Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش پرورش زالو روش خوبی برای ایجاد شغل و کارآفرینی در ایران

337

آموزش پرورش زالو روش خوبی برای ایجاد شغل و کارآفرینی در ایران

 

رئیس اداره شیلات شهرستان مرزی بندر آستارا از آغاز آموزش مقدماتی پرورش زالو با هدف کارآفرینی و ایجاد اشتغال خبر داد.

صادق خاصی پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در سالی را که از سوی مقام معظم رهبری به سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است، فراهم کردن شرایط برای کارآفرینی، معرفی مشاغل و آموزش حرفه های مختلف، نقش تأثیرگذار و بسیار مهمی را دارد.

وی ادامه داد: رونق اقتصادی و جلوگیری از خروج ارز از کشور از اهدافی است که در دستور کار سازمان شیلات قرار دارد و برنامه ها با هدف وارد کردن ارز به کشور نیز تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه آستارا از پیشگامان صنعت شیلات در شمال کشور محسوب می‌شود، افزود: با توجه به آمار فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته شیلات و زیرشاخه‌های آن، زمینه آموزش به علاقمندان و حمایت از ایجاد زیرساخت ها برای پرورش زالو در شهرستان مهیاست.

 

کارآفرینی

 

خاصی پور با تأکید به اینکه علاقمندان برای حضور در دوره های آموزشی مقدماتی پرورش ماهی می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به اداره شیلات شهرستان و یا مرکز خدمات کشاورزی شهر لوندویل مراجعه کنند، تصریح کرد: به محض تکمیل ظرفیت کلاس، در اولین فرصت پس از ماه مبارک رمضان این دوره برگزار می شود. این دوره با همکاری اداره شیلات و جهاد کشاورزی شهرستان نیز برگزار خواهد شد.

رئیس اداره شیلات آستارا به اهمیت زالو درمانی در عصر کنونی اشاره کرد و توضیح داد: تکثیر و پرورش زالوی طبی می‌تواند تحول چشمگیری در رشد اقتصادی، صادرات و اشتغال زایی منطقه به وجود آورد.

وی، درآمد و سود ناشی از فروش زالو را قابل توجه برشمرد و عنوان کرد: ارزش هر پنج عدد از این خزنده در بازار اروپا برابر با یک بشکه نفت است. از۲۵۰۰ سال پیش تاکنون در مناطقی چون ایران باستان، هند، یونان، رم و نیز مناطقی از اروپا از زالو برای درمان استفاده می کردند.

به گزارش ایسنا، خاصیت درمانی زالو مربوط به بزاق دهان آن و ماده ای ضد انعقاد خون به نام «هیرودین» است که موجب رقیق شدن خون و  بازشدن گرفتگی رگ ها و در نتیجه افزایش خون رسانی به مغز و بدن می‌شود و از آن برای درمان گروه متنوعی از بیماری ها و از جمله سردرد، امراض قلبی، ضعف قوای جسمانی، آلزایمر، زخم معده و التهابات کبدی استفاده می‌شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.