Take a fresh look at your lifestyle.

شاید بدانید که استارتاپ چیست، اما آیا میدانید استارتاپ چه چیزی نیست؟

0 1,215

کاملترین تعریف یک استارتاپ که تا حالا خوانده اید!

استارتاپ های بسیاری در سراسر جهان و ایران با ایده هایی ناب شکل می گیرند و در مدتی کوتاه موفق می شوند مسیری صد ساله را در یک شب طی نمایند.

موفقیت این شرکت های نوپا توجه دیگر افراد رانیز به مفهوم استارت آپ جلب کرده است. داشتن یک استارتاپ آنقدر جذاب است که بسیاری از ما حاضر هستیم هم اکنون از کار خود استعفا دهیم و به سمت راه اندازی کسب و کار خود روانه شویم. اما آیا قبل از انجام این کار، به عواقب آن فکر کرده ایم؟ آیا به اندازه کافی نسبت به مفهوم استارتاپ آشنایی داریم؟

استارتاپ یک موسسه انسانی است که برای ایجاد یک محصول یا سرویس جدید در شرایط عدم قطعیت شدید طراحی شده است.
با وجود تعاریف زیاد ، شاید این محبوب ترین تعریف استارتاپ از اریک ریس ، خالق Lean Startup باشد.

به عقیده نگارنده ، استارتاپ تجسم زنده رویای بنیانگذاراست. این نشان دهنده سفر از مفهوم به واقعیت است این یکی از چندین بار است که شما می توانید چیزی را که تنها رویا است را به واقعیت تبدیل کنید ، نه فقط برای خودتان بلکه برای کل دنیا این رویا را تبدیل به واقعیت کنید.
تا به اینجا هر دو تعریف نشان دهنده تفکر و تصویر بزرگ از یک استارتاپ است و این تعاریف مشخصا ناقص است و شما هنوز تفاوت استارتاپ با کسب و کار کوچک و یا دیگر شرکت ها را نمی دانید.
بنابراین بیایید با این تعاریف وسیع و فلسفی شروع کنیم و به مفاهیم استارتاپ متمرکز شویم. در پایان این مقاله، شما قادر خواهید بود به طور کامل این سوال بزرگ را پاسخ دهید:

استارتاپ چیست؟ استارتاپ چه چیزی نیست؟

استارتاپ یا (استارت آپ) یک شرکت است که معمولا در مراحل اولیه توسعه است. این سرمایه گذاری کارآفرینی معمولا توسط ۱ تا ۳ نفر بنیانگذار آغاز میشود و به ایجاد یک محصول ، سرویس یا پلت فرم تمرکز دارند و بر تقاضای بازار تمرکز می کنند.
در مراحل ابتدایی استارتاپ ، شروع کارها معمولا توسط اعضای تیم پایه انجام و تأمین مالی می شود. هرچند بسیاری از بنیانگذارن از سرمایه گذار حمایت مالی دریافت می کنند و یا وام می گیرند.
این تعاریف فقط تئوری هستند و بنیانگذاران می دانند تعریف یک استارتاپ بسیار پیچیده تر از این حرف ها است.

استارتاپ … متمرکز بر رشد است

یک ویژگی که اکثریت برای تعریف استارتاپ در آن اتفاق نظر دارند و موافق آن هستند ، تمرکز بر رشد است. کسب و کارهای کوچک ممکن است از کوچک ماندن خود برای همیشه خوشحال باشند اما استارتاپ نمی خواهد کوچک بماند. استارتاپ  شرکتی است که هدف آن رشد و گسترش باشد و معمولا با سرعت و با استفاده از تکنولوژی رشد میکند.

استارتاپ … حل مسئله است

استارتاپ نسخه مدرن یک مخترع است. بنیان گذار استارتاپ یک مشکل را تجربه می کند و سپس آن را با ابتکار عمل حل می کند. استارتاپ موفق معمولا میخواهد به یک نیاز پاسخ اساسی بدهد و جهان را به جای بهتری تبدیل کند. در نتیجه اگر قصد راه اندازی استارتاپی دارید شما نیاز به یک مسئله و یا مشکل مهم در زندگی مردم دارید تا سپس با استفاده از تکنولوژی ، خلاقیت و ایده پردازی پاسخ صریحی برای آن ایجاد کنید.

استارتاپ … شغلی است که نمی توانید بدون آن زندگی کنید

یک شغل اغلب فقط یک شغل است، زمانی که برای کسی کار می کنید.

اما وقتی استارتاپی را آغاز می کنید؟ بیشتر کار می کنید ، خیلی بیشتر کار می کنید.
در تجربه من ، استارتاپ یک شغل است که شما نمی توانید آن را ترک کنید، حتی اگر چندین ماه به شما حقوقی پرداخت نکند ، شما نمی توانید بدون آن زندگی کنید.

استارتاپ … سوالات، بیشتر از پاسخ ها است

یکی از نشانه های استارتاپ ، تمایل به فشار دادن مرزها و آزمایش های زیاد است. اگر شرکتی ادعا کند که استارتاپ است  این سوالات و آزمایش ها برای موفقیت آن ضروری است.
پس فراموش نکنید استارتاپ یک شرکت است که سوالات بیشتری در مورد مدل کسب و کار و پایداری آن نسبت به پاسخ ها دارد. هنوز نمی داند چگونه باید کار کند ، چگونه توسعه پذیر باشد ، چگونه مشتری پیدا کند ، همیشه در حال تست و آزمایش است و همیشه در حال یادگیری است.

استارتاپ … در جستجو محصول و بازار مناسب

استارتاپ یک شرکت است که به دنبال محصول و همچنین بازار مناسب آن است، تلاش می کند مشتریان ایده آل را شناسایی کند و محصول اش را طبق نیاز بازار آماده سازی و عرضه کند.

استارتاپ… پر کردن شکاف در بازار

تعریف یک استارتاپ با هدف پر کردن شکاف در بازار شروع می شود. یک استارتاپ به عنوان شرکت یا کسب و کار جدیدی شکل گرفته که هدف آن تامین نیازها یا شکاف در بازار مربوطه است و می خواهد سریع نیز رشد کند.

استارتاپ … تغییر روش های سنتی

چیزی که استارتاپ را شگفت انگیز میکند این است که واقعا هیچ مرز مشخصی وجود ندارد.
در حالی که بسیاری از افراد استارتاپ را با جوانان مرتبط می کنند، بنیانگذاران جوان در واقع یک عنصر ضروری برای تعریف استارتاپ نیستند. منظورم دقیقا این است که تفاوتی ندارد سن بنیانگذار و یا هم بنیاگذار چقدر است، می تواند نوجوان ۱۴ ساله باشد و یا می تواند یک کارآفرین ۷۰ ساله باشد، بنیانگذاران در تمام سنین و از همه زمینه ها هستند و هیچ مرز سنتی وجود ندارد.
من اعتقاد دارم ماموریت و موضوع مشترک بسیاری از استارپ های جدید مختل کردن، تغییر یا ارتقاء تفکر سنتی در هر صنعتی که فعالیت می کنند است.

استارتاپ … شروع از ابتدا

استارتاپ هر گونه سرمایه گذاری تجاری که از ابتدا شروع می شود و تلاش میکند چیز ارزشمندی ایجاد کند. استارتاپ در مرحله راه اندازی از صفر تومان درآمد آغاز می شود ، محصول و مدل کسب و کار معتبری را ایجاد میکند و درآمدزایی را آغاز می کند.
هنگامی که این معیارها به طور کامل برآورده می شوند، کسب و کار دیگر استارتاپ نیست و به جای آن به مرحله توسعه و مقیاس پذیری حرکت می کند.

استارتاپ … یک شرکت در مراحل اولیه است

استارتاپ یک شرکت جدید است که در مراحل اولیه انتخاب نام تجاری ، نحوه فروش محصولات و استخدام نیرو است. در شروع کار اغلب کارکنان مجبور به انجام بسیاری از کارهای مختلف شغلی هستند و با ابزارهایی کار می کنند که تجربه کار قبلی با آن را نداشته اند.

استارتاپ … هنوز موفق نشده است

موفقیت اغلب ذهنی است، تعریف موفقیت یک بنیانگذار ممکن است دریافت ۵ سفارش در روزهای نخست باشد و بنیانگذار دیگری دریافت ۱۰۰ سفارش در روزهای نخست را نیز موفقیت نمی داند.

هنوز موفق نشده ، کلید تعریف یک استارتاپ است. استارتاپ یک مرحله از شرکت را نشان می دهد که موفقیت آن هنوز تعیین نشده است.

استارتاپ یک خانه برای “آنهایی که دیوانه” هستند

اکثریت با این موضوع موافق هستند که بخش کاملا ضروری هر استارتاپی تیم آن است. تیم واقعا چیزیست که استارتاپ را تعریف میکند.
تیم های استارتاپی معروف هستند به گروه شورشیان ، حاکم بر قانون گذار و متفکران غیر متعارف ، آنها الهام بخش ایجاد تغییرات در دستیابی به موفقیت در جهان هستند. همان طور که استیو جابز گفت “آنهایی که دیوانه” هستند و جهان را از یک زاویه متفاوت نگاه می کنند و ترسی از شکست ندارند، آنها برای آنچه که می توانند وجود دارند.

استارتاپ … ترکیبی از احساسات است

ترکیبی از احساسات در یک استارتاپ وجود دارد ، ترس ، هیجان و ناامیدی …. بخواهید یا نخواهید اگر استارتاپی دارید و یا قصد راه اندازی آن را دارید این احساسات به شما دست خواهد داد.
البته احساس یادگیری و تجربه چیزهای جدید هم جز احساس های لذت بخش استارتاپها هستند.

استارتاپ … شرکت با چند کارمند است

تعریف استارتاپ به اعداد وابسته است ، هرعملی در استارتاپ با یک متر انجام میشود نه فقط بر اساس ایده ها و صحبت ها
استارتاپ یک شرکت با کمتر از ۱۰۰ کارمند است که هنوز به طور وسیع و عمومی معامله نمیکند.

 

استارتاپ چیست؟

 

استارتاپ … کار به سوی یک هدف مشترک ابتکاری

تعریف استارتاپ را می توان در اهداف افرادی که برای آن کار می کنند ، پیدا کرد.
استارتاپ یک سازمان است که در آن افراد با هم و با یک هدف مشترک کار می کنند و این هدف معمولا بسیار ماهرانه است.

استارتاپ … لاغر، چابک و منعطف است

در تعریف یک استارتاپ، بحث زیادی در مورد اینکه چه چیزی استارتاپ نیست وجود دارد و این به این خاطراست که تعاریف کلیشه ای زیادی در مورد استارتاپ به کار می رود.
استارتاپ یک مجموعه افراد با تفکرات جوان ، بلندپروازانه و رو به رشد است. استارتاپ هیچ وقت کامل نیست و به شدت تلاش میکند بزرگ شود ، از این رو سعی می کند لاغر، چابک و منعطف باشد.

استارتاپ … شرکتی با پایگاه کاربری کوچک

تعداد کاربران و نیز مشتریان یک سرویس ، محصول و به طور کلی استارتاپ محدود است و هنوز به توده انتقادی نرسیده است.

استارتاپ … جستجوی یک مدل کسب و کار پایدار است

استارتاپ یک سازمان که برای جستجوی یک مدل کسب و کار تکراری و مقیاس پذیر طراحی شده است.
استیو بلنک دراین  باره میگوید: تعریف استارتاپ به نظر من این است که یک فرد یا گروهی در تلاش هستند تا یک ایده را شکل بدهند و سپس این ایده را با هدف تبدیل شدن به یک مدل کسب و کار پایدار اجرا کند.

استارتاپ … ایجاد تغییراست

استارتاپ به دنبال تغییر است ، استارتاپ یک تصمیم آگاهانه برای تشکیل یک گروه از افراد است که تنها هدف آنها ایجاد تغییر در دنیای واقعی است.
این تغییر به معنای ایجاد یک ارزش افزوده در دنیاست که قبلا وجود نداشته است.

استارتاپ … نمونه سازی یک مفهوم است

هنگامی که ایده های خود را به جهان معرفی می کنید و از مشتریان بالقوه بازخورد دریافت می کنید ، شما یک استارتاپ هستید.
مهم کسب درآمد شما در مراحل ابتدایی نیست ، مهم این است که بنیانگذار یک نمونه مفهومی از ایده خود را اجرا کند و مردم به آن پاسخ بدهند.

منبع: به ایده

ارسال یک پاسخ