Take a fresh look at your lifestyle.

داستان ساخت بازی پوکمون گو

356

از زمان لانچ بازی پوکمون گو در ۶ جولای ۲۰۱۶، رشد این بازی سریعتر از رشد توئیتر یا تیندر بوده است. به صورت میانگین مردم پول خود را دوبرابر بیشتر از استاندارد جهانی صنعت بازی، در این بازی صرف میکنند. یعنی اگر میانگین استاندارد جهانی درآمد هر بازی از هر کاربر  ۱ دلار باشد، پوکمون گو از هر کاربر دو دلار درآمد دارد. همچنین میانگین صرف وقت کاربران در این بازی هم دوبرابر استاندار جهانی در صنعت بازی میباشد که برابر ۴۳ دقیقه است.

پوکمون گو

مردم بیشتر از فیس بوک با پوکمون بیشتر مشغول شدند. که از لحاظ قواعد و اصول چنین موردی قبلا پیش نیامده بود. این رشد تنها در ۸ کشور بوده است که این بازی تا آن زمان در آنها لانچ شده بود.

اما چطور چیزی به این سرعت رشد میکند؟ کانسپت این بازی چیز جدیدی نبود. یا حتی واقعیت افزوده و همینطور بازی هایی که بر اساس لوکیشن و موقعیت مکانی باشند از قبل وجود داشت. شخص پشت پرده این بازی یعنی جان هنک که اکنون ۵۰ سال دارد هم از میزان محبوبیت این بازی کمی در تعجب بود.

جان هنک بیست سال از زندگی خود را صرف کار بر روی بازی های location-based کرد. هنک کار جدی بر روی بازی ها را در طول گرفتن مدرک MBA شروع کرد. او سرمایه گذار شرکت Keyhole بود. شرکتی که نرم افزار تصویرسازی داده های موقعیت مکانی را ساخت.

وقتی گوگل صاحب این شرکت شد، جان هنک در گوگل ماند تا مدیر گوگل مپ و گوگل ارث باشد و همچنین در قسمت توسعه Google StreetView هم بود. همچنین تا اندازه ای مسئول آوردن گوگل مپ به آیفون بود.

اکثر مدیران وقتی شرکت دیگری صاحب شرکت آنها میشود، احساس میکنند به گل نشسته اند. اما هنک نه تنها داخل گوگل یک شرکت دیگر ساخت، بلکه آن را از گوگل جدا کرد و حتی کاری کرد گوگل در شرکت جدیدش سرمایه گذاری کند.

اسم نیانتیک از یک کشتی طلایی جنگی تاریخی آمده است که در پائین شهر سانفرانسیسکو به گل نشست.

به زمانی برمیگردد که سانفرانسیسکو با نام یربا نوئبا شناخته میشد. نیانتیک از چین چای و نقره میاورد.

اما سرنوشت آن به زودی عوض شد. در آخرین سفر دریایی اش تصادفا اولین جویندگان طلا را به سانفرانسیسکو آورد. به محض ورود به شهر، کشتی را از قصد به گل نشاندند و تبدیل به هتل شد. کشتی هنوز هم در سانفرانسیسکو در منطقه ای زیر زمین است.

داستان این کشتی، فلسفه پشت سناریوری بازی پوکمون گو را تا حدی توضیح میدهد. کشف گنجینه های مخفی یک محله. یافتن و دیدن چیزهای جدید در یک مکانی که فکر میکردید کاملا برای شما آشناست. رفتن به بیرون برای کشف.

داستان کامل را میتوانید جستجو کنید.


نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.