Take a fresh look at your lifestyle.

۵ کلید موفقیت کارآفرینی در سال جدید

2,479

۵ کلید موفقیت کارآفرینی در سال جدید

 

کارآفرینان بر کار و تلاش خود اتکا می کنند و هرگز به شانس اعتقاد ندارند. اگر برای موفقیت تان در سال جدید منتظرید شانس درب منزل تان را بکوبد، سخت در اشتباهید.

کتاب و برنامه ریزی می توانند علم و مهارت شما را بالا ببرند اما زمانی می توانید به رویاهای تان برسید که آنها را به کار گیرید. از این رو در زیر ۵ کلیدی که باعث موفقیت کارآفرینان می شود، برای شما نیز آورده شده تا در سال  ۱۳۹۹ موفق تر از سال قبل تان شوید:

 

  • شکست های گذشته را در گذشته دفن کنید

داستان های شکست استارتاپ ها بیشتر از آنهایی است که موفق های شده اند. باید از اشتباهات گذشته درس بگیرید و آنها را در جایی که تعلق دارند بگذارید: همان گذشته. زمان تان را با سیر کردن در گذشته هدر ندهید. انرژی تان را بر آینده متمرکز کنید.

 

  • هر روز کار کنید

مداومت در کار مهم است. باید بدانید با یک لحظه جدی نگرفتن کار، فرصت های زیادی را از دست خواهید داد. بهترین استفاده را از زمانی که دارید ببرید. نظر Jonathan Long کارآفرین و موسس مرکز مشاوره ی کارآفرینان Market Domination Media در این باره از این قرار است:

« اخیرا حجم کاری شرکت من آنقدر زیاد شده که اگر هر روز سر کار نروم نمی توانم به تعهداتی که کرده ام پایبند بمانم و این اعتبار کاری من را خراب می کند. به نظر من موفقیت کسب و کار به خود کارآفرین وابسته است.»

 

  • کارها را محول کنید

کارآفرینی

 

Long مانع پیشرفتش را عدم اعتماد به دیگران می دانست:

«شاید صاحبان برخی از کسب و کارها بتوانند خودشان همه ی کارها را انجام دهند اما برای این منظور باید ۱۸ ساعت در روز کار کنند. نه تنها باعث خستگی مفرط شان می شود بلکه به کارهای مهم تری مانند گسترش و اتخاذ استراتژی های لازم نمی رسند. افراد خوب را استخدام و به آنها اعتماد کنید. کارهایی که می توانید را به آنها بسپارید و وقت تان را برای تمرکز بر دیگر کارهای مهم صرف کنید.»

 

  • هر روز بهتر از دیروزتان باشید

راه های زیادی برای بهبود یافتن وجوددارد: کلاس مدیریت رفتن، شرکت در کنفرانس ها، مشورت کردن و …

اما بهترین راهی که می توانید هر روز و هر زمانی که دوست دارید انجام دهید «کتاب خواندن» است. خواندن کتاب های کارآفرینان برجسته به شما کمک می کند که با دید، زندگی و اشتباهات آنها آشنا شوید و از آنها درس های زیادی بگیرید. شاید کتاب خواندن برای برخی سخت باشد اما یقینا می توانید هر روز ۱۵ دقیقه از وقت تان را به کتاب خواندن اختصاص دهید. این عادت را در خود ایجاد کنید. به مرور زمان خواهید فهمید کتاب جزئی از زندگی تان شده و اصلا نمی توانید آن را کنار بگذارید.

چگونه مغز خود را برای تبدیل شدن به یک کارآفرین پرورش دهیم؟

  • تسلیم نشوید

افرادی تسلیم می شوند که ترسو هستند، زیرا این کار خیلی آسان تر از مقاومت کردن است.

قطعا در راه پر پیچ و خم کارآفرینی به موانعی بر خواهید خورد اما انتخاب با شماست. می توانید مقاومت کنید و به رویاهای تان برسید یا تسلیم شوید و آرزوهای تان را در حد خیال خوش نگه دارید.

بهترین زمان برای شروع کردن کسب و کار همین الان است. برخی از کسب و کارها حتی به اداره یا مکان خاصی نیاز ندارند. فقط کافی است یک ایده ی خوب داشته باشید.

 

منبع: دیجیاتو

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.