Take a fresh look at your lifestyle.

۱۰ عامل مهم برای موفقیت در کارآفرینی

341

۱۰ عامل مهم برای موفقیت در کارآفرینی

 

تجارت با کسب و کار ، مدیریت با افراد، کارآفرینی با انعطاف‌پذیری و خلاقیت با نوآوری ارتباط دارد. آنچه شما با آن ارتباط دارید، ماهیت شما را تعریف می‌کند.

هنگامی که با چیزی ارتباط دارید باید در آن بهترین باشید؛ این تعهد و انرژی، نیروی بسیار قدرتمندی است. اگر می‌خواهید در اعتماد به‌نفس، تجارت، رهبری، کارآفرینی و خلاقیت موفق باشید، به آنچه که با آن ارتباط دارید فکر کنید. اگر خواهان موفقیت هستید، موارد زیر نکاتی هستند که ارزش توجه کردن را دارند:

۱- مراقب نحوه برخورد خود با دیگران باشید

 

افرادی که در مسیر پیشرفت با آن‌ها خداحافظی می‌کنید، ممکن است کسانی باشند که در مسیر پسرفت و افت به آن‌ها سلام می‌کنید.

 

۲- مراقب رشد شخصی خود باشید

اگر می‌خواهید با اعتماد به‌نفس کامل در مسیر اهداف و رویاهای خود گام بردارید، برای رشد شخصی خود انرژی و زمان صرف کنید. یاد بگیرید که بیش از هر کار دیگری، بر روی رشد شخصیت خود کار کنید.

 

۳- به اهداف خود اهمیت بدهید

این سخن قدیمی که «هدف بدون برنامه، تنها یک رویا است» واقعیت دارد! هنگامی که به اهداف خود اهمیت می‌دهید، به انجام آن‌ها متعهد می‌شوید. افرادی که اهداف مشخص و نوشته شده‌ای دارند، در کوتاه‌مدت، نسبت به سایر افراد موفقیت بیشتری کسب می‌کنند.

 

10 عامل مهم برای موفقیت در کارآفرینی

 

۴- مراقب باشید به خود آسیب نرسانید

بسیاری از ما به موقعیت‌هایی که باعث ترس‌ می‌شوند (چه از نظر فیزیکی و چه احساسی) وارد نمی‌شویم، اما هنگامی که به فضای ترس قدم می‌گذاریم، با ترس دوست شده و به آن اجازه نمی‌دهیم ما را شرمسار کند و به این نتیجه می‌رسیم که آن‌چنان که تصورش را می‌کردیم، مساله بغرنجی نیست.

 

۵- مراقب نحوه گذراندن زمان باشید

زمان، منبع رایگان اما تجدید‌ناپذیری است. هنگامی که از دست رفت، هیچ‌گاه نمی‌توانید آن را برگردانید. مراقب زمان باشید زیرا منبع بسیار ارزشمندی است.

 

۶- مراقب افکار خود باشید

برای رسیدن به موفقیت باید متوجه افکاری که در آن‌ها غرق می‌شوید باشید. صدای شما چیزی است که در بسیاری موارد در طول روز می‌شنوید و آن‌چه فکر می‌کنید بر روی شما تاثیر خواهد گذاشت.

 

۷- مراقب کاری که به بهترین نحو انجام می‌دهید باشید

بهترین عملکرد شما، مهم‌تر از بهترین بودن است. زمان، استرس و کار کردن بیش از حد، ممکن است استانداردهای شما را تا حدی کاهش دهد اما در همین لحظات است که بهترین عملکرد شما اهمیت دارد.

 

۸- به افرادی که در طول این مسیر به شما کمک می‌کنند اهمیت دهید

به افرادی فکر کنید که شما را راهنمایی و حمایت کرده و در طول این مسیر آموزش‌های لازم را فراهم آورده‌اند. آخرین باری که از آن‌ها قدردانی کرده‌اید چه موقع بوده است؟

 

۹- به خوشحالی خود اهمیت دهید

موفقیت با خوشحالی یکسان و معادل نیست، اما خوشحالی می‌تواند به شما کمک کند که به موفقیت برسید و تنها راه به‌دست آوردن خوشحالی این است که در لحظه زندگی کنید.

 

۱۰- به موقعیت کنونی خود اهمیت دهید

به کجا می‌خواهید برسید و اکنون در کجا هستید؟ اهمیت دادن به جایگاه خود باعث باز شدن دنیایی از احتمالات می‌شود و قابلیت فکر کردن و رویا پردازی نامحدود را به ما می‌دهد.

به طور خلاصه اگر می‌خواهید که در بخشی از زندگی خود تغییری ایجاد کرده یا مورد خاصی را کشف کنید، زمان، انرژی و توجه خود را به سوی آن مسیر هدایت کنید و سپس ببینید چه اتفاقی می‌افتد!

 

منبع: ویستا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.