Take a fresh look at your lifestyle.

آشنایی با بازار ارزهای دیجیتالی و بیت کوین

0 133

آشنایی با بازار ارزهای دیجیتالی و بیت کوین

اگر اکنون شما تازه با مارکت ارزهای دیجیتال و بلاک چین آشنا شده اید احتمالا با واژه هایی روبرو می شوید که معنای آن ها برای شما قابل درک نیست .

این جا واژه نامه ای در خصوص اصطلاحات این مارکت را بیان می کنیم :

حمله پنجاه و یک درصدی

مهمترین ضعف بلاک چین از نقطه نظر امنیتی است. یک شرکت در یک بلاک چین فقط ۵۰٪ + ۱ نیاز به کنترل کل شبکه دارد و به آنها اجازه می دهد تا تقریبا هر چیزی را که میخواهند انجام دهند: خرج کردن یک سکه دو بار، جلوگیری از اعتبارسنجی معاملات خاص، متوقف کردن معدنچیان و غیره. بلاک چین. امنیت و معاملات

 

مسدود کردن

بلاک چین از بلوک ساخته شده است. هر بلاک به یک صفحه در یک صفحه کاغذ سنتی شباهت دارد؛ این شامل فهرستی از معاملات اخیر است. هنگامی که یک بلاک تکمیل می شود، آن را به انتهای بلاک قبلی اضافه می کند، در نتیجه کلمه بلاک چین را به وجود می آورد. هر بلاک همچنین شامل راه حل پازل ریاضی می شود. بدون این پاسخ، بلاک را نمی توان به زنجیره اضافه کرد .

بلاک چین

یک فهرست توزیع شده که تمام معاملات و قراردادهای هوشمند را برای یک رمزنگاری یا پلت فرم ثبت می کند بلاک چین در چندین هزار گره در سراسر جهان تکرار شده است .

ذخیره سازی سرد

شما نمیتوانید ارز دیجیتالی خود را در حساب بانکی خود و یا زیر تخت خود نگه دارید. در عوض، شما باید آنها را در ذخیره سازی سرد نگه دارید.

ذخیره سازی سرد به طور معمول در سه فرم صورت می گیرد: یک کد QR چاپ شده که در جایی امن نگه دارید، یک درایو , گرام USB یا یک کیف پول سخت افزاری تخصصی. توصیه های ما برای بهترین کیف پول های سرد برای رمزنگاری ارزها را ببینید .

تائیدیه

یک معامله تأییدیه را دریافت می کند که با موفقیت انجام شده و به بلاک چین اضافه شده است. برای بیت کوین، اغلب شرکت ها قبل از پردازش یک معامله نیاز به شش تایید دارند .

ارز دیجیتال

یک ارز دیجیتال غیر متمرکز که می تواند برای کالاها، خدمات و انتقال دارایی ها استفاده شود. اولین رمزنگاری ارز بیت کوین بود. این در ژانویه ۲۰۰۹ به وجود آمد .

داپل

DApp برای برنامه “غیر متمرکز” کوتاه است. بر خلاف یک برنامه منظم (که برای اجرای کد آن از سرورهای متمرکز استفاده می کند)، DApp بر روی یک شبکه متصل به شبکه همگرا اجرا می شود. بیشترین شناخته شده ترین مثال اصلی CryptoKitties، بازی پرورش گربه است.  EtherDelta نیز DApp است.

برنامه های کم اهمیت نیز به ظاهر نیاز دارند. این الزامات آنها را از قراردادهای هوشمند متمایز می کند که فقط در پشت صحنه اجرا می شود. در مورد برنامه های غیر متمرکز و نحوه استفاده آنها بیشتر بدانید .

فیات

پول فیات به طور منظم پول ملی مانند دلار آمریکا، پوند انگلیس و یورو و تتر است. این یک قانونی قانونی است که توسط دولت اعلام شده است اما از طریق دارایی های فیزیکی مانند طلا پشتیبانی نمی شود .

چنگال _ فورک

یک چنگال بلاک چین می تواند به دلایل مختلف بوجود آید. شاید برای امنیت ضروری باشد، شاید بخشی از جامعه می خواهد پروژه را در جهت دیگری بپذیرد یا شاید قوانین جدید حکومتی به کد بلاک چین اضافه شود. چنگال سخت، قبلا بلاک ها / معاملات معتبر را معتبر، در حالی که یک چنگال نرم بلاک های قبلا معتبر را نامعتبر است ..

نصف شدن

کد بیت کوین دیکته می کند که تنها ۲۱ میلیون سکه می تواند وجود داشته باشد. برای مدیریت جریان سکه، پاداش برای کشف یک بلوک معتبر به دلیل نیمی از زمانهای خاص است. پاداش در ابتدا ۵۰ BTC بود. این کاهش به ۲۵ BTC در سال ۲۰۱۲ و BRL 12.5 در سال ۲۰۱۶ رسید. هنگامی که ۶۴ نزاع رخ داد، عرضه بیت کوین ها جدید متوقف خواهد شد. انتظار میرود که در قرن بعدی اتفاق بیافتد .

نرخ هش

نرخ هش به تعداد هش ها اشاره دارد . ارز دیجیتال می تواند هر ثانیه انجام دهد

هشیفتن

هشی یک اصطلاح رمزنگاری است که به تبدیل ورودی هر طول به خروجی ثابت می پردازد. در جهان بلاک چین، ورودی هر معامله ای است که تا به حال رخ داده است، به معنی خروجی نمایش مستقیم از وضعیت فعلی بلاک چین است. تغییر در ورودی (مانند یک معامله ویرایش شده)، خروجی را به شدت تغییر می دهد و مردم را به تقلب در تلاش هشدار می دهد .

هودل

اصطلاحی برای افرادی که دارایی رمزنگاری خود را برای مدت زمان طولانی نگه داری می کنند .

کیف پول گرم

کیف پول داغ به ذخیره سازی ارز دیجیتال اشاره دارد که به وب متصل است. سکه هایی که در این دسته قرار می گیرند سقوط می کنند. با توجه به آسیب پذیری های امنیتی، نباید مقدار زیادی سکه ها را در یک کیف پول گرم نگه دارید .

ICO

در حالی که محبوبیت ارزهای دیجیتالی  ایکوها افزایش می یابد، تعداد زیادی از سکه ها شروع به کار می کنند. هر یک از آنها وعده می دهد که یک جنبه خاص از چشم انداز رمزنگاری را رفع، آدرس دهی یا بهبود بخشد. این سکه های جدید از طریق ICOs (ارائه سکه های اولیه) در دسترس عموم قرار می گیرند. آنها مانند نسخه رمزنگاری IPO بازار سهام هستند.

لامبو

ما با لامبو پایان می یابیم این عبارت شما زمان و زمان دوباره در انجمن ها و اتاق های گفتگوی را ببینید. هیچ چیز فنی در مورد این وجود ندارد – فقط خودرویی است که همه ما می خواهیم آن را بخریم، در حالی که رمزنگاری در نهایت ما را غنی می کند!

شبکه رعد و برق

شبکه رعد و برق یک پاسخ احتمالی به مشکلات مقیاس پذیری ذاتی بیتکوین است. با استفاده از قابلیت قرارداد هوشمند، اجازه می دهد تا پرداخت ها فورا اتفاق بیافتد. حتی از پرداخت های کراس بلاک اجازه می دهد تا هر دو از همان تابع هش تکراری استفاده کنند. بیت کوین شبکه رعد و برق هنوز در دوران کودکی خود است .

معدن

با توجه به ماهیت ارزهای رمزنگاری شده ، تأیید معاملات نیازمند مقدار بسیار زیاد محاسبات و سخت افزار تخصصی است. در عوض برای قدرت محاسبات، افرادی که (و به این ترتیب، مجاز) یک معامله دریافت برخی از رمزنگاری ارز برای انجام این کار. این فرایند معدن نامیده می شود . به عنوان مثال اگر قصد خرید بیت کوین را نداشته باشید می توانید با استخراج از معدن آن را به دست آورید .

مونینگ

در سال ۲۰۱۷ سکه ها به ظاهر شبانه به قیمت منفجر می شوند. کل دامنه بازار در ماه دسامبر از ۱۵ میلیارد دلار در ماه ژانویه به ۶۰۰ میلیارد دلار رسید. ریپل بزرگترین برنده بود؛ قیمت آن در طول ۱۲ ماه افزایش ۲۸٫۹۶۳ درصد بوده است. برای مقایسه، S & P 500 با ۱۹٫۴ درصد افزایش یافت. پدیده دستاوردهای عظیم توسط یک سکه تنها به عنوان mooning شناخته می شود.

گره

یک گره یک دستگاه محاسباتی در بلاک چین است . این مسئول تأیید معاملات و نگهداری فهرست ارقام توزیع شده است

https://coinextend.com

ارسال یک پاسخ