Take a fresh look at your lifestyle.

گرمای بازار در این تجارت سرد

349

بازار جهانی
گرمای بازار در این تجارت سرد

در این گزارش به جایگاه صنعت تولید یخچال و فریزر در تجارت جهانی پرداخته و دلایل رشد این بازار را توضیح می‌دهیم، ضمن اینکه چند شرکت بزرگ تولیدکننده محصولات خانگی را نیز معرفی خواهیم کرد.

بشر از دیرباز به دنبال حفظ و انجماد بیشتر مواد‌غذایی بوده است، زمانی نمک این کار را انجام می‌داد و در مناطقی نیز از برف و یخچال‌های طبیعی استفاده می‌کردند، بنابراین می‌توان گفت یکی از نیازهای ضروری بشر در همه ادوار، سالم نگه‌داشتن مواد‌غذایی بوده است.

در دنیای امروز که پیشرفت‌های چشمگیری را در زمینه تکنولوژی الکترونیک پشت سر گذاشته است، وجود یخچال‌های برقی کاملا پذیرفته شده‌ و تقریبا در تمام منازل مسکونی جهان و حتی محیط‌های اداری نمونه‌هایی از این محصولات دیده می‌شود؛ از طرفی با رشد این صنعت و تولید محصولات متنوع در این زمینه که کارکردهای بیشتری دارند نیز تقاضای جهانی نسبت به این محصولات بالاتر رفته است.

شرکت‌های معروفی در زمینه تولید یخچال و فریزر وجود دارند که از گردانندگان اصلی این صنعت به شمار می‌روند و تقریبا برای اکثر مردم جهان شناخته شده‌اند. ال‌جی، سامسونگ، هایر و… نمونه‌هایی از این برندهای معروف محسوب می‌شوند که هر ساله محصولات متنوع‌تر و جدیدتری را به بازار عرضه کرده و با ارائه خدمات بیشتر جایگاه خود را در این بازار رقابتی ترسیم می‌کنند.

چشم‌انداز این صنعت و دلایل رشد بازار آن

با توجه به بالا رفتن تقاضای جهانی نسبت به یخچال‌فریزر انتظار می‌رود بازار جهانی این صنعت در سال‌های آینده رشد خوبی را تجربه کند. طبق آمارهای گرفته شده تا سال ۲۰۱۹ این بازار با نرخ رشد سالانه ۷٫۱درصد به جلو خواهد رفت و جایگاه ویژه‌ای در میان لوازم خانگی پیدا خواهد کرد.

در این میان عوامل چندی در رشد این بازار تاثیرگذار هستند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: افزایش شهرنشینی از جمله دلایل اصلی تقاضای روزافزون نسبت به محصولات و لوازم خانگی است که به‌خصوص در این میان نیاز به یخچال و فریزر به‌گونه‌ای محسوس دیده می‌شود.

همچنین بالا رفتن درآمد خانوارها نیز در استفاده آنها از محصولات جدیدتر و مدرن‌تر این صنعت تاثیر دارد؛ ضمن اینکه زندگی شهرنشینی، روند استفاده از غذاهای آماده یا نیمه‌آماده را بیشتر کرده است به‌طوری‌که بسیاری از مواد‌غذایی باید در محیط‌های سرد و یخچالی نگهداری شوند، بنابراین هر ساله مدل‌ها و نمونه‌های جدیدی از این محصول به بازار جهانی عرضه می‌شود که با داشتن ابزارهای کاربردی بیشتر تقاضای مصرف زیادی را به دنبال دارند.

افزایش تبلیغات آنلاین و خرید اینترنتی از جمله عوامل دیگر رشد و پویایی صنعت یخچال و فریزر در سطح جهان است. با گسترش فضاهای آنلاین در تمام جهان، تقریبا همه مردم با این فضا آشنا شده و تجربه خریدهای اینترنتی را داشته‌اند.

از آنجایی که این خرید مقرون‌به صرفه‌تر و آسان‌تر صورت می‌گیرد، در زمینه صنعت مذکور نیز خرده‌فروشان آنلاین زیادی وارد صحنه شده‌اند به‌طوری‌که عرضه محصولات مصرفی از طریق اینترنت در فاصله سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ بیش از ۲۸۰درصد افزایش یافته است، بنابراین خریدوفروش آنلاین از جمله دلایل رشد و پویایی بیشتر این بازار در سال‌های اخیر است.

گردانندگان اصلی این صنعت

همان‌گونه که در مقدمه نیز ذکر شد، فضای رقابتی زیادی در صنعت یخچال و فریزر در سطح جهان وجود داشته و گردانندگان اصلی این صنعت به دنبال ارائه محصولات جدیدتر و متنوع‌تری بوده و در یک فضای رقابتی به عرضه محصولات خود می‌پردازند.

کمپانی حایر از جمله مشهورترین تولیدکنندگان محصولات و لوازم خانگی است که جایگاه مهمی را در سطح جهان به خود اختصاص داده است، به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۴ این شرکت چندملیتی چینی، با داشتن ۱۰٫۲درصد بیشترین سهم را در ارائه بازار خرده‌فروشی جهانی محصولات سفید رنگ داشت. این شرکت با داشتن بیش از ۷۰هزار کارمند، درآمد خالصی بالغ بر ۲٫۴۵میلیارد دلار در همان سال داشته است.

کمپانی سامسونگ نیز از تولیدکنندگان بزرگ محصولات الکترونیک در سطح جهان است که به‌ویژه در زمینه گوشی همراه شهرتی جهانی پیدا کرده است. جالب است بدانید محصولات خانگی این برند نیز جایگاه ویژه‌ای در بازار جهان یافته و امروزه یخچال فریزرهای این شرکت به خوبی شناخته شده هستند، درآمد خالص این شرکت نیز در سال ۲۰۱۴، بیش از ۲۲میلیارد دلار تخمین زده شده بود.

در اینجا بد نیست به برند ال جی نیز اشاره‌ای داشته باشیم که از تولیدکنندگان برجسته لوازم خانگی در سطح جهان محسوب می‌شود. این شرکت در سال ۱۹۴۷ در کره جنوبی تاسیس شده بود و ابتدا با نام گلداستار در جهان شناخته می‌شد و سرانجام در سال ۱۹۹۵ با نام ال‌جی معرفی شد. جالب است بدانید که یخچال‌فریزرهای این برند به‌عنوان یکی از محصولات خانگی پرطرفدار در آمریکای شمالی شناخته شده‌اند.

فرصت سرمایه گذاری

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.