Take a fresh look at your lifestyle.

۵ روش برای جذب فارغ التحصیلان با استعداد در استارتاپ خود

335

۵ روش برای جذب فارغ التحصیلان با استعداد در استارتاپ خود

 

هر کارآفرین برای موفقیت در کسب و کار خود بهتر است فارغ‌التحصیلان بااستعداد را با شیوه‌های هوشمندانه به تیم خود اضافه کند.

یکی از مهم‌ترین کارها برای رساندن کشتی آرزوهای یک کارآفرین به جزیره موفقیت، استفاده از نیروهای تازه‌نفس و بااستعداد است. بسیاری از استارتاپ ها برای استخدام فارغ‌التحصیلان بااستعداد دائماً از هم سبقت می‌گیرند. اگر شما از این دسته هستید، بهتر است به‌جای سرسختانه کار کردن در این مورد هوشمندانه عمل کنید. این روش‌های هوشمندانه را در زومیت بخوانید.

 

استارتاپ

 

کم‌کم به فصل فارغ‌التحصیلی دانشجویان نزدیک می‌شویم و در بین آن‌ها افراد زیادی هستند که علاقه دارند در کسب و کار شما استخدام شوند. ولی شما باید هوشمندانه عمل کنید و به دنبال شکار بهترین استعدادها باشید.

در این موارد بهتر است بدانید چگونه با یک جوان فارغ‌التحصیل در مقایسه با یک فرد باتجربه جویای کار برخورد کنید. کمپانی‌های بزرگ برای استخدام بااستعدادترین‌ها رقابت تنگاتنگی در پیش می‌گیرند. علاوه بر این، افراد جوان و بااستعداد علاقه‌ای به شیوه سنتی استخدام نشان نمی‌دهند و اگر از این شیوهای پیش‌پاافتاده استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم بازنگری را چاشنی کار خود کنید. به این معنا که شما برای جذب افراد بااستعداد باید به شیوه‌ای متفاوت‌ نسبت به استخدام افراد مسن‌ و باتجربه‌تر روی بیاورید.

دن بارتفیلد بنیان‌گذار کمپانی Yello (پلت فرم استخدام برای کارفرمایان) است. او با توجه تحقیقات اخیر شرکتش در رابطه با استخدام فارغ‌التحصیلان، چند توصیه در رابطه با این موضوع دارد که در ادامه آن‌ها را شرح داده‌ایم:

۱- سریع عمل کنید

بر طبق تحقیقات انجام‌شده توسط Yello، حدود ۷۵ درصد از فارغ‌التحصیلان به خاطر اینکه فرآیند استخدام به آهستگی انجام می‌شد، آن را رها کرده‌اند. معمولاً فارغ‌التحصیلان علاقه‌ای به منتظر جواب ماندن برای مصاحبه کاری ندارند و بلافاصله به سراغ مصاحبه‌های بعدی می‌روند. بهتر است با وجود چنین شرایطی در سریع‌ترین زمان ممکن فرآیند استخدام را به انجام برسانید.

۲- وب‌سایت شرکت خود را واکنش گرا طراحی کنید

حدود ۲۶ درصد از فارغ‌التحصیلان با موبایل خود وارد وب‌سایت شرکت‌های استخدام‌کننده می‌شوند. وب‌سایت شرکت، بهترین مکان برای جمع‌آوری اطلاعات درباره کسب و کار و خدمات در حال انجام است. یکی از راه‌هایی که می‌توانید این درصد از متقاضیان را راضی نگه‌دارید و جذب تیم کاری خود کنید، داشتن یک وب‌سایت واکنش گرا و مناسب با گوشی‌های موبایل است.

۳- از پیام‌های متنی استفاده کنید

حدود ۸۶ درصد از فارغ‌التحصیلان نسبت به پیام‌های متنی که در فرایند استخدام توسط شرکت فرستاده می‌شود، احساس مثبتی دارند. بر طبق همین تحقیقات، ۸۶ درصد از متقاضیان پیام‌های متنی را تا حداکثر ۹۰ ثانیه باز می‌کنند؛ این یعنی پیام‌های متنی در انتقال سریع پیام در مقایسه با رقبا برای فارغ‌التحصیلان بااستعداد ارزشمند خواهد بود.

۴- روی حقوق خیلی مانور ندهید

درست است که حقوق می‌تواند یکی از دلایل فارغ‌التحصیلان برای ورود به شرکت شما باشد؛ ولی بحث مالی تنها دلیل جذب یک فرد جوان نیست. آن‌ها به نکاتی مثل رشد سازمان و فرصت‌های یادگیری هم توجه می‌کنند. سعی کنید به‌جای تمرکز کامل بر حقوق و مزایای مالی در مصاحبه، بر مواردی که باعث پیشرفت متقاضیان می‌شود و آن‌ها را نسبت به آینده کاری امیدوار می‌کند، مانور دهید.

۵- از کارمندان خود بخواهید به افراد بااستعداد پیشنهاد ملحق شدن به سازمان شما بدهند

بر طبق این تحقیقات، حدود ۹۵ درصد از فارغ‌التحصیلان با توجه به توصیه‌های افراد دیگر وارد یک کار می‌شوند. باوجود سخت بودن استخدام افراد بااستعداد، می‌توانید از این میانبر استفاده کنید و یک تیم حرفه‌ای در سازمان خود تشکیل دهید.

 

منبع: زومیت

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.