Take a fresh look at your lifestyle.

۷ ویژگی مهم که شما را به یک کارآفرین موفق تبدیل میکند

701

۷ ویژگی مهم که شما را به یک کارآفرین موفق تبدیل میکند

آیا ویژگی های خاصی وجود دارد که تمام کارآفرینان موفق آن را دارند؟

پس از سالها تجارب شخصی و تعلیم در زمینه تجارت، متوجه شدم که کارآفرینان ویژگیهای بسیار مشابهی دارند که باعث موفقیت آنها می شود. خوشبختانه تمام این ویژگیها را می توان یادگرفت. البته این به عهده شماست که با علم به توانایی ها و نقاط قوت خود، این ویژگیها را یاد بگیرید.

این ویژگیها چه هستند؟ چگونه می توان آنها را یاد گرفت و با آنها سازگار شد:

۱- نظم شخصی

اولین ویژگی که تمام کارآفرین های موفق باید داشته باشند نظم است. نظم مهمترین خصوصیتی است که برای موفق شدن در زندگی شخصی و در حرفه تجاری به آن نیاز دارید. اگر خودتان را موظف بدانید تا کاری را که باید انجام دهید با نظم انجام دهید – چه بخواهید یا نخواهید – عملا موفقیت خود را تضمین کرده اید. نظم شخصی مستلزم تمرین و یادگیری، تسلط بر خویشتن و مسئولیت پذیری است.

تفاوت بین یک کارآفرین موفق و یک کارآفرین بازنده این است که اولی عادت کرده کارهایی را انجام دهد که دومی دوست ندارد انجام دهد.

آیا می دانید این کارها چیست؟

کارهایی که بازنده ها دوست ندارند انجام دهند دقیقا همان کارهایی است که افراد موفق هم دوست ندارند انجام دهند. اما یک کارآفرین موفق هر جور شده آنها را انجام می دهد زیرا می داند این بهائی است که باید بپردازد تا به موفقیتی که لیاقتش را دارد برسد.

۲- شرافت و درستی

دومین ویژگی که تمام کارآفرین های موفق باید داشته باشند صداقت و درستی است.

شاید بتوان گفت باارزش ترین و محترم ترین خصوصیتی که شما می توانید در خود ایجاد کنید شهرت درستکاری و صداقت است؛ یعنی درتمام فعالیت ها و معاملاتی که انجام می دهید کاملا صادق باشید. هیچ وقت شرافتتان را زیر پا نگذارید و یادتان باشد که حرف شما همان تعهد و قول شماست. پس افتخار شما تمام آن کارهایی است که با صداقت انجام می دهید. تمام تجارت های موفق بر پایه صداقت استوارند.

موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین تنها با تعداد افرادی مشخص می گردد که به شما اعتماد دارند، تعداد افرادی که دوست دارند با شما کار کنند، به شما اعتبار می دهند، شما را قبول دارند و حاضرند حتی در شرایط خاصی پول به شما قرض بدهند. این افراد همان هایی هستند که در نهایت محصولاتتان را می خرند و در سختی ها به شما کمک می کنند. شخصیت شما که در طول زندگی آن را شکل می دهید مهمترین دارایی شماست و این شخصیت بر پایه صداقت و شرافتی استوار است که عملا از خود نشان می دهید.

۳- سماجت

سومین ویژگی که تمام کارآفرینان موفق باید داشته باشند سماجت است. سماجت جنبه آهنین شخصیت شماست. وجود چنین ویژگی در شخصیت انسان مثل وجود کربن در فولاد است. این جزء جدا ناپذیر، در زندگی تمام افراد موفق وجود دارد.

میخواهم رازی را به شما بگویم که برای سماجت داشتن تا رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارد:

 از قبل ذهن خود را برای روبرو شدن با موانع آماده کنید و در عین حال با این ذهنیت پیش روید که روز به روز پیشرفت خواهید کرد تا به موفقیت برسید.

از قبل این تصمیم قاطع را بگیرید که هر اتفاقی بیوفتد تسلیم نشوید. جرات سماجت کردن، هنگام روبروشدن با سختی ها، یک ویژگی است که بیش از هر چیز موفقیت شما را تضمین می کند. بزرگترین دارایی شما همان پشتکار و ایستادگی تان است که باید از هر شخص دیگری بیشتر باشد. در واقع سماجت یک ابزار درست است که شما را قادر می سازد به هدفتان برسید.

۴- عمل گرا و قاطع بودن

این ویژگی نیز لازمه موفق شدن است. باید بتوانید درست فکر کنید و سریع تصمیم گیری کنید. افراد موفق خود را موظف به عمل کردن می دانند و تصمیم هایی را که می گیرند عملی می کنند. آنها سریع عمل می کنند و بازخورد عملشان را نیز سریع دریافت می کنند. اگر متوجه شوند اشتباهی مرتکب شده اند سریع آن را تصحیح می کنند و روش دیگری را امتحان می کنند.

کلید پیروزی شما در امتحان کردن روشهای مختلف است.

افراد موفق با اراده هستند و روشهای جدید را نسبت به دیگران بیشتر امتحان می کنند. اگر شما هم روشهای مختلف را زیاد امتحان کنید و ناامید نشوید نهایتا روش درست را پیدا می کنید.

۵- مثبت اندیشی

افراد موفق همیشه در حال تفکر هستند و در عین حال مثبت فکر می کنند. افراد معمولی عموما فقط به لحظه حال می اندیشند و با خوشنودی های کوتاه مدت راضی هستند. اما افراد موفق به این فکر می کنند که در ۵ یا ۱۰ سال آینده به کجا می خواهند برسند و هر روز باید چه کاری انجام دهند تا رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند.

افراد موفق برای دوستان، مشتریان و حتی فرزندانشان الهام بخش هستند زیرا خودشان هم الهام گرفته اند. آنها هر روز صبح بیدار می شوند و هر تلاشی که می کنند آن را قسمتی از برنامه ای می دانند که طرحش را قبلا ریخته اند و در تمام این مراحل با نگرشی مثبت جلو می روند.

کارآفرینی

افراد موفق مثبت اندیش هستند. آنها در موقعیت های پیش آمده هم جنبه ها مثبت و هم منفی را می بینند اما جنبه مثبت را دنبال می کنند. آنها از هر مشکل و مانع پیش رو، درس باارزشی می گیرند اما هرگز به شکست تن نمی دهند بلکه تجارب خود را به عنوان درسی عبرتی یادداشت می کنند.

۶- گوش دادن به دیدگاه های منفی دیگران

به نظرات افرادی که نسبت به کار شما دیدگاه منفی دارند گوش دهید زیرا گاهی دیدگاه آنها ارزش شنیدن دارد و باعث می شود زمان و پول زیادی از شما صرفه جویی شود. اما اجازه ندهید که نظرات منفی آنها شما را ناامید کند و مانع رسیدن به اهدافتان گردد. نهایتا از روش دیگری استفاده کنید اما هرگز تسلیم نشوید.

۷- دل و جرات داشتن

جرات ریسک کردن نیز ویژگی مهم است.

جرات داشتن بدین معناست که شما برای رسیدن به اهدافتان از ریسک کردن نمی ترسید حتی زمانی که تضمینی روی موفق شدن نیست چون در زندگی و تجارت هیچ وقت نمی توان با اطمینان کامل کاری را انجام داد. پس هر کاری که انجام می دهید خالی از ریسک نیست بلکه این جرات ریسک پذیری است که بعدا ثابت  می کند شما تصمیم درستی گرفته بودید.

درخواست آخر من این است که ایده زیر را با دوستان تان به اشتراک بگذارید:

“کارآفرینان موفق از شرکت شان، کارمندانشان و خودشان تصویر واضحی می سازند”

 

منبع: به ایده

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.