Take a fresh look at your lifestyle.

معضلی بزرگ برای شرکت های بیمه در جهان

280

معضلی بزرگ برای شرکت های بیمه در جهان

طبق آخرین گزارش منتشر شده، خطرات نوظهور جهانی اکنون برای فعالان صنعت بیمه بسیار نگران کننده هستند.

خشکسالی در حال حاضر بزرگترین تهدیدی است که دارایی ها در جهان را با تهدید مواجه می کند و این موضوع بر بیمه مسئولیت تاثیر فوق العاده ای خواهد گذاشت.
طبق بررسی انجام شده توسط “سوئیس ری” یکی از بزرگترین شرکت‌های بیمه اتکایی جهان، افزایش مهاجرت ها باعث شده تا جهان با خطرات نوظهوری مواجه شود که این مسئله صنعت بیمه را با چالش های جدیدی روبه رو می کند.
این خطرات باعث می‌شوند که هیچ تجارتی از زیان های مالی مصون نماند و افزایش این تهدیدها برصنعت بیمه به عنوان یکی از اصلی ترین حامیان تجارت ها در جهان تاثیرات منفی بیشماری خواهد گذاشت.
این بیمه گر بزرگ اروپایی همچنین در گزارش خود آورده است که کمبود آب و مشکلات وابسته به خشکسالی، بر شدت تمامی بحران ها می افزاید و به همین دلیل شرکتهای بیمه باید با بازنگری در سیاست هایشان خود را برای هرگونه چالش جدیدی آماده کنند.

تجارت

کارشناسان می گویند که جامعه بین المللی نه تنها باید درباره رویدادهای اضطراری کنونی بلکه چگونگی جلوگیری از این رویدادها در آینده نیز بیندیشد. این امر به معنای سرمایه‌ گذاری بر روی کشاورزان خُرد است تا به آنها کمک شود با چالش ‌های بهره ‌وری مقابله کنند، دسترسی آنها به بازارها و تسهیلات مالی فراهم شود و مهمتر از همه کشاورزی اقلیم هوشمند ترویج شود تا هر زمان خشکسالی پدید آمد، ابزار لازم برای بقاء و موفقیت را داشته باشند.
طبق گزارش های منتشر شده، اگر افزایش گازهای گلخانه ای تا اواسط قرن ۲۱ متوقف نشود، به احتمال ۸۰ درصد خشکسالی بسیار بزرگی به طول سه دهه بین سال های ۲۰۵۰ تا ۲۰۹۹ میلادی در مناطق جنوب غرب و مرکز ایالات متحده امریکا دیده خواهد شد.
به نوشته آیین،در این گزارش آمده است که افزایش خسارت ها در بخش کشاورزی، انرژی و جنگلداری، آلودگی آب می تواند تمامی صنایع را با خطرات جدی مواجه کند.
شرکت بیمه اتکایی سوئیس ری، قدیمی ‌ترین شرکت بیمه از این نوع و یکی از بزرگترین شرکت ‌های بیمه دنیا است. این شرکت به دلیل فعالیت ‌های بین ‌المللی و اعتبار بیمه‌ ها در جهان زبانزد است و و نزد بانک های سراسر دنیا اعتبار بالایی دارد. بخش اصلی فعالیت این شرکت در انتقال ریسک، تامین مالی برای ابقای ریسک و مدیریت سرمایه است. سوئیس ری بیش از ۷۰ دفتر در ۳۰ کشور جهان دارد. بنا بر این گزارش، درآمد خالص این شرکت سوئیسی ۴٫۲ میلیارد بوده است که با مقایسه با درآمد ۲٫۶ میلیارد دلاری این شرکت در سال ۲۰۱۱، رشد قابل چشمگیری به شمار می آید.

منبع: پرتال تجارت

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.