Take a fresh look at your lifestyle.

تحصیل دندانپزشکی در چین

0 691

تحصیل دندانپزشکی در چین

به لطف رشد اقتصادی چین در چند دهه اخیر و سرمایه گذاری دولت برای دانشگاه ها و منابع انسانی، این کشور دارای دانشگاه های پیشرفته و مدرنی شده است که متقاضیان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در چین  باهم به رقابت می پردازند. در این میان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین به یکی از رشته های محبوب در بین دانشجویان خارجی تبدیل شده است. این کشور به منظور جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از سال ۲۰۰۷ اقدام به ارائه مجوز به برخی از دانشگاه های پزشکی برای ارائه دروس به زبان انگلیسی نموده است و در حال حاضر ۴۵ دانشگاه در چین دارای این مجوز هستند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین در اکثر دانشگاههای این کشور با عنوانلیسانس بهداشت و دهان ارائه می شوند در تعداد محدودی فقط دوره های BDS (دندانپزشکی) که منطبق بر واحد های درسی اکثر کشورها و ایران نیز می باشد. طول دوره تحصیلی در رشته ی دندانپزشکی در چین ۶ سال است، که شامل ۴ سال دوره آموزشی و ۲ سال کارآموزی در بیمارستانهای وابسته به دانشگاه و مراکز دندانپزشکی است. دوره های دندانپزشکی در چین در ماه سپتامبر ( انتهای شهریور ) آغاز و تا ماه ژوئن و جولای (خرداد و تیر) سال بعد ادامه دارند.

با وجود این که متقاضیان می‌توانند بدون آزمون ورودی و مدرک زبان وارد دانشگاه‌های چین برای تحصیل دندان‌پزشکی شوند؛ اما بدان معنا نیست که پذیرش در این دوره‌ها ساده است آنچه بسیار اهمیت دارد ابتدا سن متقاضی  است که باید زیر ۲۵ سال باشد و نمرات دروس اصلی( زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک و زبان انگلیسی )که تعیین کننده پذیرش و یا رد شدن درخواست متقاضی است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در چین

ارسال فایل اسکن مدارک به زبان انگلیسی در قالب پیوست ایمیل که شامل موارد زیر است:

الف) اسکن مدرک دیپلم یا بالاتر

ب) ریزنمرات

ج) اسکن کپی گذرنامه (کپی کارت ملی در صورت نبودن گذرنامه)

د) عکس متناسب با اندازۀ پاسپورت

لازم به ذکر است مدارک زبان معتبر مانند آیلتس و تافل همواره به عنوان یک مزیت برجسته در پذیرش متقاضی محسوب می شود.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین

پایین بودن هزینه تحصیل پزشکی در چین را وقتی در کنار هزینه نسبتا پایین زندگی در چین قرار می‌دهیم؛ تحصیل دندانپزشکی در چین از بعد اقتصادی هم گزینه مطلوبی بنظر می‌آید. به صورت کلی هزینه تحصیل در رشته های علوم پزشکی در چین در مقایسه با اکثر کشورها مقرون به صرفه تر می باشد شهریه ی متوسط دانشگاه های چین در رشته ی دندانپزشکی بین ۶ الی ۷ هزار دلار در سال است.

ارسال یک پاسخ