Take a fresh look at your lifestyle.

آینده پژوهی لازمه توسعه کارآفرینی است

141

آینده پژوهی لازمه توسعه کارآفرینی است

 

مدیر کل نظارت و ارزیابی دانشگاه پیام نور گفت: اگر می خواهیم کارآفرینی را توسعه دهیم باید بیش از پیش به آینده پژوهی توجه کنیم.

 

آینده‌پژوهی (Futures studies) شامل مجموعهٔ تلاش‌هایی است که با جستجوی منابع، الگوها، و عوامل تغییر یا ثبات به تجسّم آینده‌ بالقوّه و برنامه‌ریزی برای آنها می‌پردازد. آینده‌پژوهی بازتاب دهندهٔ چگونگی زایش واقعیّت فردا از دل تغییر (یا ثبات) امروز است.
به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان اصفهان روز سه شنبه به نقل از ‘ محمد محمودی میمند ‘ اضافه کرد: تا سال ۲۰۳۰ بسیاری از مشاغلی که اکنون وجود دارند دیگر وجود نخواهند داشت و فعالیت ۵۰ درصد از دانشگاه ها تغییر می کند و شیوه های آموزشی آنها متحول خواهد شد.
وی که در پنجمین همایش ملی مدیریت و کار آفرینی در دانشگاه پیام نور خوانسار سخن می گفت، افزود: با وجود جلسه ها و همایش های مختلف ما هنوز اقدام اساسی در این حوزه انجام نداده ایم و باید به دنبال مطالعه و بررسی بیشتر روی مقالات آینده پژوهی باشیم.

 

توسعه کارآفرینی نیازمند توجه به آینده پژوهی

محمودی میمند با بیان اینکه برگزاری اینگونه همایش ها جرقه کوچکی در حوزه کارآفرینی است، گفت: ۲۲۰ مقاله به دبیرخانه همایش ملی مدیریت و کارآفرینی ارسال شد که از این تعداد ۱۸۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.
رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان نیز در این همایش با اشاره به تجربه و دستاوردهای علمی، پژوهشی و فرهنگی چند ساله دانشگاه پیام نور گفت: نمونه این توانمندی ها، ترتیب دانش آموختگان توانایی است که اکنون در بخش های مختلف به کارگیری شده اند.
مهدی یوسفی با بیان اینکه در زمینه پژوهشی نیز تعداد، رتبه و محتوای مقالات در جایگاه خوبی در این دانشگاه برخوردار است، افزود: ایجاد و گسترش مراکز رشد و کارآفرینی از وظایف دانشگاه های نسل سوم و چهارم است.
وی اظهار امیدواری کرد که این همایش بتواند گام مهمی در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید بردارد و آثار و نتایج آن به توسعه بخش کارآفرینی کمک کند.
پنجمین همایش ملی مدیریت و کار آفرینی اردیبهشت سالجاری در دانشگاه پیام نور خوانسار برگزار شد.

 

منبع: ایرنا

 

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.