,433

بهترین کارآفرینان حال حاضر جهان چگونه برنامه صبحگاهی خود را تنظیم می کنند؟

نقطه شروع یک روز موفق، صبح ها است. در این رابطه بسیاری از افراد عقیده دارند که این بخش تعیین‎کننده کیفیت روز شما خواهد بود. به همین خاطر داشتن یک برنامه مشخص و دائمی، بسیار مهم خواهد بود. با این حال بسیاری از افراد در ایجاد یک برنامه درست و سودمند دچار تردید بوده و این امر باعث می شود تا در این رابطه بهترین انتخاب ممکن را نداشته باشند.

به همین خاطر توجه به اقدامات انجام‎شده از سوی سایر مدیران موفق جهان، می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی باشد. در همین راستا به بررسی برنامه صبحگاهی 10 تن از بهترین کارآفرین های حال حاضر جهان خواهیم پرداخت.

ایلان ماسک1- ایلان ماسک

ایلان ماسک اعلام کرده است که او هر روز باید شش ساعت خواب را داشته باشد. وی معمولا ساعت هفت صبح بیدار می‎شود. اگرچه ممکن است تصور کنید که این زمان دیر محسوب می شود، با این حال او اعلام کرده است که شرایط برای زودتر خوابیدن وجود نداشته و این امر باعث می شود تا زمان بیشتری برای فرزندان خود داشته باشد. نخستین اقدامی که وی پس از بیدار شدن خود انجام می دهد، چک کردن ایمیل ها و پیام هایی است که برای او ارسال شده و سعی می کند تا به آنها پاسخ کوتاهی بدهد. وی برای این اقدام خود محدودیت زمانی 20 دقیقه ای را اعمال کرده است تا به اقدامی زمان بر تبدیل نشود.

پس از آن صرف صبحانه در کنار فرزندان و رساندن آنها به مدرسه، اقدام بعد محسوب می شود. در نهایت یک دوش سریع وی آخرین اقدام او قبل از رفتن به سرکار محسوب می شود. با توجه به استفاده از آخرین مدل تسلا که یک وسیله خودران محسوب می شود، وی در مسیر رسیدن به رفتر کار، فرصت کافی برای مرور برنامه روزانه خود را خواهد داشت. اگرچه این برنامه معمول او محسوب می شود، با این حال تحت شرایط ویژه، ممکن است تغییراتی را داشته باشد. به همین خاطر نباید تصور کنید که تحت هیچ شرایطی نمی توان تغییری را در برنامه به وجود آورد.

همچنین بخوانید:‌ برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق از این 10 خصوصیت دوری کنید

مارک زاکربرگ2- مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ اعلام کرده است که صبح زود بیدار شدن، هیچ گاه اولویت او نبوده است. درواقع در سکوت شب وی قادر است تا بهتر کارهای خود را انجام دهد، با این حال پس از تولد نخستین فرزند او، کمی در این رابطه تغییر عقیده داده و تلاش کرده است تا ساعت خواب خود را با دخترش هماهنگ سازد. در نهایت ورزش در خانه و دوش آب سرد دیگر اقدام او محسوب می شود. نکته جالب این است که آقای زاکربرگ هیچ‎گاه وقت خود را برای انتخاب لباس تلف نمی کند و به تن کردن یک مدل ثابت، به سیاست رفتاری او تبدیل شده است، با این حال وی به همه افراد توصیه می کند که به دنبال برنامه خاص خود باشید.

درواقع اگرچه استفاده از برخی از اقدامات سایر افراد می-تواند سودمند باشد، با این حال کپی‎برداری کامل، بدون شک بدترین تصمیم ممکن خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که افراد با یکدیگر متفاوت بوده و شرایط ها نیز مختلف است. به همین خاطر هیچ گاه یک برنامه همگانی وجود نخواهد داشت.

استیو جابز3- استیو جابز

وی در رابطه با عادت صبحگاهی خود اعلام کرده بود که پس از انجام مدیتیشن و صرف صبحانه، چند دقیقه رو به روی آیینه ای می ایستد و از خود سوال می پرسد که اگر امروز آخرین زمان زندگی باشد، چگونه آن را سپری خواهد کرد. تکرار هر روزه این پرسش باعث می شود تا بهترین استفاده ممکن را از زمان خود داشته باشد و هیچ گاه کاری را به تاخیر نیندازد. درواقع به عقیده وی ابدا اهمیتی ندارد که چه ساعتی از خواب بیدار می-شوید و یا چه صبحانه ای را میل می کنید، این موارد کاملا به موارد مختلفی بستگی خواهد داشت، با این حال اگر اقدامی بتواند برای همه افراد سودمند واقع شود، بدون شک تکنیک مذکور خواهد بود.

اوپرا وینفری4- اوپرا وینفری

در ابتدای صبح شما باید بهترین حس را داشته باشید. در غیر این صورت تمام روز شما نابود خواهد شد. به همین خاطر 20 دقیقه مدیتیشن، می-تواند آرامش و شادابی لازم را در شما ایجاد کند. در نهایت 15 دقیقه ورزش با تردمیل و صرف یک صبحانه سالم و هماهنگ شده با یک متخصص تغذیه، انرژی لازم برای یک روز کاری پرتلاش را ایجاد خواهد کرد.

همچنین بخوانید:‌ ۴ خصوصیت مهم کارآفرینان موفق را که باید در خود ایجاد کنید

آنتونی رابینز5- آنتونی رابینز

برنامه صبحگاهی وی شامل سه مرحله مهم است. نخست چند نفس عمیق و انجام برخی از تمرین های یوگا، سپس بستن چشم ها و فکر کردن به سه چیزی که بابت آنها در زندگی خود شکرگزار است و دعا کردن که از عزیزترین افراد زندگی او تا تمامی مردم جهان را برطبق اولویت شامل می شود. در نهایت دویدن برای مدت زمانی در حدود 25 دقیقه باعث می‎شود تا اشتهای لازم برای صرف یک صبحانه کامل ایجاد شود.

شریل سندبرگ6- شریل سندبرگ

به علت مشغله کاری، وی هر روز صبح در حدود یک ساعت را صرف پاسخ دادن به ایمیل ها و انجام کارهای شخصی خود می کند. پس از آن فرزندان خود را به مدرسه برده و در مسیر با آنها صحبت می-کند. در نهایت رفتن به باشگاه آخرین اقدام او قبل از حضور در دفتر کاری است.

همچنین بخوانید:‌ 11 مورد از بدترین توصیه ها در زمینه کارآفرینی

وارن بافت7- وارن بافت

وی بلافاصله پس از بیدار شدن اقدام به مطالعه می کند. وی خواندن روزنامه را بهترین اقدام برای این ساعت توصیف کرده است که در این رابطه دو روزنامه وال استریت ژورنال و فوربس در صدر علایق او قرار دارند. وی هر روز صبحانه خود را در رستوران مک دونالد صرف می کند، با این حال علی رغم سایر کارآفرینان، ورزش جایگاه خاصی را در برنامه صبحگاهی وی ندارد.

ریچارد برانسون8- ریچارد برانسون

وی هر روز ساعت پنج صبح از خواب بیدار می شود و شروع به ورزش می کند که در این رابطه تنها به انجام یک ورزش خود را محدود نکرده و حتی شنا را نیز در دستور کار خود قرار می دهد. همچنین قانون وی این است که تمامی اعضای خانواده باید صبحانه را در کنار یکدیگر صرف کنند. در نهایت وی قبل از حضور در شرکت، هماهنگی های لازم را از طریق ارسال ایمیل و برقراری تماس های ضروری انجام می دهد.

همچنین بخوانید:‌ ۷ نکته مهم برای تبدیل شدن به کارآفرین موفق با اعتماد به نفس بالا

9- جک دورسی

وی بلافاصله پس از بیدار شدن اپلیکیشن ورزشی خود را اجرا می کند و برای زمانی در حدود 15 دقیقه، به انجام تمارین آن می پردازد. پس از آن وی به سراغ صبحانه می رود که یک فنجان قهوه، عضو جدانشدنی آن محسوب می شود. در حین مسیر رسیدن به محل کار نیز گوش دادن به کتاب صوتی و پادکست، تنها اقدامی است که انجام می دهد. به عقیده وی چک کردن ایمیل و برنامه کاری باید اقدامی باشد که افراد در آخرین ساعت روز خود و قبل از خواب انجام می دهند.

آریانا هافینگتن10- آریانا هافینگتن

خانم هافینگتن اعلام کرده است که وی برای یک روز کاری خوب، به هشت ساعت خواب نیاز دارد، با این حال بدن هر فرد با توجه به این امر که به دنبال راحتی است، حتما باید از یک زنگ هشدار قوی استفاده کنیم تا عادت هشت ساعت همواره ثابت باقی بماند. وی پس از آن اقدام به بررسی برنامه روزانه خود کرده و برای 20 دقیقه مدیتیشن را انجام می دهد. در نهایت نیز 10 دقیقه را صرف پاسخ دادن به ایمیل ها می کند تا همه چیز برای حضور او در شرکت آماده باشد.

منبع: فرصت امروز

ارسال یک پاسخ