Take a fresh look at your lifestyle.

۳ روش کاربردی برای مقابله با کمال گرای در استارتاپ ها

0 1,067

چگونه می توانیم به کنترل کمال گرایی در استارتاپ خود بپردازیم؟

کمال گرایی یک صفت بحث برانگیز است. در حالی که با حرفه ای بودن، بردن و توجه به جزئیات همراه است، شناخته می شود.

افراد کمال گرا از استرس ناشی از کار، آزمایش بیش از حد و خستگی رنج می برند تا جایی که بسیاری از آنها می خواهند کار خود را رها کنند.

در یک محیط استارتاپ  اولیه که چابکی و تکرار مداوم مهم هستند، کمال گرایی می تواند یک مانع واقعی باشد.

تصور اینکه می خواهید کار شما بی نقص باشد به معنای صرف تلاش بیشتر (و زمان) بیشتر از حد ضروری است، منجر به مهلت های شکسته، تحویل دیرهنگام و تأخیر در یادگیری می شود.

وقتی میزان درگیری و مشکلات زیاد باشد، حرکت خیلی آهسته می تواند برای بقاء یک استارتاپ مضر باشد.

رها کردن از بندهای کمال گرایی یک تصمیم مبهم و یک چالش واقعی است،

هدف از نوشتن این موضوع، از این رو، کمک به دیگران است که یاد بگیرند که چگونه کمال گرایی را در استارتاپ خود کنترل کنند، نه اینکه آن را به صورت کامل ترک کنند.

دامنه سود خود را تنظیم کنید

هرگز یک محصول کامل را در یک نسخه ارسال نکنید. در عوض، آن را با ویژگی های مختلف تجزیه کنید، و یک بار یک ویژگی را منتشر کنید.

 این امر به شما امکان می دهد تا در عین حال که هنوز آنها را به کاربران تحویل می دهید، بیشتر وقت بگذارید و روی ویژگیهای مجزا تمرکز کنید، و جمع آوری بازخورد که برای پیشرفت استارتاپ ضروری است.

نکته ای که می توانید به دست بیاورید این است که برای ساختن و رهاسازی ویژگی های خود به ترتیب نزولی از اهمیت برنامه ریزی کنید.

 بعد از هر نسخه، بازخورد جمع کنید و در صورت تغییر اولویت ها، ترتیب ساخت خود را تغییر دهید.

 معیارهای استفاده شده برای اندازه گیری “اهمیت” در اینجا بر اساس موقعیتی متفاوت است، اما چند ایده برای ویژگی های مهم فرضیه های معتبر، تولید درآمد یا افزایش رشد را ارائه می دهد.

از بازار به نفع خود استفاده کنید

مهم نیست که شما به عنوان یک توسعه دهنده وب چقدر صلاحیت دارید، ایجاد یک صفحه فرود زیبا و بدون اشکال که ثبت نام را به یک بانک اطلاعاتی وارد می کند، طولانی تر از ایجاد صفحه فرود با Launchrock (یا هر سازنده صفحه فرود دیگر) است که به همان نتیجه دست پیدا می کند.

محصولاتی که سالهاست وجود دارند همیشه از چیزی که شما یا تیم شما می توانید طی دو روز بسازید، صیقلی تر خواهند بود. هنگامی که می خواهید راه حلهای موقت را ارائه دهید بدون ایجاد کیفیت در کیفیت، از آنها استفاده کنید.

از وسواس فکری خودداری کنید

کمالگرایان تمایل دارند که در چرخه توسعه محصول، محصولات خود را بسیار آنالیز کنند و در نتیجه باعث تعلل و اتلاف وقت ارزشمند می شوند.

جلوگیری از کمال گرایی در استارتاپ

اگر خود را مرتباً در حال بازاندیشی یا تعامل جریان می دانید، به یاد داشته باشید که به همان اندازه که این موارد را ساده می کنید، بعضی از کاربران هرگز قصد دریافت آن را ندارند (درعوض، سعی کنید جریان های خود را تا حد ممکن ساده کنید).

اگر تمایل زیادی برای راه اندازی کامل دارید، بدانید که مگر اینکه پشتوانه قابل توجهی داشته باشید، احتمالاً راه اندازی شما به دست افراد زیادی نخواهد رسید. این یک چیز خوب است – این بدان معنی است که شما می توانید چندین بار راه اندازی کنید، اگر در اولین بار در زیاد خوب نباشد، می توانید محصول خود را تکرار کنید و نسخه های جدیدی را در بازار ارائه کنید.

نتیجه

ساخت یک استارتاپ کار سختی است و ساختن یک استارتاپ عالی کار غیرممکن است. اگر صدا و سیمای اولیه شما کاملاً مطابق با استانداردهای بالای کاری شما نیست، صداقت حرفه ای خود را به خطر نمی اندازید، و نباید احساس بدی نسبت به آن داشته باشید.

و آن چیزی است که شما در طی چند ماه گذشته روی آن کار کرده اید – اگر کار کند، احتمالاً باید آن را منتشر کنید.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی نامه

ارسال یک پاسخ