Take a fresh look at your lifestyle.

این بازار تا سال ۲۰۲۰ به ارزش ۳٫۵۹ میلیارد دلار می‌رسد

297

بازار جهانی
این بازار تا سال ۲۰۲۰ به ارزش ۳٫۵۹ میلیارد دلار می‌رسد

رشد مراقبت‌های بهداشتی، افزایش تعداد مراکز درمانی، پیشرفت‌های جدید در عرصه پزشکی، استفاده از فناوری‌های جدید در علم پزشکی و مسائلی از این دست باعث افزایش عمل‌های جراحی در سطح جهان شده و امروزه متخصصان زیادی در اکثر رشته‌های پزشکی فعالیت دارند که دست به عمل جراحی می‌زنند، بر این اساس یکی از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز در عمل جراحی نخ بخیه است.

با توجه به پیشرفت‌های زیاد علم پزشکی در زمینه عمل جراحی، صنعت نخ بخیه اهمیت زیادی پیدا کرده و یکی از بازارهای بزرگ پزشکی را در سطح جهان رقم زده است. در این گزارش به دلایل گرایش جهانی نسبت به این محصول و جایگاه آن در تجارت جهانی تجهیزات پزشکی می‌پردازیم و وضعیت آن را در سال‌های پیش‌رو بررسی می‌کنیم.

بازار بخیه شامل ابزارهای بخیه خودکار و انواع نخ بخیه قابل جذب و غیر‌قابل جذب است که در پزشکی عمومی، قلب و عروق، ارتوپدی، دندانپزشکی، چشم‌پزشکی و… کاربرد دارد. طبق آمارهای ارائه شده، بازار جهانی این صنعت در سال ۲۰۱۴ به ارزش ۲٫۸۰میلیارد دلار بوده و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۰ به ارزش ۳٫۵۹میلیارددلار با نرخ رشد سالانه ۴٫۲درصد برسد که نشان‌دهنده گستردگی و رشد این بازار در سال‌های پیش‌رو است.

افزایش هزینه‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی، افزایش انجام عمل‌های جراحی در سطح جهان، رشد آگاهی‌های جوامع نسبت به سلامت فردی و… از جمله دلایل اصلی رشد این بازار در سال‌های اخیر است که همین روند در دهه‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

دلایل رشد صنعت بخیه

بهبود امکانات بهداشتی و درمانی، افزایش تعداد بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی به‌ویژه در اقتصادهای نوظهور، در کنار عوامل دیگری مانند افزایش جمعیت، افزایش میزان درآمد خانوارها و بهبود کیفیت جراحی باعث این رشد بوده است.

اگرچه میزان تقاضا برای این صنعت در کشورهای در حال توسعه و اقتصادهای نوظهور بسیار بالا رفته است، اما در کشورهای توسعه‌یافته نیز به دلیل افزایش سن جمعیت، میزان عمل‌های جراحی مربوط به قلب و عروق، ارتوپدی، ارولوژی و… بالاتر رفته و در نتیجه میزان مصرف نخ بخیه در این جوامع نیز رو ‌به افزایش بوده است، بنابراین می‌توان گفت که میزان تقاضا برای این محصول در سطح جهان به‌صورت چشمگیری بالا رفته و این امر تقریبا در تمام نقاط جهان به چشم می‌خورد.

بازارهای اصلی این صنعت

آمریکای شمالی بزرگ‌ترین سهم را در بازار جهانی بخیه به خود اختصاص داده و در این میان، ایالات متحده آمریکا تسلط عمده را در تجارت مذکور دارد. اروپا نیز دومین بازار بزرگ این صنعت بوده که آلمان بزرگ‌ترین سهم را در این منطقه داراست. آسیا نیز با رهبری ژاپن در این بازار مقام سوم را از آن خود کرده است.

دلایل اصلی پیش‌رو بودن اروپا و آمریکا در این صنعت، همان‌گونه که قبلا نیز ذکر شد، پیری جمعیت، ظهور فناوری‌های جدید و بالا رفتن درآمد مردم است. در آسیا نیز دلایلی مانند اهمیت دادن به مسائل بهداشتی و درمانی، شیوع بیماری‌های مزمن که نیاز به عمل جراحی دارند، بالا رفتن سطح کیفی زندگی و… باعث رشد صنعت بخیه شده است.

گردانندگان برجسته

امروزه با توجه به افزایش تقاضای جهانی نسبت به نخ بخیه انواع گوناگونی از آن در بازار این صنعت یافت می‌شود که کارایی‌های متنوعی دارند؛ نخ‌های قابل جذب استحکام مکانیکی خود را پس از مدتی از دست داده و از بین می‌روند، در حالی‌ که نوع غیر‌قابل جذب آن باید پس از مدتی توسط پزشک از بدن جدا شود.

همچنین به لحاظ مواد نیز انواع بخیه نایلونی، ابریشمی، پروتئینی، فولادی و… وجود دارد که هر کدام کارایی‌های متفاوتی را دارا هستند. از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده نخ بخیه می‌توان به کمپانی‌هایی نظیر اتیکون در ایالات متحده آمریکا، بروان ملزونگن آلمان، اسمیت و نفیو در انگلستان و… اشاره کرد.

به‌عنوان مثال شرکت اتیکون از سال ۱۸۸۸ به تولید نخ جراحی اشتغال داشته و یکی از کمپانی‌های معروف تولیدکننده نخ‌های بخیه محسوب می‌شود. جالب است بدانید که پس از جنگ جهانی دوم سهم این شرکت در بازار جهانی نخ‌های بخیه از ۱۵درصد به ۷۰درصد افزایش یافت.

فرصت سرمایه گذاری

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.