Take a fresh look at your lifestyle.

۹ عادت روزانه کارآفرینان موفق و افراد میلیونر

0 554

۹ عادت روزانه کارآفرینان موفق و افراد میلیونر

موفق ترین افراد، عادت های روزانه ی ثابتی دارند. این عادت ها به موفقیت آنها کمک می کند و اگر این عادات را در زندگی روزانه تان شکل دهید شما هم مثل آنها موفق می شوید.

(البته چیزی که می خواهم بگویم از برنامه روزانه چرچیل پیچده تر است چون او زمان زیادی را در رختخواب سپری می کرد. چرچیل ساعت ۷:۳۰ بیدار می شد صبحانه می خورد ایملیش را چک می کرد و تا ساعت ۱۱ روزنامه می خواند).

بسیاری از مردم تعجب می کنند که چگونه میلیونرها اینقدر پیشرفت می کنند غافل از اینکه نمی دانند آنها چیزهایی دارند که برای دست یابی به اهداف مطلوبشان باید داشته باشند. اگر می بینید امروز افراد موفق در چنین جایگاهی هستند به خاطر عادت هایی است که دارند. این عادت ها ۹۵ درصد از رفتار انسان ها را شکل می دهند. امروز هر کسی که هستید و هر کاری که در آینده انجام خواهید داد با عادت هایی که دارید مشخص می شود. اگر عادت های خوب و مثبتی داشته باشید شما هم می توانید به یک فرد موفق و میلیونر تبدیل شوید و زندگی سعادت مندی داشته باشید.

تمام عادات میلیونرها مثل هم نیست اما یک سری عادات روزانه در آنها مشترک است. با رعایت کردن این عادات شما هم به یک فرد موفق تبدیل می شوید. سالهای سال موفقیت افراد موفق، توسط فیلسوفان و متفکران مورد مطالعه قرار گرفته است. ۹ عادت کلیدی و یکسان که در تمام افراد موفق وجود دارد :

برای موفقیت و برای میلیونر شدن باید تمام این عادت های کلیدی  را روزانه رعایت کرد

۱- برنامه فردای خود را از شب قبل مشخص می کنند

هر یک دقیقه برنامه ریزی۱۰ دقیقه در زمان شما (هنگام اجرای آن برنامه)،  صرفه جویی می کند. شب قبل همیشه یادداشتی از کارهایی که باید فردا انجام دهید تهیه کنید. اگر به هر دلیلی شب این کار را نکردید صبح باید آن را انجام دهید. تهیه چنین یادداشتی مسیر پیش روی تان را مشخص می کند، اهداف تان شفاف می شود و فکرتان منظم می گردد. اگر طبق این لیست پیش روید بازدهی شما ۲۵% در یک روز افزایش می یابد.

افراد میلیونر عادت کرده اند که هر روز طبق این لیست پیش روند.

۲- موارد نوشته شده در لیست بالا را اولویت بندی می کنند و مهمترین آنها را اول انجام می دهند

مثلا در این لیست ممکن است ۱۰ مورد نوشته باشید اگر دوتای آنها خیلی مهم است اول آنها را انجام دهید و بقیه را هم طبق اولویت به همین شکل انجام دهید. برای مشخص کردن اولویت ها، از خودتان بپرسید: “اگر قرار باشد به مدت ۱ ماه از شهر خارج شوم کدام یک از اینها را می بایست قبل از رفتنم انجام دهم؟”

با انجام مهمترین کار در آغاز روز، به نوعی از همان ابتدا، به مرحله آخر می رسید زیرا خیالتان از بابت آن کار مهم راحت شده است.

۳- هدفمند هستند

داشتن هدف بسیار مهم است. حتما عادت کنید که هدفمند باشید و زمانتان را صرف اهداف و کارهای روزانه ای کنید که یادداشت کرده اید. تمام انسان های موفق به شدت هدفمند زندگی می کنند. آنها می دانند به دنبال چه هستند زیرا اهدافشان را نوشته اند، طبق آن برنامه ریزی می کنند و با رسیدن به اهداف کوچک و روزانه شان در نهایت به آن هدف بزرگ هم دست می یابند.

پیشنهاد می کنم که حتما قانون ۲۰/۸۰ را  به شکلی موثر برای رسیدن به اهدافتان به کار ببرید (این قانون می گوید که ۸۰% از نتایج هر عملی، از ۲۰% علل آن بوجود می آید).

کارهای روزانه کارآفرینان موفق

۴- مستقیم به سمت هدفتان می روند

از خصوصیات دیگر افراد فوق العاده موفق این است که مستقیم به سمت هدفشان می روند.

این ویژگی از دو مهارت تشکیل شده است:

یکی مهارت یادگیری مداوم و پیوسته که باعث می شود در کارتان خبره شوید.

دومین مهارت، مدیریت زمان است. یعنی اولویت بندی واضح کارهایی که می خواهید انجام دهید و سپس تمرکز روی استفاده بهینه و موثر از زمانتان بدون فوت وقت.

تمام انسانهای موفق به شدت روی هدفشان تمرکز دارند.

۵- عمل گرا هستند

پنجمین عادت خوب که باید ایجاد شود عمل کردن است.

به جرات می توانم بگویم که این عادت در رسیدن به موفقیت عاملی بسیار ضروری است. باید بتوانید سریع کاری را یاد بگیرید و با کیفیت آن را انجام دهید. استفاده موثر از زمان و تمایل به انجام آن، توانایی شما را می رساند. در هر کاری که انجام می دهید سرعت عمل برای موفقیت شما ضروری است.

باید بتوانید از اتلاف وقت جلوگیری کنید، ترس تان را کنار بگذارید و با  ۱۰۰% توانتان به سمت مهمترین اهدافتان بروید. کنار هم قرار گرفتن هدف مداری، عمل گرایی و تمرکز روی هدف موفقیت شما را تا اندازه زیادی تضمین می کند.

پیشنهاد می کنم اهدافی واضح داشته باشید تا مسیر دستیابی به آن را بتوانید دقیقا مشخص کنید.

۶- مردم مدار هستند

ارتباط با مردم را در مرکز زندگی خود قرار دهید. بذرِ صبر، مهربانی، دلسوزی و درک متقابل را در درون خودتان بکارید. تمام شادیِ زندگی، عملا از توانایی شما در کنار آمدن با دیگران حاصل می آید.

خبر خوشحال کننده این است که انسان در روابطش با دیگران به شکلی باورنکردنی می تواند پیشرفت کند اگر خودش چنین تصمیمی بگیرد.

همانطور که ارسطو می گوید: “تنها راه برای یادگیری یک عادت این است که به صورت منظم آن را انجام دهید.”

هرچه قدر شما در روابطتان با دیگران بیشتر مهارت کسب می کنید بیشتر به این ویژگی نزدیک می شوید.

تمرکز روی خوش برخورد بودن با دیگران، یک تکنیک برای ارتقای زندگی بر پایه تفکر مثبت است.

۷- به سلامتی شان اهمیت می دهند

توجه به سلامتی جسمی از دیگر عادات افراد موفق است.

شما باید خیلی مراقب غذاهایی باشید که می خورید و به اندازه و سالم بخورید. همچنین باید به صورت منظم ورزش کنید (تمام بدنتان را ورزش دهید) تا اندامی لاغر و متناسب داشته باشید.

سعی کنید خوب بخوابید و تفریح هم داشته باشید؛ زیرا این دو در کنارِ رژیم غدایی مناسب و ورزش، متضمن سلامتی شما می باشند.

فراموش نکنید که سلامتی مهمترین چیزی است که دارید و کاملا تحت تاثیر عادت هایی است که در زندگی دارید.

۸- صداقت دارند

صداقت یعنی هر کاری که دارید انجام می دهید درستی و شرافت را فراموش نکنید. شما باید در برخورد با جهان اطرافتان کاملا واقع بین باشید یعنی ارزشها را برای خودتان واضح مشخص کنید و به آنها احترام بگذارید. برای خودتان ایده های باارزشی بسازید و سپس زندگی خود را بر پایه آن جلو ببرید. به یاد داشته باشید که برای هیچ چیز و هیچ کس هرگز نباید شرافت خود را زیر پا بگذارید.

این ویژگی برای لذت بردن از تمام عادات خوبی که دارید ضروری است.

۹- نظم شخصی داشته باشید

عادتی که تمام موارد فوق را تضمین می کند نظم است.

توانایی در نظم دادن به خود، مهارت کسب کردن و تسلط بر خویشتن، مهمترین ویژگی است که می توانید داشته باشید. نظم شخصی در تک تک جنبه های زندگی با موفقیت هم گام است.

نتیجه گیری

امروز شما هر که هستید و درهر نقطه ای که ایستاده اید به خاطر عادت های تان است. عادت های شما اکثرا در کودکی و به صورت ناخودآگاه در شما شکل گرفته اند.

اما امروز می توانید با یک تصمیم قاطع و ایجاد عادات درست که شما را به سمت موفقیت های بزرگ می برد روی شکل گیری درست این عادات و شخصیت تان  و هر چیزی که در آینده قرار است برای شما اتفاق بیفتد  تسلط کامل داشته باشید.

زمانی که همان عادات خوبی را که افراد موفق دارند در خود ایجاد کنید، شما نیز مثل آنها موفق خواهید شد.

آینده برای شما هیچ محدودیتی ایجاد نمی کند.

منبع: به ایده

ارسال یک پاسخ