Take a fresh look at your lifestyle.

توانایی ایران برای تولید روزانه 4 میلیون بشکه نفت، 3 ماه پس از لغو تحریم‌ها

0 306

زنگنه در جمع خبرنگاران در وین خبر داد

توانایی ایران برای تولید روزانه 4 میلیون بشکه نفت، 3 ماه پس از لغو تحریم‌ها

وزیر نفت به محض ورود به وین برای شرکت در نشست اوپک گفت: در صورت برداشته شدن تحریم‌ها، تولید نفت ایران می‌تواند طی کمتر از 3 ماه به 4 میلیون بشکه در روز برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران گفت: در صورت برداشته شدن تحریم‌ها علیه ایران، تولید نفت این کشور می‌تواند طی کمتر از چند ماه به 4 میلیون بشکه در روز برسد.

زنگنه به محض ورود به وین برای شرکت در نشست اوپک در جمع خبرنگاران گفت: پس از برداشته شدن تحریم‌ها، در کمتر از 3 ماه، می‌توانیم 4 میلیون بشکه نفت در روز تولید کنیم.

بر اساس آمار اوپک، ایران در حال حاضر، تقریبا 2.7 میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کند. صادرات نفت ایران در حال حاضر برابر با 1.5 میلیون بشکه در روز است.

وزیر نفت ایران به این نکته اشاره کرد که این امکان وجود ندارد که بگوییم، مذاکرات در چه زمانی به نتیجه خواهد رسید.

وی اضافه کرد: این یک مذاکره سیاسی است. هیچ کس نمی‌تواند بگوید که چه زمانی، امروز یا فردا، این مذاکرات نهایی خواهد شد. این موضوعی پیچیده و مذاکراتی دشوار است.

این مقام ایرانی ادامه داد: در صورتی که طرف مقابل حسن‌نیت نشان دهد، می‌توان به توافق دست یافت. وزیر نفت بعدازظهر دیروز (20 خرداد) برای شرکت در نشست 165 اوپک، تهران را به مقصد وین ترک کرد.

صد و شصت و پنجمین نشست عادی سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) امروز چهارشنبه (21 خرداد) در مقر دائمی این سازمان در وین اتریش برگزار می‌شود.


صفحه اصلی

ارسال یک پاسخ