Take a fresh look at your lifestyle.

چرا در استارتاپ ها خلاقیت بر تجربه ارجحیت دارد؟

383

چرا در استارتاپ ها خلاقیت بر تجربه ارجحیت دارد؟

 

بنیانگذار یک استارت آپ موفق گفت: مدیران استارت آپ‌ها به جای استخدام افراد متخصص، افراد باهوش و خلاق را استخدام کنند و از افراد متخصص به عنوان مشاور استفاده کنند. چرا که افراد باهوش و خلاق حتی اگر از کار مدنظر هیچ ندانند، از پس آن برخواهند آمد.

سهیل شهیدی در دومین رویداد کارآفرینی نت تلنت (NET TALENT 2017) که به همت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و موسسه خیریه شجره طیبه در سالن هلال احمر اصفهان برگزار شد، با طرح این پرسش که ادامه تحصیل بهتر است یا ورود به بازار کار؟ اظهار کرد: افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند و به علم علاقه‌مند هستند، باید تا جایی پیش بروند که به انتهای علم برسند و به عنوان نمونه کسی مانند پروفسور سمیعی شوند.

وی با بیان اینکه در دانشگاهها چه در ایران و چه خارج از ایران چیز زیادی آموزش داده نمی‌شود، افزود: دانشگاه می‌تواند محیطی را فراهم کند تا با افراد دیگری آشنا شویم و از این افراد چیزهایی یاد بگیریم.

بنیانگذار Payment24 به ارکان اصلی موفقیت اشاره کرد و ادامه داد: داشتن عشق و علاقه به کار یکی از ارکان اصلی موفقیت است؛ اگر عشق و علاقه وجود داشته باشد، کار را تا جایی که به موفقیت برسد ادامه خواهیم داد حتی اگر چندین بار شکست بخوریم.

شهیدی اضافه کرد: خودباوری و اعتماد به نفس، تفکر و تجسم‌سازی روی هدف، تلاش و پشتکار و تمرکز روی کار نیز از ارکان اصلی موفقیت به شمار می‌آیند.

استارتاپ

وی با بیان اینکه پرداخت زکات علم و ثروت نیز باعث موفقیت خواهد شد، گفت: کسانی که بیشتر دانش خود را به اشتراک می‌گذارند افراد داناتری هستند و برعکس افرادی که در اشتراک‌گذاری دانش خود خساست می‌کنند، اطلاعات و دانش کمتری دارند. همچنین می‌توان همیشه بخشی از درآمد خودمان را به امور خیریه اختصاص دهیم.

بنیان‌گذار Payment24 به دلایل شکست خود در برخی از تجارب قبلی اشاره کرد و گفت: نداشتن تخصص لازم در کار، شریک ناسالم و ناکارآمد، عدم انجام تحقیقات کافی و انتخاب محیط سرمایه‌گذاری نامناسب از عمده دلایل شکست من در تجارب کاری گذشته بوده است.

شهیدی خاطرنشان کرد: به کارگیری افراد باهوش و خلاق همواره مؤثر است و باعث موفقیت خواهد شد. اگر مدیر استات آپی هستید بهتر است به جای استخدام افراد متخصص، افراد باهوش و خلاق را استخدام کنید و از افراد متخصص به عنوان مشاور استفاده کنید. افراد باهوش و خلاق حتی اگر کار مدنظر را ندانند، آن را یاد خواهند گرفت و از پس آن برخواهند آمد.

وی اضافه کرد: تشکیل تیم حرفه‌ای، جلب اعتماد و اعتبار در بازار، ارائه سرویس دهی عالی به مشتریان و همگام شدن با تکنولوژی‌های روز از جمله ارکان برای ادامه حیات یک کسب و کار به شمار می‌آیند.

 

منبع: ایسنا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.